Rüya Ekipman

Mesa Boogie Dual Rec. kafa
Mesa Boogie 4x12 Road King kabin
Kendi tasarladığım rüyalarımın gitarı

ve şuan kullandığım pedallara ek olarak ,

Digitech whammy
Jim Dunlop DB-01 Wah
Boss AC-3

rüya bu ya. komşu falan yok :D özgürce çalıcam işte :D adı üstünde.rüya .arkadaşlar.rüya ekipman bunlar.komşudur apartmandır düşünmeyelim.özgürce takılın.

customkellyja8.jpg

Pek bi rüya oldu galiba :D

abi benim rüyam o kadar basit değil sadece alacam çalacam yok öyle :D mesada çalacam jackson soloist'le abanacam spirit crusher'a. komşu gelecek avt20'yle kargo duman çalacam. adam apartmandan çıkınca yine mesa'ya bağlayıp death takılacam komşuları deli edecem ben böyle bişey istiyorum :D

sen komşuları gitti zannedip death çalarken birden kapın kırılacak,sen sesten duymıcaksın tabi.sonra seni suç üstü yakalayan komşular ''din elden gidiyoooo'' diyerek gaz vercekler birbirlerine,sonra çevredekiler güzel bi linç girişimi izlemiş olcak :D

halilpazarlama demiş ki:
abi boss ac3 çok leş pedal hiç tavsiye etmem rüyalarına girmesin :D

Henuz canli performansta kullanmadim ama provalarda gayet iyi geldi bana. Bilhassa looperla arkada ritm olarak kullaninca. Evde tek basina takilirken akustik gitar caldiktan sonra komik geliyor evet. Ama bar performanslari icin biraz luks de olsa guzel bir olanak bence.

ghostknight demiş ki:
halilpazarlama demiş ki:
abi boss ac3 çok leş pedal hiç tavsiye etmem rüyalarına girmesin :D

Henuz canli performansta kullanmadim ama provalarda gayet iyi geldi bana. Bilhassa looperla arkada ritm olarak kullaninca. Evde tek basina takilirken akustik gitar caldiktan sonra komik geliyor evet. Ama bar performanslari icin biraz luks de olsa guzel bir olanak bence.
ben sadece akustik simulatör kısmı olarak değindim.ac2 ve ac3 alıp sattım ama ikiside hiç hoşuma gitmedi.tuşeli çalışta uyuz bi tizleme sesi yapıyordu ikiside.

ben avt 150 deki akustik simulatörünü kullanıyordum ton olarak gayet tatminkar ama canlı performansta orkestranın içinde kaybolup gidiyordu o yüzden çok pek kullandığım söylenemez

"Tuseli calis" derken herhalde sert calmaktan bahsediyorsun. Evet alet enteresan bir sekilde distortion'a giriyor. 2 secenek var. 1- onune compressor baglamak. 2- ac. sim. ile calarken cok fazla abanmamak :). Ikisini de uyguluyorum yerine gore, sonuc tatminkar bence. Tabi bir akustik simulasyonu olarak tatminkar. Gercek bir akustik gitarla yaristirmak sacma olur. Gene de ben cok sevdim. Ismarladigim Dirt/Clean looper switch'i ile cok kullanisli olacak diye umuyorum. Tek tusla compressli, akustik hatta belki choruslu clean. Ayni tusa bir daha bakinca drive'in bulundugu loop. :). Oteki turlu kullanmasi zor olurdu gercekten.

arkadaşlar bu ac-3 rolandın üzerindeki akustik simülatör gibimi. cube 30 larda olanlardan.sonuçta oda boss a ait bir efekt.ben hiç sevmemiştim o roland daki efekti. ac-3 ü hiç denemedim.sadece videolardan izledim,dinledim.hoşuma gitmişti.aslında para denkleştirince almayı düşünüyodum ciddi manada.işe yaramazmı diyorsunuz şimdi !!

yutup123458 demiş ki:
arkadaşlar bu ac-3 rolandın üzerindeki akustik simülatör gibimi. cube 30 larda olanlardan.sonuçta oda boss a ait bir efekt.ben hiç sevmemiştim o roland daki efekti. ac-3 ü hiç denemedim.sadece videolardan izledim,dinledim.hoşuma gitmişti.aslında para denkleştirince almayı düşünüyodum ciddi manada.işe yaramazmı diyorsunuz şimdi !!
tercih meselesi ben bugüne kadar akustik simulatörü kullanıpta süper diyen adam görmedim.sadece digitech gnx serisinin akustik simulatörü hoşuma gitmişti.bence denemeden alma belki hoşuna gider şahsi birşey sonuçta.alırsanda yorumlarını yaz merak ederim :D

Geri