mixer'e girdiğinde en kaliteli ses veren processor

çağımız sorunu amfi taşımak eğer hakikatli bir processor bağlarsak miksere sonuç tatmin edici olur mu?en iyi sonuç hangisinden alınır?

Kısa ve öz bir yanıt: hiçbir prosesörden amfi tonu alamazsın :(

Prosesörlerin steril, kuru sesleri özellikle de sadece prosesörden sisteme girmişsen kesinlikle karşına çıkar. Preamfi sonrası prosesör biraz daha kabul edilebilir olur ama onda da eğer power amfi satürasyonu tonu ya da speakerların rengi devreden çıkmış oluyor. Ayrıca zaten en az iki cihazı rack ile taşımış olursun...

Önerim, neredeyse tüm gitaristlerin yaptığı şey olur; iyi bir kombo amfiyi taşıyıp mikrofonlamak :D

şimdi sırf prosesör diyorsan çekilmez mixer a girince, amma eğer pod serisi gibi bir preamp/prosesörün varsa mixere girer canavar gibi tonunu alırsın.
yurtta pod cihanda pod.

-amfi mikrofonlamak kazma tonmeisterlerin eline düşünce bir işkenceye dönüşüyor. yoksa en iyi çözüm iyi mikrofonlanmış bir amfidir.-

KorayE demiş ki:
Pod'un tonları fazla canavar, ben korkup kaçıyorum genellikle ;)

ehu ehu yok koraycım öle çok canavar olmayanları da alınıyo elimizde mevcut :)

gnx3 ve gt6 arasında seçim yapmak gerekirse bu güne kadar okuduklarımın ışığında -ikisini de denemedim- gt6 derim özellikle tonlarının daha başarılı olduğunu duydum.

Boss gt 6. amfi simulasyonlarını guzel kullanırsan ekstra bi alete gerek kalmadan direk mixere girerek cozersin isi. biz boss me 30 la yapıyoduk onun kıytırık tek simulasyonu bile ihtiyac bırakmıyodu amfi mikrofonlamaya...

çok teşekkür ederim arkadaşlar ilginize bende GT6 almak üzereyim!yalnız processoru alınca paramatere ayarları veya preamp smilasyonları konusunda da yardımınızı bekliyorum...;)eyvallah

Sisteme girip amfiyi aratmayan tek alet, Vox ToneLab benim gördüklerim arasında. Pod mod bunlar ortalama aletler, ama iş gördükleri de muhakkak.. Ben sahnede Yamaha DG Stomp kullanıyorum o da gerçekten güzel alet. Tabii ki tüplü bir amfinin mikrofonlanmasının yerini de hiçbişey tutamamasına karşın yurdum tonmaysterlerinin yarısı barmenlikten (!) terfi ettiği için pre-amp benim her zaman ilk tercihimdir :D

Bugüne kadar kullandıklarımdan aklıma gelenler:

Zoom 707 - * (rezalet!)
V-Amp2 / Pro - **** (fiyatına göre oldukça başarılı, fazla FX kullanmamak kaydıyla)
Pod V2 - *** (V-Amp'la arasında ton olarak çok fark olmamasına karşı hep pahalı, hem de controller olayı yok)
Digitech Twin Tube - *** (pek hatırlamıyorum ama kabin eksiği vardı)
Vox ToneLab - ***** (gerçekten çok iyi, tek eksisi her pre-amp'ta olan <ya da olmayan> kabin dinamiği)
Sansamp TRI-AC - **** (kompakt ve gayet iş görür)
Boss GX700 - *** (pre-amp'tan çok FX için daha faydalı ama kabin olayını çözebilirseniz çok güzel od, dist. tonları var)
Yamaha DG Stomp - **** (tonlar güzel, FX ler öyle ki Tom Morello tonları bile yapabilirsiniz; üzerinde preset değiştirme switchleri mevcut)

slaughter demiş ki:
Boss gt 6. amfi simulasyonlarını guzel kullanırsan ekstra bi alete gerek kalmadan direk mixere girerek cozersin isi. biz boss me 30 la yapıyoduk onun kıytırık tek simulasyonu bile ihtiyac bırakmıyodu amfi mikrofonlamaya...
nehaber ulang gt6 alayımmı bende :LOL: heee. analog set düzdüm ben ama gt6 da hoşuma gidiyo hde kendine yiyi bak .

