Türkiye'de markalara göre gitar distrübütörleri

arkadaşlar ünlü gitar markalarını türkiyeye getiren müzik shoplar hangileri
ibanezin zuhal...
esp ve jacksonın distrübütörleri kimler?
yardım ederseniz sevinirim teşekkürler şimdiden

Bildiklerimi söyleyeyim

jackson,takamine: laylaylom (işimiz düşmesin Allah korusun)
esp,godin,electro harmonix,carl martin: pera (buradan da Allah korusun)
yamaha,cort,sx,tech21:Senkop ve Stage
fender,line 6:kivilcim

Fernandes Zuhal'de değil. Tünelin alt tarafındaki büyük Zuhal'e gitmeden solda adını hatırlayamadığım başka bir dükkan var, hatta Carvin gitar ve amplileri de getiriyorlar.

Bu arada forumdaki bu gitar dükkanı düşmanlığı enteresan bir durumda.

Uzun zamandır tel harici birşey almadım tünel'den gerçi.Ancak kimi sorsan "Allah korusun". Tamam bizim de geçmişte (10 yıl ve ötesi) birçok kötü anımız var bu adamlarla ve burada savunacak değilim ama yiğidi öldür hakkını yeme. ( Kimse de bana gelip "kıvılcımda 1500 euro'ya strat say-tıyolar kazıkçılar" hikayesi yazmasın. Daha doğrusu önce hesabını yapsın ondan sonra yazsın)

Pera müziği görünce yazmak istedim. Ellerinde gayet kaliteli ekipmanlar var ve bence makul fiyatlara satıyorlar. Ayrıca kredi kartına taksit ( vade farkı ile tabii) mevcut. Hatta geçenlerde baktığımda birçok enstrümanı vade farksız 7 taksit filan yapıyorlardı. Daha ne olsun USA fiyatına mı satsın? Web fiyatlarına bakan arkadaşların şunu bilmesi lazım istisnalar hariç USA'de dükkan fiyatları daha pahalıdır. ikincisi hiçbir Avrupa ülkesinde buradan ucuza mal alamazsınız. Oralar da pahalı, birçok yeri bizzat gezdim. ( Londra'da Denmark street ve Paris'te moulin rouge etrafındaki dükkanlar mesela)

Neyse, Tünel'de içinde ele alınabilecek kalitede ekipman olan 1-2 mağzanın olduğu, kredi kartını geçmediği, taksit imkanının olmadığı günler aklıma gelince yazmak istedim. Devir her zaman parası olanın devri. Buralarda kocakarılar gibi dırdır etmek kimseye fayda sağlamaz.

O peşin fiyatına taksitle olayı tamamen hikaye.Taksitli alinca direkt banka komisyonu ekleniyor(hepimizi bildigi gibi)Bu durumda yigide hakkını teslim edecek bir pozisyon olmuyor.

Pera kalite ekipmanlar satıyor dogru. Godin freeway classic music123 500$ Perada 900 EUR. Yine Godin Solidiac 700$ ra 1250 EUR. Daha uzar gider...Amerikadaki magza fiyatlarını bilmiyorum ama heralde music123 de uzeri cizili liste fiyatları duzeyindedir. Kimse de "abd fiyatlarından satsinlar" istegi yok ama abartı bir fiyat politikası uygulayip insanı enayi yerine koymakda hepimizin tanımladıgı "yigitlik"kalıbı içinde degerlendirilecek bir şey degil.
Son olarak burası bir forum ve bende dusuncelerimi kimseye zarar vermeyecek şekilde "dır dır" ederek yazmaya çalışıyorum. Buradaki bir çok yazar gibi.

