Siya Siyabend

• Konuyu açan siyasiyabend
  • Başlangıç tarihi
S

siyasiyabend

Grup 1994 yılında Tunceli'den İstanbul'a göç eden 2 arkadaşın diğer grup elemanlarıyla kaynaşması sonucunda oluşmuştur.İmdat Freni adlı gurubun devamı olarak yola çıkan ve kısa sürede efsaneleşen bir gruptur.İstanbul'da birbirlerinden kopmayarak sokaklarda kendi hallerinde müzik yapmalarıyla oluşmuştur.Genellikle sokaklarda müzik yapan bu grup,barlarda ve özellikle Barışarock gibi festivallerde boy göstermişlerdir.

Repertuarlarının geniş bir bölümünü doğaçlama müzik,semahlar,deyişler,farklı tekniklerle ve Pir Sultan Abdal,Hayyam,Aşık Veysel,Neşet Ertaş,J. Coltrain,R&Blues,R.Shankar,Tanburi Cemil Bey,Ali Ufku Bey gibi ünlü isimlerin dizeleri oluşturmaktadır.Bu parçaları kendilerine özgün tarzlarıyla yorumlayıp dinleyicilerinin beğenisine sunmaktadırlar.

Ayrıntılı bilgi:

http://siyasiyabend.anatolianrock.com

tavrını değiştirmemesini dilediğim grup...
şu haline ne şekilde hangi yollardan geçerek geldiyse, ve bu şekilde bu başarıyı yakaladıysa eğer, aynı yol daha iyi yerlere de götürecektir mutlaka... belki daha yavaş, belki daha zor ama daha sağlam...

istanbul hayırasında dinlemiştim ankarada bir çok özentisi var bu gurubun. sanırım ilk kez bunlar vardı türkiyede sokakta müzik icra eden(bu tarz)

şimdi bi dk. siyabend sokakta çalarak bu konuma geldi diye bu diğer sokak gruplarını siyabend özentisi yapmaz, bilip bilmeden konuşmayalım lütfen... ankarada sokakta çalan arkadaşlarım var ki hiç de alakası yok, hepsi tavır sahibi bi duruşu olan insanlardır. tanımadan etmeden bilip bilmeden hayebeye alakasız suçlamalar atmayın insanlara, ne yani siyabend dışında çalan herkes siyabend özentisi mi olacak şimdi? yada kimden bahsettiğini direk söyle bilelim, ben gitar+cura+vurmalı olandan bahsediyorum. kışın en kırıcı soğuğunda bile sokağa çıkıp çalan insanlar bunlar...

ha işin şu boyutu var, sokakta çalma bi akım haline geldi, hatta yavaş yavaş bunun bile mafyası oluşursa hiç şaşmam, ancak bu durum sokakta çalan herkesin rant peşinde olduğunu göstermez !

Hastasıyım! Gerçekten de anadolu ezgilerini çok güzel birleştiriyolar jazz vs. ile.Ben Ankaradayım onları İstanbul Hatırası sayesinde tanıdım sonra İstanbula gidişimde sokakta görünce bi mutlu olmuştum...Şimdi bi tane cdlerini aldım ve gerçekten şu ana kadar kendime bu kadar yakın hissetmemiştim bi grubu!Çok başarılılar.Bu arada cevap bulabilirsem 1-2 sorum olucak...

Grubun klavyecisi kim?
Ankaraya konser var mı?
Ve en önemlisi!Şarkı sözlerini nerden bulabilirim?!?

(not:Bence başlığın yeri "Müzik" bölümü olmalıydı...)

:LOL: hoca sen naaptın yaa, şehitlerin anısına mı? siyabend mi? gıcıklığına mı yapıyosun yoksa bilmediğinden mi ? gerçi üstüme vazife değil kendileri ne der bilmem ama, biraz alakasız olmuş...

artı "yaptığım" demişsin de bu şarkı bana tanıdık geliyo, sakın başkası yapmış sende sadece tekrar söylemiş olmayasın klavye ile gazino formatında ?

Aslında ben bu grubu çok iyi müzik yaptıkları için dinlemiyorum galiba.(Bu kötü müzik yaptıkları anlamına gelmez).
Ne biliyim grup elemanlarının hayat tarzları beni biraz etkiledi diyebilirim.
Bana çok içtenmiş gibi geliyorlar umarım öyledirler.
Saygılar...

öyle bir grupturki siya siyabend sokakta köşede oturmuş ücra köşelerde takılan şarap içen bali çeken ve aynı zamanda yoldan takım elbiseli ve elinde james bond çantasıyla evine dönen bir iş adamını aynı noktada buluşturup muhabbet etmelerini sağlayan bir gruptur...varın gerisini siz düşünün....

Geri