Murat Çelik

Murat Çelik bambaşka bi insan.. kendisiyle konuştuğumda o kadar mütevazi ve doğal bi hali vardı ki.. şarkılarını dinlerken sesinde hep içtenlik, derinlik bulurum. çok özeldir benim için. seyyah albümünün ilk çıkışında güven erkin erkal ın radyo programına katılmıştı. myy la olan ayrılmalarıyla ilgili fikir ayrılıklarının ön planda olduğunu belirtmişti. yolların başka yerlere doğru gittiğinden bahsetti. bi gittiğimiz yere 1-2ay sonra niye bidaha gidelim diyodu. dss lerinin popülaritesinin artmasından rahatsız olmaya başladığını söylüyodu. klip çekilmesi isteniyodu ben istemiyodum diyodu.... en ilgimi çekende şu sözleriydi: "dss nin gerçek anlamda tek albümü ilk albümdür. şarkıları beraber bir ruhla yapmıştık. sonraki iki albüm (müzikalite daha iyi de olsa) ayrı ayrı yaptığımız parçaların biraraya gelmesi gibiydi.. dss nin ruhu sadece konserlerde yeniden ortaya çıkıyordu..."
ben dss nin 3 albümünü de ayrı ayrı çok severim. murat çelik in yeni albümlerini de merakla beklerim, farklı şeyler dinliyceğime emin olduğum için..
myy ise ayrıldıklarından sonra dss adı altında!!! (cennet) albüm yaptığında benim için bitti zaten....

murat çalik

ben yıllardır iyi bir rock müzik dinleyicisi oldugumu düşünüyorum ve aşırı derecede dss dinliyorum ama şunu eklemek istiyorumki bu grup artık yok ve tekrarda var olacagına kesinlikle inanmıyorum myy gelince inanılmaz bir adam o çok marjinal cd lerinde pek aktif olmasada yinede iyi birşeyler cıkartabiliyor ama şu an yaptıgı ve daha önce yaptıgı müzik tam anlamıyla rock yada rock çeşitleriyle bagdaşmıyor şimdiki yaptıgı müzikse murat çelik ten pek te farkı yok oda ney ffalan kullanmış yani bu dss grub u asla ve asla rock müzik yapmadı şimdide yapmıyor hatta tarzları yine aynı diyebiliriz birisi inançı yönünde ilerliyor diyeri kendi dünyasında rock müzik olarak tek bir albüm var ortada oda su düşleri albümü yani m.ç albümü ben her ikisinide seviyorum m.ç de myy dA ama bu grubun ayrılmasında TEK NEDENDE MYY DİR neden derseniz çünkü biliyorummmmmmm

Yilmazyildirim, DSS'nin ismini tüketen , Celik'in bütün mirasina göz diken , gözü artik paradan baska bir seyi görmegen bir adam oldu kaldi. Sacma sapan işler yapti. Bakildiginda"gayret et güzelim-sevdan bir ateş-mor yel" gibi en bilinen parcalar Celik'e aittir. Ama YY bütün güzelliği safligi bozdu . yazik..

serdar_secme demiş ki:
Yilmazyildirim, DSS'nin ismini tüketen , Celik'in bütün mirasina göz diken , gözü artik paradan baska bir seyi görmegen bir adam oldu kaldi. Sacma sapan işler yapti. Bakildiginda"gayret et güzelim-sevdan bir ateş-mor yel" gibi en bilinen parcalar Celik'e aittir. Ama YY bütün güzelliği safligi bozdu . yazik..

Yılmazyıldırım için bu kadar acımasız olmasa da dediklerininbir kısmına katılıyorum

bu arada Mor Yel Myy'ın şarkısıdır..
Saygılar

serdar_secme demiş ki:

murat yılmazyıldırım la dostlukları devam etmektedir.isim hakkı vs. onların kendi problemidir.murat çelik böyle küçük şeylerle uğraşıcak bir insan değil.

konser

28 kasım saat 20:00'de altunizade kültür ve sanat merkezi'nde murat çelik konseri olacak; ücretsiz.

adres: barbaros mh. sırma perde sok. no:23
altunizade - üsküdar
tel: 0216 531 30 00 / 2279

aksilik olmazsa aşağıdaki kadroyla çıkılacak konsere:

murat çelik: gitar/yan flüt/vokal
akın eldes: gitar
gürol ağırbaş: bass
cem aksel: davul

konser var!

28 kasım saat 20:00'de altunizade kültür ve sanat merkezi'nde murat çelik konseri olacak; ücretsiz.

adres: barbaros mh. sırma perde sok. no:23
altunizade - üsküdar

tel: 0216 531 30 00 / 2279

aksilik olmazsa aşağıdaki kadroyla çıkılacak konsere:

murat çelik: gitar/yan flüt/vokal
akın eldes: gitar
gürol ağırbaş: bass
cem aksel: davul

berrak şarkısının üstüne şarkı tanımam diyordum ama son gittiğin konserde fotoğraf şarkısı bir başka güzel geldi bana. şu aralar şarkı beni fazlasıyla etkisi altına almış durumda..

impala demiş ki:
hulyaengm demiş ki:
berrak şarkısının üstüne şarkı tanımam diyordum ama son gittiğin konserde fotoğraf şarkısı bir başka güzel geldi bana. şu aralar şarkı beni fazlasıyla etkisi altına almış durumda..
Yanlış başlığa yazmışsın.. ;)
ben de onu düşündüm acaba murat çeliğin de bu isimlerde şarkıları varmıydı diye benim dinlediklerim arasında yoktu ama kesin bilmediğim için bişey diyemedim
neyse pillibebek başlığına :)

Geri