Behringer USB-Guitar iAXE393

Ürünlerini her zaman kuşku ile takip ettiğim Behringer yeni bir ürün daha sunuyor. Henüz piyasaya çıkmamış bu aleti (Gitar + Mac/PC Yazılım) http://www.behringer.com/IAXE393/index.cfm?lang=ENG adresinden inceleyebilirsiniz.
Aslında bu başlığı buraya açacak kadar ciddi bir şey değil belki ama beni tetikleyen şey ürünün beklenen fiyatı oldu. Amerika fiyatı sadece 149.99$ ve buna yazılım fiyatı da dahil...
Buraya kadar Behringer web sitesinin yalancısıyım...
Bence bu Ultra-G ve GDI21 gibi izdihamlardan sonra bu da başka bir çığır açacak. En azından gitara yeni başlayacaklar için çok iyi fiyat/performans vereceğini tahmin ediyorum.

artık bu uli'yi kızılcık sopasıyla dövmek istiyorum :)

-Vala ben alıp denemek isterim.Enteresan bir alet,Oynar dururum :) Fiyatta şahane.

Amerikan Federal İletişim Komisyonu FCC, Alman ucuz seslendirme cihazları üreticisi Behringer'i kanunlara aykırı olarak sertifikasız dijital ses cihazları üretip satmakla suçlayıp 1 milyon Amerikan doları cezaya çarptırılmasını teklif etti.

Haberin devamı için tıklayın...

Boyle bir olay var behringer hakkinda....

Ama yinede ben yeni basliycak olsam bu gitari secebilirdim ( hatta ciktiginda bi bakalim alip oynamasida fena olmaz hani... :D )

yalan dolan işler bunlaaar...usb ile sahneye mi çıkıcaz ne günlere kalcaz yarabbim...ayrıca bu behringer ürünleri kadar 2. eli olan başka bi marka görmedim...yukarıya katılıyorum...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
The_Tiamat demiş ki:
behringerden uzak aman derim.
gurkanisevic demiş ki:
yalan dolan işler bunlaaar...usb ile sahneye mi çıkıcaz ne günlere kalcaz yarabbim...ayrıca bu behringer ürünleri kadar 2. eli olan başka bi marka görmedim...yukarıya katılıyorum...
Neden bu kadar kısır düşündüğünüzü anlamadım. Geçmişte dünyanın yuvarlak olduğunu düşünenlere işkence eden cahiller geldi aklıma...
Behringer avukatı ve meraklısı değilim, zamanında çok canım da yandı ama konuşmuş olmak için konuştuğunuzu düşünüyorum...
Sonuçta bu ürün bir gitar. İçerisinde sadece USB portu var. Korkunuz bu mu?
Bence biraz çevrenize bakın, dünya nelere yöneliyor inceleyin.
Aletin profesyonel bir şey olduğunu iddia etmiyorum. Gitar olarak piyasadaki en berbat gitarlar kadar kötü olabilir en fazla, daha kötü olabilir mi? Hayır... Yani gitar olarak ciddi performans beklememek lazım. Yeni başlayacaklar çok faydasını görecekler bu aletin... Eli Fender'e vs. değmiş adam zaten bunun yanından bile geçmez...
Ancak güzel tarafı kolayca bilgisayara bağlayıp efekt vs verebilmeniz, kayıt yapabilmeniz. Ayrıca elinizde USB arabirimi var, bu sadece bilgisayara bağlıyor, işin deryası yazılım kısmı... 3-5 yıl içide yazılımın ne kadar gelişeceğini düşünebiliyor musunuz? Elinizde aklınıza gelmeyecek kadar model olacak... Bundan ücret istenirse yine Behringer'in fiyat politikası izlenecek...
Neyse amacım tartışmak, sizleri aşağılamak değil, sadece üstünkörü taş atıp gitmenizi içerledim... Gereksiz buldum... Ayrıca piyasada en az Behringer'ler kadar Fender, Ibanez, Marshall vs. var... Bence bu hiçbirşey ifade etmiyor... Herkes bir süre sonunda tatmin olmadığı için daha iyisini daha farklısını almak için satıyor.
Saygılar...

tamamı behringerden oluşan şöle bi teknolojik setup geldi aklma

gitar>---usbkablosu--->laptop<---midikablosu---<fcb1010

ve yüklediğin bütün tonlar
çokmu flim izliyorum ne :D

gogostar demiş ki:
Aletin profesyonel bir şey olduğunu iddia etmiyorum. Gitar olarak piyasadaki en berbat gitarlar kadar kötü olabilir en fazla, daha kötü olabilir mi? Hayır... Yani gitar olarak ciddi performans beklememek lazım. Yeni başlayacaklar çok faydasını görecekler bu aletin...

