reason dan davul yazmak ve sesin değişmesi sorunu

H

halahula

herkese slm
reasonda davulları yazıyorum herşey çok güzel kafama göre wav olarak export ediyorum sorun yok wav olarak dinlediğimde çok iyi.cubase e import ediyorum üstüne gitar bas vs.ekleyip mix yapınca seslerin değiştiğini görüyorum kickler duyulmuyo ziller çok duyuluyor.sesler daha tiz oluyor bu nasıl olabilir hiç eq falan eklemiyorum wav halini hiç bozmuyorum ama böyle oluyor neden?
cevapları bekliyorum...

sorunla hiç karşılaşmadım fakat reason u slave olarak çalıştırabilrsin cubase le,o zaman bir daha export import la uğraşmamış olursun belki orda bir kayıp yaşanıyordur.bunun için reason u açıp rewire modunu seçmen lazım,umarım bu çözer

Mixle alakalı problem olabilir. tek basına davul caldırdıgında kickler yeter ziller normal gibi duyuluyo. sonra diger enstrumanları eklediginde sırıtıyo. bence problem bundan. bunun ustunde calısmanı tavsiye ederim.

bilmiyorum denedin mi ama reasondan davulu kanal kanal export edip.tek tek cubase e import edebilirsin.mix de daha sağlıklı olur..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yani biraz saçma geliyor tonlarla hiç oynamıyorum sadece gitar ve bass ekliyorum davul sesleri değişiyor..en iyisi rewire modunda kullanmak olacak heralde...davulu kanal kanal export işide öldürür adamı ama onuda denerim..yardımlar için sağolun her yolu deneyecem artık olmadı reason u bırakıp dfh yada bfd ye geçecem...byee

bence direkt bfd'ye geç.davul yazma konusunda reason'dan çok daha ii ve gerçekçi sonuçlar alabilirsin.

ya bazen ekledigin diger enstrumanlarla davul sesleri birbirine karisip bole bi problem cikarabilir.ornegin distortion gitarlarla hi hat ler icice girer yada bas gitar ve kick birbirini bogar veya kapar. yani eger davul kanalini solo dinlediginde hic problem yokda digerleriyle beraber bi problem varsa buyuk ihtimalle bunlarin frekanslarina dikkat etmenle cozum bulacaktir.enstrumanlari pan lamayi da deneyebilirsin

• Konu Sahibi Konu Sahibi
konu açılmışken burdan bişi daha sorim.. bu frekans aralığı olayı nasıl yapılıyor. atıyorum bassları 60hz ye koydum gitarı bilmem kaça koydum falan gibi şeyler görüyorum forumda...bu eq işi nasıl oluyor.. bi çizelge var elimde aletlerin frekans aralığını gösteren ama bunu cubase de nasıl yapacam bilemiyorum. yardım lütfen..

vuruş aralıklarını arttırarak tempoya düşmüş hissi verebilirsin ama 16 vuruşluk değilde 32 ya da daha fazla vuruşluk başlarsan tempo düştüğünde kullanacak geniş vuruş sayısına sahip olursun...bir drum rack i daha açarsan kafa karışıklığını engeller belki...

Geri