Ibanez Iron Labeller Geldi

Fiyatlar çok iyi gibi geldi.. 2. el Rg1570 2550 serisine bakıyordum ama sanırım S serisi iron label alacağım. Prestige değil belki ama çok fark yoktur diye düşünüyorum.

Şu modele bittim.
Ibanez Iron Label SIR70FD
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=22653&gid=110
  • Mahogany body
  • DiMarzio® Air Norton neck pickup
  • DiMarzio True Velvet mid pickup
  • DiMarzio Tone Zone bridge pickup
Ibanez Iron Label RGIR20E

Birde bu var Emg manyetikli olduğu için pek ilgimi çekmedi :)

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=22647&gid=110

Buda gibraltar köprülüsü

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=22648&gid=110

Emg ıhlamur gövdeye nasıl tepki veriyor pek bilmiyorum ama ibanez yine ilginç bir seçim yapmış. Ne mutlu ki S serisi var :D

Son düzenleme:
Aaaa mydukkan'a yeni gitar gelmis, ben daha ziyade genclerin tremolo yaristirdiklari alternatif forum olarak biliyordum orasini. Gerci kalan dukkanlar farkli mi? Bir senedir stoklar hep azalir hic artmaz mi yahu hakikaten yeni urun eklendigini gorunce Ibanez basligina sasirdim...

@OsmanBurak Bakınız sabit köprülü S, klasik siyah Ibanez çirkinliği ile beraber mükemmel kombinasyon olmuş. :D
Lanetullahi aleyh, bana uzak olsun. Ama manyetik kombinasyonu, govdenin maun olmasi, ve ortasinda bubinga 3 parca sap falan halk arasinda hos karsilanir. Hatta daha ileriye gideyim, adam gibi bir renk mesela Ibanez'in cok iyi becerdigi mor filan olsa ve ZR tremolo olsa ustunde, bu fiyata ben bile dusunurdum.

maun gövdeli dimarzio manyetikli olan performans açısından fena olmaz gibi geliyor. aynı manyetik kombinasyonu prestige rg3550mz'de de var ki harika bir gitardır.
ama ıhlamur gövdeye emgler?.. o kadar çok modeli oldu ki ibanezin artık deneysel bir şekilde yaklaştıklarını düşünüyorum

sabit köprülü, maun gövdeli, humbucker gitar alacaksam LP, bilemedin SG alirim gidip. 1500 lira verilecek bir gitara benzemiyor pek.
ibanez dediginin alamet-i farikasi basswood degil midir arkadas? ha dersin boyle incecik sapi oluyor ibanezlerin ne kadar güzel orası ayrı tabi.

Bu iyiymiş yav:
Ibanez.IbanezRG460VFM22641.jpg

http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=22641&gid=110

maun gövdeli dimarzio manyetikli olan performans açısından fena olmaz gibi geliyor. aynı manyetik kombinasyonu prestige rg3550mz'de de var ki harika bir gitardır.
ama ıhlamur gövdeye emgler?.. o kadar çok modeli oldu ki ibanezin artık deneysel bir şekilde yaklaştıklarını düşünüyorum
Bana da maun gövdede o manyetikler fazla koyu bir tona neden olabilir gibi geldi. Çünkü Air Norton ve Tone Zone koyu tonlu, basları tizlerden daha ön planda olan manyetikler.

Bence ödevlerine çalışmış ibanez :) hem metal hem blues gitar aranıyor diye sürüyle başlık var burada, böyle bir talep için hiçte fena bir denge sayılmaz.

Manyetiklerde güzel, djent modası var dünyada ve o tonları çıkartabilecek yegane alnico mıknatıslı manyetik (biraz eq'dan mid boost ile) bence tonezone'dur. Oldu beğenmedin takaslasın, aynı sitede sıfır manyetik tanesi 250tl'yi geçmiş çıkar manyetikleri sıfır gitar 1000tl'nin altına geliyor...

Nesi saçma birde açıklasanız
Ben kendi adıma savunmamı yapayım, seni daha fazla kızdırmayayım. :) @OsmanBurak Ibanez fanatiğidir, ona hitaben şaka amaçlı söyledim. Yoksa ben de oldukça sevdiğim siyah bir S470 sahibiydim zamanında. :) SIR modelini beğendim, ama siyah renge antipatim var gerçekten, yoksa özellikler güzel, denemek lazım o sebeple yorum yapmak için.

