Marshall Avt 150h Ile Ibanez Is412cs Kabin Uyumlu Mudur?

IS412 bulabileceğin en ekonomik ve iyi kabinlerden biri bence. Ben hem Dinakord hem de Ceriatone ile kullanıyorum. İkisi ile de verdiği tepkiler farklı. Sanırım eq açısından biraz flat hoparlörleri var. Bu yüzden amfinin kendi karakterinin daha ön plana çıkmasına izin veriyor.

Ama AVT serisi amfi hiç kullanmadım onu belirteyim. Dediğim gibi benim elimdeki amfilerde aldığım sonuç bu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
IS412 bulabileceğin en ekonomik ve iyi kabinlerden biri bence. Ben hem Dinakord hem de Ceriatone ile kullanıyorum. İkisi ile de verdiği tepkiler farklı. Sanırım eq açısından biraz flat hoparlörleri var. Bu yüzden amfinin kendi karakterinin daha ön plana çıkmasına izin veriyor.

Ama AVT serisi amfi hiç kullanmadım onu belirteyim. Dediğim gibi benim elimdeki amfilerde aldığım sonuç bu.
Bilgi için çok teşekkür ederim.

o zamanlar kabinim olmadığından avt150h ı masa üstü bilgisayarının speakerlarıyla kullanmıştım.speakerlarla bile pek çok amfiden güzel ses veriyor diyebilirim.full lambalı tonları aramıyorsan alıpta pişman olacağını sanmıyorum.ama bu kabinle performansı nasıl olur bilmem.bu fiyat aralığında alınacak en iyi kafalarden biri bence.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
o zamanlar kabinim olmadığından avt150h ı masa üstü bilgisayarının speakerlarıyla kullanmıştım.speakerlarla bile pek çok amfiden güzel ses veriyor diyebilirim.full lambalı tonları aramıyorsan alıpta pişman olacağını sanmıyorum.ama bu kabinle performansı nasıl olur bilmem.bu fiyat aralığında alınacak en iyi kafalarden biri bence.
Peki bir kullanıcısı olarak efektleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Şu anda hangi kabinle - hoparlörle kullandığınızı da yazmayı unutmayın.

ben şahsen daha az efektli ham sesleri seviyorum.ancak chorusu kullanıyordum yoğun olarak. oda fazlasıyla tatmin edici idi.ama efektleri çok seven biri iseniz bunu amfiden elde etmeye çalışmanız yerine uygun processor veya pedal almanız daha mantıklı olur.bu amfiyi uzun zaman önce bir süreliğine dediğim şekilde bilgisayar speakerlarıyla evde kullandım.onun haricinde arkadaşımdaki şu an speakerını hatırlamadığım el yapımı bir kabinle kullanmıştım.2side fazlasıyla tatmin ediciydi.bunca sene sonra bile sesi hala kulağımdadır.hatta o sebeple yorum yazmadan geçemedim.
örnek olarak avt serisi amfilerden çöplük mg kafa kabinlerden çok çok iyidir.hatta sesini peavey classic 30 la bile karşılaştırsam birbirine yakın kalitede olmakla birlikte benim istediğim tok seslere daha yakın avt kafayı tercih ederdim.alacaksan kesinlikle pişman olmazsın. tabiki alacağın fiyatta önemli belki o fiyat aralığında farklı önerilerim olabilir.
eğer başka seçeneklerin varsa bildiğim amfiler ise yazarsan karşılaştırma yapabilirim.

Geri