Amelie

fransızlar bazen yapabiliyorlar bu işi:Dbir kişiden dolayı anlamı var o filmin:Dbir repliğinden dolayı da fazlaca seviyorum filmi :D ne zamandan beri tanışıyoruz :D vesikalık fotoğraf biriktirme fikri gerçekten çok tatlı...elemanı tutuyorum.. :D amelie yi de :D

Amelie hakkında ne söylense az! Bu öyle bir film ki eşi benzeri yok. Bunu lafın gelişi söylemiyorum. Film gerçekten bir çok yönüyle klasik olmayı hak ediyor. Çünkü hiçbir sinema türü ya da akımı bu filmde etkisini göstermemiş. Yani film başlı başına yeni bir akım bence. Ve özellikle Audrey Tautou'nun ve diğerlerinin performansları müthiş! Bir filmden ders almak kadar saçma bir laf olamaz belki ama bu film bir insanlık dersi de veriyor. Herşey o kadar hümanistçe işlenmiş ki... Sanki anne babaların çocuklarına uyumadan önce okudukları bir masal niteliğinde!

çok güzel filmdi.. oyunculuklar falan bayağı iyiydi. tiplerin hepsi bi orijinaldi :) benim favori karakterim hoşlndığı kadının tüm hareketlerini kaydeden hafif psikopat olan tipti :D çok sevdiğim gerçekten güzel bi film..

hangı ruh halınde olursanıs olun oturup ısleyebıleceınıs daası herseferınde bıbaska sebebden oturu seweceınıs nadır fılmlerden

bı fılm bu kdr hafııf we tatlı olabılır

Gerçekten de çok iyi bir filmdi.Kendinizi iyi hissediyorsunuz bir anlamda.Amelie'yi beğenenler bu tarz filmlerin atası "Betty Blue" filmine de göz atmalılar.

Bu filmi çok ama çook severim. Filmin özellikle ilk 15 dakikasındaki ayrıntılar muhteşem..Her izleyişte kendini daha çok sevdiren, insanın sinirlerini macun kıvamına getiren bi film.. ;)

teknik açıdan kusursuz milyonlarca fotoğraf karesinin bir araya geldiğini ve muhteşem müziklerle buluştuğunu düşünün...
benim için kusursuzun sözlük anlamı...

çok etkilendiğim filmlerden biridir amelie, bazıları fimdeki tesadüflerin cuk diye oturmasını saçma buluyor ama asıl olay o tesadüflerin yaratılmasıdır bence ve aşkın kendisinden bile daha güzeldir belki de...

küçük şeylerden çıkarılan anlamlı mutluluklar :) bu filmi hala izlemeyen varsa mutlaka izlesin sıkı tavsiye edelim burdan :)fransız sinemasından bir meleklerin düş yaşamı vardı amelie 2 numara olur bende... ;)

Fransız filmlerini zaten çok severim.Amelie'yi de çok beğendim.Kendimi kötü hissettiğimde izliyor,mutlu oluyorum.Aynı yönetmenin 'kayıp nişanlı'filmini de izledim çok iyiydi Amelie'de oynayan kız yine başroldeydi.Yönetmenin filmlerinde küçük bağlantılar kulanması ve seçtiği oyuncular çok iyi.

Birde "Kayıp Çocuklar Şehri" vardı.Ne filmdi ama.Jeunet Fransa'da çok beğenilen bir yönetmenmiş.Oradaki mektup arkadaşım söylemişti.Salonlar dolup taşarmış.Amelie ise Fransız sinemasının gelişimini gözler önüne sürüyor bence.

enchant demiş ki:
Birde "Kayıp Çocuklar Şehri" vardı.Ne filmdi ama.Jeunet Fransa'da çok beğenilen bir yönetmenmiş.Oradaki mektup arkadaşım söylemişti.Salonlar dolup taşarmış.Amelie ise Fransız sinemasının gelişimini gözler önüne sürüyor bence.
dipnot:güzel bir fransız filmi daha :arrow: jeux d'enfants :LOL:

Çok güzel bir film.Guillaume Canet'i çok severim zaten.Onu daha önce Sophie Marceau ile oynadığı "La Fidelite" filmi ile tanımıştım.Sonra "The Beach" ve "Vidocq" geldi zaten."Jeux D'enfants" her ne kadar romantik komedi olsa da diğerlerine hiç benzemiyor.Fransızların filmlerdeki türlere yaptığı farklı bakış açısının bir örneği olarak görüyorum.

enchant demiş ki:
Çok güzel bir film.Guillaume Canet'i çok severim zaten.Onu daha önce Sophie Marceau ile oynadığı "La Fidelite" filmi ile tanımıştım.Sonra "The Beach" ve "Vidocq" geldi zaten."Jeux D'enfants" her ne kadar romantik komedi olsa da diğerlerine hiç benzemiyor.Fransızların filmlerdeki türlere yaptığı farklı bakış açısının bir örneği olarak görüyorum.
konu konuyu açtı. :) Marion Cotillard'ı sevdiysen(sophie kowalski),big fish'te de rolü var,çok sade ama sempatik. :)

"Big Fish"i izleyemedim daha.Tamam bakacağım.Marion Cotillard'ı sevmez olur muyum."Taxi" ve "Taxi 2'"de de oynamıştı :LOL: Ve bu arada "A Very Long Engagement"da da.Bayan Tina Lombardi. :LOL: Teşekkürler bu arada. ;)

çok tatlı hoş bir filmdi. çok beğenerek izledim. oyunculuk çok tatlıydı. yönetmen Jean-Pierre Jeunet, binbir cambazlık yapmış ve filmi daha bi etkileyici kılmış. film her karesiyle mükemmeldi.

amelie bence sadece fransızların yapacağı bir film.film ne kadar tesadüflerle dolu olsada doğallığı inanılmaz.audrey iyi iş çıkarmış.bakalım da vinci de nasıl olacak.

Geri