Hum Cancelling Pickup'ta Gürültü

Hep single manyetikli gitar kullandım ve değişiklik olsun diye köprüde Single coil'den hum cancelling e geçtim.Bağlantılarını da şemasındaki gibi yaptım fakat garip bir durum var.Köprü manyetiği seçiliyken yüksek gain de gitara dokunduğumda sanki manyetiğin mıknatıslarına dokunuyormuşum gibi davranıyor.Ya da sap manyetiğinden ortaya veya köprüye geçerken switchin çıt sesini alıyor.Video çekip anlatmak daha kolay olur sanırım ama varsa bir bilen teşekkür ederim.

http://www.seymourduncan.com/images/products/electric/telecaster/501015-110.pdf

• Konu Sahibi Konu Sahibi
gitarı fatih ustaya bırakmıştım cumartesi günü ve bu sabah konuştum kendisiyle, sorun gitarın topraklamasıymış ve halledilmiş.akşam gidip göreceğim ve son durumu da yazacağım buraya.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yeni, şeyler öğrenerek evime döndüm.asıl sorun (benim için sıkıntı olan kısım en azından ) manyetiğin mikrofonik olması ve bu nedenle manyetik alandan falan filandan nasibini iyice alması.manyetiği mumlatmak ilacıymış bunun.Fatih abi böyle dedi.Sonra senkop ta Erhan Abi ye yönlendirdi beni o da mumlarız istersen ama bence sıkıntı yok dedi.Bakalım bir süre çalacağım çok feedback sıkıntısı çekersem mumlatacağım ya da kendim yapacağım mumlama işini.youtube da waxlama olarak geçiyor.

Geri