Bana da maun gövdede o manyetikler fazla koyu bir tona neden olabilir gibi geldi. Çünkü Air Norton ve Tone Zone koyu tonlu, basları tizlerden daha ön planda olan manyetikler.

Saber serileri bayağı ince oluyor, öyle etli butlu bir maun yoktur herhalde bunda da. :)

Son düzenleme:
Nesi saçma birde açıklasanız
Malesef Türkiye'de yıllar önce el üstünde tutulan Ibanez'leri beğenmeme modası başladı. Defalarca konuşuldu ama içimde tutamayacağım, yeniden dilim döndüğünce açıklamak istiyorum. Ibanez'in Türkiye'deki fiyat politikası ve bence yüksek kalite standardı nedeniyle bu gitarlar peynir ekmek gibi satıldı bir ara. Şu anda neredeyse 2 kişiden birinin elinde bir Ibanez bulunuyor. Yani piyasa Ibanez ile şişti. Sonra da ele ayağa düştü tabi gitarlar. Ibanez oldu İbo. Bunun nedeni de bizim İbo'ların dandik gitarlar olması gibi bir algı var piyasada. 400 tl'ye satılan S serilerini, 700-800 tl'ye satılan prestigeleri görünce içim cız ediyor valla. Bende Rg1570 var, manyetik modifikasyonunu da yaptım, oldu evladiyelik gitar. Ha gövde ıhlamurmuş, tremolosu varmış, onlar işin kişisel beğeni kısmı. Ama benim gözümde her zaman 10 numara gitarlar. Endonezya'ları bile kalitesiz gelmiyor bana. Gayet alınabilecek gitarlar bence. Belki de 3-4 yıl sonra Epiphone, Schecter, LTD gibi şu an revaçta olan markalar Ibanez'in düştüğü duruma düşecekler. Unutulmasın ki Amerika'da Ibanez'lerin ikinci el fiyatları, Türkiye'den daha yüksek neredeyse. Denk modellerde de Jackson'lardan daha pahalılar.

abi marka savunmaya geçmeyin bence. kalite ve fiyat performansına bakın. nesi saçma diyen arkadaşa soruyorum saçma bulmadığın yeri neresi?. neyi saçma değilki? fiyata bak gitara bak. biraz artık gözünüz görsün o fiyata neler alınabileceğini. lütfen yoktan yere savunmasına geçmeyin ibanezin. tamam herkez sahip olabilir seviyor olabilir. ama bu gerçekleri değiştirmiyecek. ibanez kötüye gidiyor. saçma gitarlara saçma fiyatlar veriyor. bunu ister kabullenin ister kabullenmeyin ileriki senelerde görüceksiniz halini.

abi marka savunmaya geçmeyin bence. kalite ve fiyat performansına bakın. nesi saçma diyen arkadaşa soruyorum saçma bulmadığın yeri neresi?. neyi saçma değilki? fiyata bak gitara bak. biraz artık gözünüz görsün o fiyata neler alınabileceğini. lütfen yoktan yere savunmasına geçmeyin ibanezin. tamam herkez sahip olabilir seviyor olabilir. ama bu gerçekleri değiştirmiyecek. ibanez kötüye gidiyor. saçma gitarlara saçma fiyatlar veriyor. bunu ister kabullenin ister kabullenmeyin ileriki senelerde görüceksiniz halini.
Edge tremolulara laf yok carpilirsin @Death, sana genelde katiliyorum derdim lakin diger markalarin durumu da boyle ,ESP nin de iyiye gittigi soylenemez hele ki custom olanlarinin. Hele hele ki Fender Gibson falan, aman diyeyim. Ibanez genelde iyiye gitmiyor Kabul, sattigi seylerin %80'i de coptur belki, lakin JEM ve JS lerde bir ileriye gidis soz konusu bir de J-Custom'larda, bu da bana yeter de artar bile :) 8 tellileri de candir...

Marka savunduğum falan yok. Şu piyasada schecter, ibanez gibisi var mı? Yok. Bu kadar basit.

Esp lerin fiyatları ortadayken neyi tartışıyoruz ki?

Rg2550 gibi bir gitar 1.000 liralara satılıyor daha ne?

Geri