arkadaşlar bildiğim kadarıyla cortların türkiye distüribitörü stage ve senkop değil.bunların üstünde satış yapmayan ama türkiye distirübitörü olan bi ana dağıtıcı firma var.firmanın adını bilmiyorum tam.ama ben ankaradan senkop ve stage fiyatlarının 100-150$ kadar aşağısına cort aldım.dükkan sahibi bi tanıdık anadağıtıcı firmayı aradı ordan direk getirttik.fiyat bayaa ucuz geldi.bildiğim kadarıyla distrübitörü satış yapmıyo sadece depo.yani dağıtıyo.stage ve senkop istanbul temsilcileri cortun.ankarada gür müzik ve doremi(ki ankaradan cort alcaksanız kesinlikle doremi derim.ben ordan aldım) .bu arada istanbulda stage ve senkopa gelmeyen 2006 model x serileri ordan önce ankarada vardı.yani buda stage ve senkpo un ana firma olmadığının kanıtı zaten.sadece o firmalar bu mallardan çok sattıkları için insanların gözünde öyle bi izlenim uyanmış sanırım.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

CMC Müzik(Metropol) - Epiphone

bu arada jackson dkmg'yi 1400$dan satan kimse yigit filan deildir(lay lay lom), hakkaten allah korusun
her turlu getirtme vergi vesaire hesapladım, (gunlerdir hesaplıyorum), dukkanın karını dusunce çıkan fiyattan daha ucuza getirtilebiliyor...

Herkes kazıkçı değil tamam ama bazı yerler işin cılkını çıkartmış durumda.Zira jackson, esp, ltd, line6 fiyatları ortada her şeye taksit yapsalar ne yazar.Dışarının 3 4 katına satıyorlar.Fark tabiki olacak türkiyeyle sonuçta burda 100 tane aynı model satarken amerikada 1500 satabilir ama fiyatta bu kadar abartılmaz canım.

melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar bildiğim kadarıyla cortların türkiye distüribitörü stage ve senkop değil.bunların üstünde satış yapmayan ama türkiye distirübitörü olan bi ana dağıtıcı firma var.firmanın adını bilmiyorum tam.ama ben ankaradan senkop ve stage fiyatlarının 100-150$ kadar aşağısına cort aldım.dükkan sahibi bi tanıdık anadağıtıcı firmayı aradı ordan direk getirttik.fiyat bayaa ucuz geldi.bildiğim kadarıyla distrübitörü satış yapmıyo sadece depo.yani dağıtıyo.stage ve senkop istanbul temsilcileri cortun.ankarada gür müzik ve doremi(ki ankaradan cort alcaksanız kesinlikle doremi derim.ben ordan aldım) .bu arada istanbulda stage ve senkopa gelmeyen 2006 model x serileri ordan önce ankarada vardı.yani buda stage ve senkpo un ana firma olmadığının kanıtı zaten.sadece o firmalar bu mallardan çok sattıkları için insanların gözünde öyle bi izlenim uyanmış sanırım.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Dedigin firma "4C". Senkop dahil bir kaç magza daha bu firmadan alıyor ve satıyor. Direk 4C den alabilmek için tanıdıklara ihtiyac var,tandık yoksa "git Senkop"dan al diyorlar.

stratman demiş ki:
...Daha ne olsun USA fiyatına mı satsın? Web fiyatlarına bakan arkadaşların şunu bilmesi lazım istisnalar hariç USA'de dükkan fiyatları daha pahalıdır. ikincisi hiçbir Avrupa ülkesinde buradan ucuza mal alamazsınız. Oralar da pahalı, birçok yeri bizzat gezdim. ( Londra'da Denmark street ve Paris'te moulin rouge etrafındaki dükkanlar mesela)...

