Aşırı Feedback Sorunu

merhaba elimde gibson studio faded gitar var. gerek evde gerek studyo da gerek sahne de gain yüksekken sese hiç yüklenemiyorum aşırı derece de feedback alıyorum. bu benim gitarımla ilgili bir sorun sanırım. var mı bilgisi olan?

Manyetiklerin Burstbucker veya 498t gibi bir set ise, wax poting izolasyonuna rağmen feedback yine de kaçınılmaz olabiliyor. Topraklama, kalitesiz kablo veya hepsi birden de sebep olabilir feedback olayına. Ha, Fadedlar ekonomik modellerdir. Elektronik aksam da uyduruk olabilir, manyetiklerin mumlaması da. Dip gürültüsü sorunun da varsa topraklama derdin var demektir zaten. Amfiden uzaklaşınca, sırtın dönük çalarken bile feedback yapıyorsa öncelikle potans değişimine git.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
anladım dostum elektronik aksamın gözden geçirilmesi şart anladığım kadarıyla. en son ihtimal manyetik değişimi de etkili olur sanırım

anladım dostum elektronik aksamın gözden geçirilmesi şart anladığım kadarıyla. en son ihtimal manyetik değişimi de etkili olur sanırım
@hackeiommi üstad herşeyi söylemiş zaten. Eklemek istediğim, amfi'nin hoparlör ve gitarın manyetik, jack ve potans kablolarını blendajlı kablo ile değiştirin. Pot yuvalarını kaplatabilirsiniz. Dip gürültüsü de kesilecektir. Peavey'in iphone için ürettiği uygulamada bile feedback alıyorum. Fazlasıyla garip bir durum.

@hackeiommi üstad herşeyi söylemiş zaten. Eklemek istediğim, amfi'nin hoparlör ve gitarın manyetik, jack ve potans kablolarını blendajlı kablo ile değiştirin. Pot yuvalarını kaplatabilirsiniz. Dip gürültüsü de kesilecektir. Peavey'in iphone için ürettiği uygulamada bile feedback alıyorum. Fazlasıyla garip bir durum.

Dooroomer hoparlör kablosunu blendajlı ile değiştirin tavsiye sinin sebebi nedir? Ve bu seviyede güç taşıyabilecek blendajlı kablo önerin var mı? Örneğini daha önce hiç görmedim, ondan soruyorum.

.... Eklemek istediğim, amfi'nin hoparlör ve gitarın manyetik, jack ve potans kablolarını blendajlı kablo ile değiştirin.

...

Speaker kabloları ekranlı "yapılmaz". Gerek yoktur her şeyden önce. Çünkü o kablo Voltlar mertebesinde işaret taşıyorken, dışarıdan gürültü binse dahi mikrovolt [μV] veya en fazla milivolt [mV] mertebelerinde olacağı için asıl sinyalin yanında hissedilmez.

Dooroomer hoparlör kablosunu blendajlı ile değiştirin tavsiye sinin sebebi nedir? Ve bu seviyede güç taşıyabilecek blendajlı kablo önerin var mı? Örneğini daha önce hiç görmedim, ondan soruyorum.
Kablo üretip satmıyorum. Piyasanın ihtiyaçlarına göre kablo üreten firmalar var. İllaki vardır. Bir kaç yere bakın bulamazsanız, tekrar yazarsınız.
Speaker kabloları ekranlı "yapılmaz". Gerek yoktur her şeyden önce. Çünkü o kablo Voltlar mertebesinde işaret taşıyorken, dışarıdan gürültü binse dahi mikrovolt [μV] veya en fazla milivolt [mV] mertebelerinde olacağı için asıl sinyalin yanında hissedilmez.

Aydınlattığınız için teşekkürler.
Edit: yanlış alıntı düzeltildi.

Son düzenleme:
Olup olmadığını bilmediğin birşeyi öneriyorsun, ilginçmiş. Üretip satmaya gerek yok, bakıp görüyorsun. Çeşitli caplarda ekranlı kablolar va fakat bu şekilde bir speaker kablosu yok. Programcı söylemiş zaten sebebini.

Olup olmadığını bilmediğin birşeyi öneriyorsun, ilginçmiş. Üretip satmaya gerek yok, bakıp görüyorsun. Çeşitli caplarda ekranlı kablolar va fakat bu şekilde bir speaker kablosu yok. Programcı söylemiş zaten sebebini.
Haberleşme üzerine çalışıyorum. Aklınıza gelmeyecek şekilde ve çeşitte kablo var. Gitar Amfilerinde ihtiyaç duyulmaz, yada onun için özel üretilmez. Ama ben olacağına inanıyorum. Dünya gitar ve amfi üzerine kurulmadı. Sana tavsiyem sakin ol ve bir bardak çay iç. Heyacanına anlam veremiyorum.

Gayet sakinim, nerden çıkarıyorsun. Bilmediğimiz birşey varmı acaba diye sordum. Kablo var o çaplarda baktım da gerek yok. Speaker kablosu üreticileri de bu gerekliliği görmemiş ki, bu yapıda kablo uretmemis zaten.

Geri