Sorunum Ses Kartındamı Toprak Hattındamı

eyler yaklaşık 20 yıllık bir binada oturmaktayım ve full lambalı bir elektro gitar amfisi aldım amfiyi tek basına kullanırken sorun yok ama evin neredeyse en büyük odası olan odama hangi kafayla sadece tek bir adet priz koymuslar bende anlıyamadım :) . tek prize 3lü Ondanda 3 lü çıkarttıgım için totalde 1 prizden 5 tane priz kullanıyorum ve amfi dip ses yapıyor onun dısında ki bir sorunumda ses kartıma mikrofon taktıgımda sorun yok monitöre sesi düzgün iletmesine rağmen ses kartının line in kısmına jak takınca monitörler cızırdıyor sizce durum topraklamı alakalıdır ? çünkü kartın üstündeki metal aksama dokununca ses kesiliyor cızırtı teşekkürler .

tek bir odaya toprak hattı döşenirmi maliyeti tahminen ne kadar olur ?

Arkadaşlar bu konu için yeni bir sekme var artık anasayfada.
Turkrock.jpg

Ya o değil de bi gün beni elektrik çarpmıştı bu topraklama meselesi yüzünden. Ben de bu kardeşlerimiz gibi "acaba dip gürültüsü neden ?" diye sorup dururkene bi yerde okuduğumu uygulamaya başladım. Bana dediler ki, prizin toprak pininden kablo uzat sonra git kalorifer peteğine bağla. Ben de gittim düzeneği hazırladım falan felan. Gittim son adım kabloyu kalorifere bağlamaya yaklaşırken kabloyu değdirdiğim anda..............

Ya o değil de bi gün beni elektrik çarpmıştı bu topraklama meselesi yüzünden. Ben de bu kardeşlerimiz gibi "acaba dip gürültüsü neden ?" diye sorup dururkene bi yerde okuduğumu uygulamaya başladım. Bana dediler ki, prizin toprak pininden kablo uzat sonra git kalorifer peteğine bağla. Ben de gittim düzeneği hazırladım falan felan. Gittim son adım kabloyu kalorifere bağlamaya yaklaşırken kabloyu değdirdiğim anda..............
Kabloya degdirmeyi de denedin mi arkadaşın dediği ufak elektriklenme sorununu hoş bir avantaja çevirebilir, mutlu anlar yaşayabilirsin...

Arkadaşlar yukarıdaki ufak bir şakaydı, alınma gücenme olmasın. Fakat bu konu hemen her hafta mutlaka bir kere tartışılıyor, görmemiş olabilirsiniz. Geçmiş başlıklarda sorununuzu aramanızda fayda var.

Topraklama tek bir odaya çekilir, ama maliyeti pahalı olur ve apartman sakinleride buna izin verecek diye düşünmüyorum.. Senin sorun ordan ordan ordan 3'lü 5'li priz kullanmandan kaynaklıdır.. Evinin topraklaması sana yetecektir, ancak çoklu prizlerin içindeki topraklama hatları yeterli olmadığı ve uyduruk olduğu için ses sistemlerinde dip gürültüye neden olur.. Bu yüzden kaliteli bir çoklu priz al veya ;

Çoklu prizini aç kablosundan gelen toprak ucunu kes, sonra ayrı bir kablo ile bağlantıları yaparak, fişin toprak hattına bağla, sonra prize tak ve çal.. Dene belki böyle çözülür eğer hala dip gürültü yapıyorsa, bu sefer evde sıkıntı vardır, evi değiştir :D

Geri