-Kesinlikle katılıyorum,U.S.A.'deki dükkan fiyatları music123 ve musiciansfriend gibi sitelerden herzaman daha pahalıdır.Bence kimse internetten bu sitelere bakıpta "aa bu gitar amerikada 600 dolar burada bilmemne müzikte 1000 dolar" demesin.Bu sitelerin satış protokolleri normal dükkanlardan farklıdır.Gidipte dükkan dükkan gezseniz emin olun yok pahasına bişey alamazsınız(ancak doğrudur bazı istisnai durumlarda ağzınızı açık bırakacak mallar -ve fiyatları- olabiliyor).
-Bu adı geçen sitelerden hiçbir sorun çıkmadan alışveriş yapabilseniz dediğiniz doğru ama bazısı Türkiye'ye mal göndermez bazısı başka bişey der,yok gümrüğemi takılacak,masrafı ne olacak gibi dertler olduğu için bu opsiyon malesef geçerli değil pek.Bu mümkün olsaydı hepimiz derdik "buradan alacağıma bilmemne sitesinden alırım..."diye ama malesef.
-Arkadaşın avrupa fiyatları için yorumuna da katılıyorum.Türkiye'ye de birçok mal avrupa fiyatına geliyor artık.
-Sonuç olarak para konuşuyor,yapacak bişi yok.Daha doğrusu hesabı kitabi iyi yapmak,sabırlı olmak ve iyi pazarlık yapabilmek lazım.Sevgiler,saygılar.

valla zamanında amerikadan gitar almak için yaptığım kendi çapımda geniş araştırmaya dayanarak şunu söyleyebilirim

internet siteleri genel itibarı ile katalog fiyatının %70ine çivilemiş durumdalar fiyatları *

şu ana kadar araştırdığım ve bizzat iletişim kurduğum mağazalarda ise bu yüzde 62-70 arasında dolaşıyor *web sitelerindeki fiyatı aşan bir müzik market görmedim aksi takdirde zaten müzik market denen birşey kalmazdı ortada amerikadaki herkes internet sitelerinden alırdı alacağını haksız mıyım?

*: bu söylediklerim en azından schecter esp ve jackson ın custom olmayan modelleri için geçerli

Ne yazik ki dediginiz gibi Amerika'da dukkan fiyatlari internet sitesi fiyatlarindan daha pahali falan degil. Ozellikle buyuk muzik dukkanlari zincirleri devreye girince ayni fiyat ya da daha ucuza ekipman bulunuyor. Bu boyle cunku Amerika'da rekabet ortami denen bir sey var. Kim daha ucuza mal satarsa o is yapiyor. Ha kucuk dukkanlar baska onlar da genelde tamirciler oluyor zaten. Ve Turkiye'deki muzik dukkanlarinin cogu ne yazik ki kazikci arkadaslar. Cok uzulerek soyluyorum ama oyle. Sadece kazikci olmakla kalmayip yalanci olanlari da var. Ben 2 hafta once Istanbul tunel'de adini vermek istemedigim bir dukkana girdim.(herkes anlayacaktir zaten) Kendisi anladigim kadariyla Ibanez'in distributorlugunu uslenmis bu ara. Ama ne distributorluk! Prestige gitarlar bile kore mali! Ustune ustluk adam bana Kore mali prestigelerin J.Craft yapimi olanlardan daha iyi oldugunu idda ediyor! YUH KI NE YUH! Cocuk mu kandiriyorlar be kardesim. Boyle sey hayatimda gormedim ben! Nerede o eski tunel gunleri! Insanlar bir zamanlar muzisyenlere destek olmak icin elinden geleni yaparlarmis. Simdi kostek oluyorlar. Bu is cok kotuye gidiyor ne yazik ki. Hepimize gecmis olsun diyorum arkadaslar. Sirf bunun icin siparis sayisi sinirli olmak uzere belki ekipman yollamayi kabul edebilirim Amerika'dan oraya. Eger oyle bir karar verirsem baslik acarim zaten. Cok sinirlendim! :(

almbfsek demiş ki:
CMC Müzik(Metropol) - Epiphone

bu arada jackson dkmg'yi 1400$dan satan kimse yigit filan deildir(lay lay lom), hakkaten allah korusun
her turlu getirtme vergi vesaire hesapladım, (gunlerdir hesaplıyorum), dukkanın karını dusunce çıkan fiyattan daha ucuza getirtilebiliyor...

