Ekşi Sözlük

googledan önce ekşisözlükte arama yaptığım zamanlar çok oluyor... söylemek isteyip de yapamadığın kafanda bi yerlerde tuttuğun seyleri saniyeler içinde önüne sermesi de insanda hassstirrr tepkisine yol açmıyor değil...

eksi sözlügü okumak bile cok zevkli bence! her türlü bilgiye ulasabiliyoruz,mahkeme kararıyla kapatılmıştı bi ara,google da basıbos aramalar yapmıs,ahh sözlük ahh diye az üzülmemiştim :) reklamlar biraz okumakta zorluk çıkarabiliyo ama olsun,idare ediyoruz artık.sözlük iyi ki var :)

yapanlara bravo çok cesur.insanlar fikirlerini birşeye bağlı olmadan yazabiliyor ve her yazı yazanı ilgilendiriyor başkası buna cevap veremiyor.

RADIOGAGA demiş ki:
SeNeM demiş ki:
ya en çok istediğim şey ekşi sözlüge entry yazmak ama nasıl olduğunu hiç bilmiyorum

Bildiğim kadarıyla ekşi sözlükte yazabilmek için sitede üye yazar olmak gerekiyor. Ve yine bildiğim kadarıyla şu anda siteye yazar üyelik alınmıyor... Sadece okuyucu üyeliği var...
şu an üye olan ancak 1 yıl sonra yazma hakkına sahip bildiğim kadarıyla.

Nadiren baktığım ve az önce aklıma gelen bir şey nedeniyle tekrar girip çok olumsuz düşüncelerle çıktığım bir sitedir. Samimi olmak adına da böylesine cıvıtılmaz ki ama. Okuyucu olmak için kayıt kısmına baktım (aslında ne okuyucu ne de yazar olmak istiyorum. Sadece yeni okur kaydı görünce "Acaba yazar olmak için ne yapılıyor?" diye bakmak için girdim) ve oradaki açıklamalar kısmı bile inanılmaz laubali geldi bana. Bunun dışında, çok fazla olumlu yazıya rastlamadığım bir site, sanki yazarların çoğu olumsuz yazmak için and içmiş (örnek olarak bkz. Pamukkale Turizm). Ayrıca çok fazla küfür var, herkes istediğini yazabiliyor, pek öyle bir denetim yok. Siteye 18 yaşından küçüklerin üyeliği yasak sanırım ama siteye girip yazıları okumaları yasak değil. Her isteyen girip rahatça okuyor o küfürlü yazıları. Siteye kimin girip girmeyeceğinin denetlenmesi imkansız olduğuna göre bari moderatörler adamakıllı bir denetim yapıp küfürlü yazıları engelleseler. Bir de Türkçe yazım denetimi de yok; kimileri öyle yazılar yazmış ki hiçbir şey anlamıyorsunuz, hep anlatım bozukluğu. İmla bozuklukları falan derseniz zaten sürüyle var. 1 yıl sonra yazar olabilme uygulaması da garip olmuş bence. Umarım daha seviyeli bir site haline gelir.

darkwingduck demiş ki:
kitap yardımı kampanyaları var üye almayı planlamıyolar ..ancak kitap yardım kampanyasına bağış yaparak siteye üye veya yazar olunabilir..
dostum eminmisin bundan ya??eğer öyleyse jook saadet doldum bende uzun zamandır yazar olmaq istiodum orda kaldıki 987656789 tane kitabım var bağışlanacak :p

Ömrümün yarısının geçtiği site =)
Şu bilgisayarın başına her oturduğumda mutlaka baktığım, eğlendiren ve bunun yanında bilgilendirebilen bir site...
Google da cıkmayan birçok şeyi bulmak da cabası...

şu en son yapılan "ekşi sözlük darbesi" girişiminin bir şaka olduğunun anlaşılmasının üzerine
sözlük üyeleri arasında ssg'ye muhalefet başlamış sanırım.. (nazara geldi sözlük:))
yine de bir şey olacağını düşünmüyorum; o birlik aynen devam eder

severek okuyoruz:p

hakkaten ekşi sözlük benim birşeylere karşı daha agrasif ve özgür düşüncelere sahip olduğumu bana hatırlatan tek sitedir..teşekkürler;)

reals demiş ki:
RADIOGAGA demiş ki:
SeNeM demiş ki:
ya en çok istediğim şey ekşi sözlüge entry yazmak ama nasıl olduğunu hiç bilmiyorum

Bildiğim kadarıyla ekşi sözlükte yazabilmek için sitede üye yazar olmak gerekiyor. Ve yine bildiğim kadarıyla şu anda siteye yazar üyelik alınmıyor... Sadece okuyucu üyeliği var...
şu an üye olan ancak 1 yıl sonra yazma hakkına sahip bildiğim kadarıyla.

yok tam olarak öyle değil aslında. ssg uygulamayı değiştirdi mi bilmiyorum ama toplu kabul yapıyorlardı bir ara. işte çaylaklar yazar oluyordu, yazarlığa kabul edilmeyenleri uçuruyorlardı falan.Hatta 3 sene önce, 6. nesil yazarların kabulü sırasında bizzat nasibimi almıştım o uçurma işlemlerinin birinden :D zaten şu anda da yazar kabulü yok; ama o kitap kampanyası olayını bilmiyorum :roll:

tamam şu anda yazar kabulü yok eywallah ta yazarlar nasıl seçiliyo? belli bi elemelerden falan mı geçiliyo,napılıyo? uzun süredir merak ettiğim bişey bu, bilen birisi cevaplarsa sevinirim...

JosephPetrozza demiş ki:
tamam şu anda yazar kabulü yok eywallah ta yazarlar nasıl seçiliyo? belli bi elemelerden falan mı geçiliyo,napılıyo? uzun süredir merak ettiğim bişey bu, bilen birisi cevaplarsa sevinirim...

yanlış bilmiyorsam yazar alımı açıldığı zaman başvuran kişiye birkaç konu başlığı yolluyorlar ve sende ekşi sözlük usulüne uygun entry giriyorsun beğenirlerse alıyorlar

Geri