Cok dogru... Yeni baslayan birisi icin bicilmis kaftan bence. Gitar buyuk ihtimal 9 kat gofret ama yeni baslayanlarin bir cogu 9 kat gofretle basliyor ( ben dahil :D ). Bir cok arkadasin olaya girdikten sonra amfi alamayip gitarini bilgisayara bagladigini dusunursek hic degilse efektler hakkinda ufak tefek biseyler ogrenmelerine yardimci olabilir bu alet. Amfi derdi yok bisey yok....

Neyse urun piyasaya bi ciksin bakalim....

okayd demiş ki:
guitar rig'le mümkün filme falan gerek yok :D
Guitar Rig'i çok beğenmiştim. Ancak onun için sadece yazılım ve footswitchten ibaret olan paketin üzerine bir de en az yarı profesyonel bir ses kartı lazım... Hatta bir de gitar sahibi olmak gerekiyor... :D Ayrıca Guitar Rig sanırım 500 küsür €'ya satılıyordu....
Gitar bence de 9 kat gofret, çünkü sadece maple saptan bahsedilmiş. Ağaç kullanılsa ondan da övgüyle bahsederlerdi... Ama evde kullanınca çok da önemli olmayacak, o kadar modelleyici ve dijital efekte maruz kalmış, hatta USB'den geçmiş sinyal pek karakter taşımayacaktır. En önemli kayıp sustain olur sanırım gövde malzemesinin etkisi olarak...

açıkçası behringer gibi kopyacı ve kolpacı bir firmanın böyle orijinal bir şey yapmasına sevindim. elimize geçirip bir tane tadına bakmak lazım bu usb gitarın.

:D Ürün orjinal değil... Geçen yıl NAMM'da Brian Moore iGuitar'ı tanıtmıştı ilk defa...
http://www.sonicstate.com/news/shownews.cfm?newsid=1964
JamMate diye bir firma da UG-1 the USB guitar çıkarmıştı bunun ardından:
http://www.newlaunches.com/archives/jammate_ug-1_the_usb_guitar.php
Burada kopya yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum ama ben bu gitarları dğer firmaların da zaman içerisinde çıkaracağına inanıyorum. Yani bir Fender, Ibanez, Jackson da ilerde bu tip gitarları çıkartabilir.
Aklıma bir de Gibson Digital Les Paul geldi. Onda da Ethernet bağlantısı var, fakat teknolojisi ve amacı değişik. Fiyatı da 3900$.

gogostar demiş ki:
okayd demiş ki:
guitar rig'le mümkün filme falan gerek yok :D
Guitar Rig'i çok beğenmiştim. Ancak onun için sadece yazılım ve footswitchten ibaret olan paketin üzerine bir de en az yarı profesyonel bir ses kartı lazım... Hatta bir de gitar sahibi olmak gerekiyor... :D Ayrıca Guitar Rig sanırım 500 küsür €'ya satılıyordu....
Gitar bence de 9 kat gofret, çünkü sadece maple saptan bahsedilmiş. Ağaç kullanılsa ondan da övgüyle bahsederlerdi... Ama evde kullanınca çok da önemli olmayacak, o kadar modelleyici ve dijital efekte maruz kalmış, hatta USB'den geçmiş sinyal pek karakter taşımayacaktır. En önemli kayıp sustain olur sanırım gövde malzemesinin etkisi olarak...

Guitar rig'i yasal olarak aldığın zaman beraberinde gelen pedal sadece ton değiştirme işlerini üstlenmekle kalmıyor. İçinde çok sağlam dsp işlemcileri de var, ve ses işleme görevini bilgisayardan tamamen devralıyor. O yüzden guitar rig'i alınca bir de ses kartı alman gerekmiyor, ki iyi bir ses kartının fiyatıyla iyi bir efekt pedalının fiyatını birleştirince zaten yaklaşık €500 ediyor zaten.

:oops: Çok doğru... Guitar Rig'i korsan deneyip insanlara yasal yolu tavsiye etmeye çalışırken... :LOL: Bir an unuttum pedal ünitesinin ses kartı görevi gördüğünü... Teşekkürler...

gogostar demiş ki:
:D Ürün orjinal değil... Geçen yıl NAMM'da Brian Moore iGuitar'ı tanıtmıştı ilk defa...
http://www.sonicstate.com/news/shownews.cfm?newsid=1964
JamMate diye bir firma da UG-1 the USB guitar çıkarmıştı bunun ardından:
http://www.newlaunches.com/archives/jammate_ug-1_the_usb_guitar.php
Burada kopya yapıldı mı yapılmadı mı bilmiyorum ama ben bu gitarları dğer firmaların da zaman içerisinde çıkaracağına inanıyorum. Yani bir Fender, Ibanez, Jackson da ilerde bu tip gitarları çıkartabilir.
Aklıma bir de Gibson Digital Les Paul geldi. Onda da Ethernet bağlantısı var, fakat teknolojisi ve amacı değişik. Fiyatı da 3900$.

muhtemelen kopya yapılmıştır gogostar kardeşim öyleyse.. behringerden bahsediyoruz :)

Geri