Cenker Gitar Bakım Merkezi

Bugün bir vesile ile Cenker'in Bostanlıdaki iş yerine gittim..İlgi alnım Fender'ler ve bugüne kadar nerede ise tüm strat serilerininden görüp bir kısmını denemişliğim var..Az çok da bilgi sahibiyim(burada mütevazi olmayacağım çünkü o kadar çok bilgisiz insan var ki ) şöyle ki tüm gitarlarım setup ını kendim rahat yapıyorum....İnanın büyük şehirlerde özellikle İzmir de bu bakım vs . işini yapan insanların büyük kısmının (bir iki istisna hariç) enstrüman çalmadığından yada kulaktan dolma bilgilerle dolu olduğundan bir çok işi üstün körü yaptığına şahit oldum..Cenker hem iyi bir müzisyen hem de çok dürüst seviyeli birisi...Aynı zamandada da konuya hakim..Elindeki potans ,kapasitör ve bakım için gerekli şeyler o kadar fazla ki şu ana kadar ihtiyaç duyup Ebayden aldığım çoğu şeyi orada gördüm ve fiyatlarda çok makul idi...Bunların ötesinde tavrı ve ev sahipliği kendinizi rahat hissettiriyor..Gereken ne ise öneriyor ,jargondaki tabirle sevmediğim''esnaflık'' kısmından tamamen uzak..İzmir de bu karakterde tüm aradıklarınızı bulabilecek bir yer olması çok büyük şans..Gitarı için bakım,ayar ve modifikasyon gereken arkadaşlara tavsiye ederim...Bu tip yorumları çok nadir yazıyorum ama bu tip yerleri desteklemek alacağımız hizmet kalitesini de arttıracaktır...İsteyen arkadaşlarla iletişim bilgilerinide paylaşırım..
Saygılar , sevgiler... Hakan....

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eklemek istediğim bence çok önemli birkaç nokta var..Başlangıç seviyesi ve odun ötesi olamayacak gitarlar dışındaki tüm orta ve üst seviye gitarlarınızı düzgün sap entonasyon action ayarları yaptırıp ,adam gibi hardware (pot,Kapasitör) taktırıp ve bakım yaptırdıktan sonra çalarken alacağınız hissiyat o kadar belirgin bir seviye de artıyor ki bu tam olarak hiç servis görmemiş bakımsız bir araç kullanmak ile tüm ayarları yapılmış bir araç sürmek gibi bir şey....(en basiti kalitesiz potansları düzgünleri ile değiştirmek en ucuza yaptırabileceğiniz bir moddur.)Bu müzikte ilerlemek için bizi aslında en çok motive edecek ve ilerlemizi yaptığımız işi zevkli hale getirecek en majör unsurdur...Yüzlerce ,binlerce dolar verip zar zor edindiğimiz bu aletlere bu bakımı belli aralarla en azından büyük çoğunluğumuz ihmal ediyor...(benim evde gitar bakımı için gerekli aletlerin büyük kısmının olduğu bir alet çantam var...Rock start olup roadie sahibi olana kadar maalesef realite bu :) ) Birde her ne kadar konu hakkında fikrim olsada bu işi hergün farklı gitarlarda yıllardır yapan birsinin doğal olarak tecrübesi de fazla olacaktır..(Uzmanlık :) )

Şimdi buraya çok bilmişler damlarlar, yok şuydu yok buydu biz böyle yapıyoruz doğrusu bu diye başlarlar sıkmaya!!!!
Cenker zaten enstrumanistliği ve sonrasında gelen müzik market hizmeti ile İzmir'de geniş kitlelerce tanınan bir arkadaşım. Her zaman söylerim gene söylüyorum yaptığı işi ultra titiz yapar. Bazen o kadar titizlenir ki muamele gören kendi gitarınız olmasına rağmen buna dayanamayabilirsiniz. :D Müzik ile ilgili sıkıntınız ne olursa olsun kapısını çalmaktan korkmayın. Her durumda çözüm üretmeye çalışan, bilgi ve tecrübesini paylaşmaktan çekinmeyen bir yapısı vardır.

Cenker abi gerçekten fazlasıyla titiz çalışıyor, zaten adamın facebook'ta bakım yaptığı gitarların resimlerine bakarsanız çoğumuzun hayal bile edemeyeceği sınırlı üretim gitarları bile sahipleri ona emanet ediyor. Masası falan tertemiz, malzemenin de en kalitesini kullanır her zaman. Bende şiddetle tavsiye ederim kendisini. Esnaf değil şeker resmen.

Bugün bir vesile ile Cenker'in Bostanlıdaki iş yerine gittim..İlgi alnım Fender'ler ve bugüne kadar nerede ise tüm strat serilerininden görüp bir kısmını denemişliğim var..Az çok da bilgi sahibiyim(burada mütevazi olmayacağım çünkü o kadar çok bilgisiz insan var ki ) şöyle ki tüm gitarlarım setup ını kendim rahat yapıyorum....İnanın büyük şehirlerde özellikle İzmir de bu bakım vs . işini yapan insanların büyük kısmının (bir iki istisna hariç) enstrüman çalmadığından yada kulaktan dolma bilgilerle dolu olduğundan bir çok işi üstün körü yaptığına şahit oldum..Cenker hem iyi bir müzisyen hem de çok dürüst seviyeli birisi...Aynı zamandada da konuya hakim..Elindeki potans ,kapasitör ve bakım için gerekli şeyler o kadar fazla ki şu ana kadar ihtiyaç duyup Ebayden aldığım çoğu şeyi orada gördüm ve fiyatlarda çok makul idi...Bunların ötesinde tavrı ve ev sahipliği kendinizi rahat hissettiriyor..Gereken ne ise öneriyor ,jargondaki tabirle sevmediğim''esnaflık'' kısmından tamamen uzak..İzmir de bu karakterde tüm aradıklarınızı bulabilecek bir yer olması çok büyük şans..Gitarı için bakım,ayar ve modifikasyon gereken arkadaşlara tavsiye ederim...Bu tip yorumları çok nadir yazıyorum ama bu tip yerleri desteklemek alacağımız hizmet kalitesini de arttıracaktır...İsteyen arkadaşlarla iletişim bilgilerinide paylaşırım..
Saygılar , sevgiler... Hakan....
Merhaba biraz gec bir cevap olacak fakat Cenker Baydere'nin iletisim bilgilerini bana iletebilmeniz mümkün mü? Daha onceden birkac yere gittim fakat oraya hic gitmedim. Forumdaki iyi luthier isimlerine bakınca bilmediğim biri.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba biraz gec bir cevap olacak fakat Cenker Baydere'nin iletisim bilgilerini bana iletebilmeniz mümkün mü? Daha onceden birkac yere gittim fakat oraya hic gitmedim. Forumdaki iyi luthier isimlerine bakınca bilmediğim biri.

Tesekkur ederim

Geri