Peşin fiyatı 1120 € fakat %22 bir indirimle 880€ peşine aldım 1400 YTL oluyor dolar değil.. Yine de az demiyorum ama babam KDV'den falan düşünce zaten yurtdışıyla aynı fiyata gelecek.. Ben Laylaylom'u sevmiyorum ama gitar yüzünden değil başka bi olay oldu hayatımın kazığıdır o ayrı :D

inkid demiş ki:
Nerede o eski tunel gunleri! Insanlar bir zamanlar muzisyenlere destek olmak icin elinden geleni yaparlarmis.

Ne zamanmış o?? Emin ol eskiden adam kazıklama olayı daha fazlaydı. internet yok, guitar player vs. dergi yok, katalog yok, yok oğlu yok. en önemlisi bilen adam yok. Şimdi bak en azından prestige-kore-j.craft filan biliyorsunuz. Kimse de size bişey yutturamıyor. Ayrıca kazıkçılık-tutturduğuna satma hadisesi maalesef Türk esnafının genel sorunu. Eskide olup ta şimdilerde kalmayan şey bence genel olarak dürüst satıcı mantığı.

Ayrıca ben ilk akustik gitarımın tellerini değiştirmek için tel almaya gittiğimde 9 yerine 13 tel verip parmaklarımın bembeyaz nasır tutmasına sebep olan ( gitarı satan adam aynı zamanda) adamı hiç unutmadım. Hala görürüm tünel civarında ve dövesim gelir.

hardal demiş ki:
O peşin fiyatına taksitle olayı tamamen hikaye.Taksitli alinca direkt banka komisyonu ekleniyor(hepimizi bildigi gibi)Bu durumda yigide hakkını teslim edecek bir pozisyon olmuyor.

Pera kalite ekipmanlar satıyor dogru. Godin freeway classic music123 500$ Perada 900 EUR. Yine Godin Solidiac 700$ ra 1250 EUR. Daha uzar gider...Amerikadaki magza fiyatlarını bilmiyorum ama heralde music123 de uzeri cizili liste fiyatları duzeyindedir. Kimse de "abd fiyatlarından satsinlar" istegi yok ama abartı bir fiyat politikası uygulayip insanı enayi yerine koymakda hepimizin tanımladıgı "yigitlik"kalıbı içinde degerlendirilecek bir şey degil.
Son olarak burası bir forum ve bende dusuncelerimi kimseye zarar vermeyecek şekilde "dır dır" ederek yazmaya çalışıyorum. Buradaki bir çok yazar gibi.

Peşin fiyatına taksit olayı hikaye değil. Az kaldı bir akustik alıyordum, onun pazarlığından biliyorum. Ha diyebilirsin ki farkı fiyata yedirmiştir. Olabilir. O markayı başka dükkanda bulamayacağın için sineye çekmek zorundasın ya da almazsın olur biter. Bu durum her çeşit mala uygulanan kampanya için geçerlidir. örn. Arçelik senelerdir yapıyor. Gık demeden de millet alıyor, çünkü peşin almaktan daha kolay.

Dediğim gibi ödeme imkanları şimdi çok çok daha fazla. Bu durum doğal olarak vitrin önünde salyasümük geçireceğin süreyi kısaltıyor yani alete ulaşmayı kolaylaştırıyor İşine gelirse tabii. Eskiden yoktu böyle hadiseler. Bence büyük imkan. Kesinlikle de kişileri enayi yerine koymak filan değil bu. İşine gelmezse almazsın, gelirse alırsın. Almayınca bak bakalım satabiliyor mu.

"dırdır" lafı direkt senin şahsına söylenmiş bir söz değil. Bu muhabbetler o kadar yapıldı ki artık gına geldi ve yapılmasının da kimseye fayda etmediğini belirtmek için yazdım. Neyse uzatmayalım.

Not: Yurtdışı fiyatlar, zincir mağzalar, web satışları vs. ile ilgili de yazacaktım ama uzar gider bu konu. Boşverelim. Herkes istediği yerden alsın, herkes bildiği gibi yazsın...

Geri