Rüya Ekipman

pedallar: ibanez de7(var), crybaby gcb-95(var), pro co the rat deucetone(yok), ibanez ts9(yok), phase90(yok), digitech whammy(yok ama olcak yakında), iki volume pedalı(bir tane korg var zaten).

gitar: 52 telecaster(ahh ahh)

amfi: peavey classic30(off off)

çok bir şey istemezdim valla
kore malı bi gitar alırdım gene

-washburn x50profe (EMG 81/85) - 750$
-marshall 18W combo all-tube - 600-700$
-big muff pi overdrive ya da tube screamer - 100-150$
-bi compressor/sustainer, bir eq bir de noise gate - 300$?
-hard case + boss 60 pedal board - 250$
toplam 2000-2100$

olene kadar idare ederdi bunlar beni...
ama onun yerine olene kadar ben idare edicem aueha :)

keshMEkesh demiş ki:
vileshome demiş ki:
zenginin malı züğütün çenesini yorar..
kesinlikle katılıyorum.. yazılcak o kdara ekipman var ki.. ama sadece çenemizi yorar bunları yazmak...

Ben buna katılmıyorum, Türkiye'de bizim rüya ekipmanımızı belirleyebileceğimiz kadar çok ekipman yok. Yani ancak nette sürekli duyduğumuz şeyler ve mağazalarda deneyebildiğimiz şeyler hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Bu gibi (belki isim farklı olabilirdi) başlıklarda insan çok fazla şey öğreniyor, çünkü herkesin çok iyi olduğunu duyup hakkında araştırma yapıp bişeyler öğrendiği ama çok da popüler olmayan birşeyler oluyor...

Amerika'daki NAMM gibi bir fuarımız olsa keşke bizim de :) Rüya ekipmanımız sürekli değişebilse, 1 kafa+kabin kombinasyonunun arkasından 30 yıl salya akıtmasak keşke :D

Harbiden eğlenceli başlık. Ahanda benim rüyamdaki ekipman :) Rüyadan öteye geçemez zaten bu :LOL:

jpmainracks.jpg

Bi de bu kadar ekipmana bi tane teknisyen görüyorum rüyamda :D Ben çözemem bu kadar şeyi valla, gelsin ayarlasın

rock disiplin de bende buna benzer bi şey görmüştüm. bu başlığı açmamdaki amaç herkesin tercihlerini duyup bilmediğim neler var diye görüp araştırmaktı. ilginiz için teşekkür ederim

Hocam başlık süper olmuş. Ben bi güzel setup yazmadan önce Angus Young'un AC/DC nin 2000 yılındaki konserlerinde kullandığı setupını yazayımda örnek olsun:)
-Marshall JMP 100Watt Master Volume Head
-Marshall 1960A Slant Cabinet / 4x12
-Gibson SG Standard Electric Guitar
-Ernie Ball Strings ve başkada hiç bir şey yok. Demekki çok fazla kasmaya gerek yokmuş.
Buda Adrian Smith'in maiden 2000 turundaki setupu(ki buda "olm iron maiden da Fender Strat kullanıyo, bu gitarla istediğin her tonu çıplak alırsın"diyen arkadaşlara ithaf olunur:)
-Fender Stratocaster American Electric Guitar(SD JB Junior bridge ve neck pickup)
-Marshall 1960B Straight Cabinet / 4x12
-Korg Midi Footswitch Controller
-ADA MP-1 Midi Preamp
-DBX 160X Compressor
-Marshall 9200 Dual MonoBlock Power Amp
-Marshall JMP-1 Midi Preamp
-TC Electronic 2290 Dynamic Digital Delay
Benim hayalimdeki setup:
-Sesi istediğim gibi ayarlayabileceğim, komşularla kavga etmeyeceğim bir stüdyo:)
-Uyumlu ,ego tatmininden uzak, gerektiğinde oturup dünyadaki gelişmelerdende konuşabileceğim grup arkadaşları.
-Herhangi bir japon İbanez
-Herhangi bir ingiliz Marshall
-Ve boss un tüm pedalları:)
-Bir de zengin ve parayı kasmayan baba:)

gimli gerçekten güzel yazmışsın sevdim tercihin olan ekipmanlarını.bu arada verdiğin diğer bilgiler için ayrıca teşekkür ederim

Geri