bosslar direk mixer performansaları ince ayar istiyor. digitech'ler yapay tonları var beğeni meselesi ama direk mixer girişleri sıcakta beklemeyip alet kafayı yemezse daha sorunsuz oluyor. ayar çekmek fln çok daha kolay. basit bir cihaz , basit sesler. beğeni....

bu yazıyı amfi hammalığı yapmaktan nefret eden biri olarak yazıyorum ne varsa amfide var arkadaşlar :D:D:D

çünkü burda atlanılan bi konu var oda şu:
herkes sisteme giriş sisteme giriş demişte hangi sisteme giriş????
öle mikserler varki piyasada mevcut olan bütün prosesörleri yanyana koyup hatta sonunda behringerin 4*12 cabinet simulatörlerindende 2 tane koyun (8*12 olsun :D:D:D:D ) gene leş gene leş.... bana kalırsa işinizi şansa bırakmak istemiyosanız tonunuzu yanınızda taşıyın....

Sorun olan zaten amfiyi yanında dahi taşısan tekrar mikrofonlayıp sisteme girme zorunluluğu. 100w amfinde olsa büyük mekanlarda sadece amfiyi kullanıp ses veremezsin. Yani amfi sadece monitör olup kalırken esas dışarı verilen ses sistemden çıkar. İşte bu yüzden pre-amp üzerine ben bu kadar yoğunlaştım. Keşke imkan olsa da hem amfimizi getirip hem de güzel sistemlere girebilsek ama Türkiye şartları malum! Ama şurası kesin ki kabinden çıkan dinamik sesler her zaman ayrıdır. Yani üstünlük amfi tonundan çok dinamiklere sahip gerçek kabindir. Kabin sim. bunları pek yansıtmıyor maalesef... Yalnız kötü sisteme amfi girince de yansıtmadığını düşünürsek iyi sistemli yerlere amfi, kötü sistemli yerlere pre-amp götürmek çözüm olabilir ;)

"sistem" dandik olduğu zaman mikrofonlama daha bi dandik oluyor. çoğu zaman uygun mikrofonlar olmuyor. sorun , sorun.... bence bir amatör için en iyi iş prosesör kullanmak

can_gny demiş ki:
"sistem" dandik olduğu zaman mikrofonlama daha bi dandik oluyor. çoğu zaman uygun mikrofonlar olmuyor. sorun , sorun.... bence bir amatör için en iyi iş prosesör kullanmak

Druma göre bir profesyonel içinde kullanmak şart Türkiye'de. Alıp labratuvarınızı yanınızda taşımanız gerekiyor işte.

Ama şurası kesin ki kabinden çıkan dinamik sesler her zaman ayrıdır. Yani üstünlük amfi tonundan çok dinamiklere sahip gerçek kabindir. Kabin sim. bunları pek yansıtmıyor maalesef...

Kesinlikle katıldığım bir nokta bu... :D Gerçek ton için amfi taşımak dışındaki seçenekler çoğu kez tatmin edici olmaktan uzak... mikser ve kullananlar ne kadar uygunsuz olursa olsun, biraz mikrofonlama tecrübesi ve küçük eq ayarlarıyla sağlam bir ton elde etmek mümkün :) Sartlarından emin olamadığım yerlerde çalarken mikrofonumu bile kendim götürüyorum :)

gt-8 oldukça başarılı

ben gt-8 in loop'una sansamp gt2'i bağlayarak oldukça organik bir sound elde ediyorum. tek başına gt 8 fena diil ama ince çalışmak gerektiriyor.

Geri