Hangişarkılarda Hangi Ekipman Kullanılıyor

evet melihbozkurt arkadaşımın dediği doğru belki gt8 le yakalanamayacak ton yok ama gerçekten çok vakit istiyor.benim gibi günde 10 saat çalışan birinin uğraşamayacağı kadar çok hatta.ben daha pratik bi alet istediğim için öyle yazdım.kendiside gördüğüm kadarıyla pod a geçmiş.belki onunda vakti yoktu.ama gt8 gerçekten üzerinde uğraşılması gereken bir alet.birde gnx4 usb olması yüzünden ilgimi çekiyor.

halilpazarlama demiş ki:
evet melihbozkurt arkadaşımın dediği doğru belki gt8 le yakalanamayacak ton yok ama gerçekten çok vakit istiyor.benim gibi günde 10 saat çalışan birinin uğraşamayacağı kadar çok hatta.ben daha pratik bi alet istediğim için öyle yazdım.kendiside gördüğüm kadarıyla pod a geçmiş.belki onunda vakti yoktu.ama gt8 gerçekten üzerinde uğraşılması gereken bir alet.birde gnx4 usb olması yüzünden ilgimi çekiyor.

evet bende günde 10 saat çalışan ve günde 2 saatini yolda harcayan bi insan olarak gt-8 e vakit ayıramaz olmuştum.birde üstüne taa göztepeden mecidiyeköye sabah tıklık tıkış otobüslerde taşı iş çıkışı taksime taşı ordan tekrar eve taşı.açıkcası canıma yetti.:D onun için satıp pod 2.0 aldım.açıkçası pod 2.0 ın taşıması çok kolay.ton yaklaması ise basit.anfi ve kabin simülatörleri güzel.ama efectleri gt-8 kadar başarılı değil.çok efect kullanmayanlara önerebilceğim bir alet.mesela ben çok az delay ve reverb dışında bişi kullanmıyorum.onun için taşımasıda basit. bir ibanez weeping edmon wah aldım.pod2.0+fb4 food control aldım.şimdi studyoda wahla ve food controller işim olmadığı zamanlar görüşmüyorum taşıması acayip basit oluyo.:D bi böbrek at çantaya git o kadar.aldığım tonlarda bana yetiyor.yani çalışan ve taşıma sıkıntısı olan vede efect çok kullanmayanlar için birebir bi alet pod 2.0.tavsiye ederim.:D

abiler bi de Eddie Van Halen'in her konserinde çaldığı Eruption'unda bi de Meanstreet Introsunu Klasik Müzikler bütünleştiriyor ya orda Tapping ile sanki Klavyeyi tersten çalıyormuş gibi ses çıkıyor bilen varsa bunu açıklayaiblir mi ? Tapping ile ses hem parlak çıkıyor hemde perdede geriye gittikçe ses kalın çıkıyor ben tam anlayamadım benim evde ekipmanım olmadığı için deneyerek göremedim ne yazık ki

Youtube'da bi video üzerinden anlatsan daha yararlı olur bence. İki ayrı yerde gördüm sorunu ama anlayamadım ne yazik ki ne demek istediğini. Link ve saniye ver bakalım.

ALLEINSTIME demiş ki:
abiler bi de Eddie Van Halen'in her konserinde çaldığı Eruption'unda bi de Meanstreet Introsunu Klasik Müzikler bütünleştiriyor ya orda Tapping ile sanki Klavyeyi tersten çalıyormuş gibi ses çıkıyor bilen varsa bunu açıklayaiblir mi ? Tapping ile ses hem parlak çıkıyor hemde perdede geriye gittikçe ses kalın çıkıyor ben tam anlayamadım benim evde ekipmanım olmadığı için deneyerek göremedim ne yazık ki

http://www.youtube.com/watch?v=ZoFOkZS8OE8

Bu video da dediğin gibi birşey varmı? Eğer var diyorsan hiç bir özel veya garip efekt yok bu video da.

ALLEINSTIME demiş ki:

ne demeye çalıştığını anlamadım fakat bu tapping tekniğinin bir özelliği zaten.

ses ile alakalı bir durumsa demek istediğin olay,evh her zaman kendi tonunun içinde ya flanger ya da phaser barındırır ;) (bknz: mxr pedalları)

http://www.stevelukather.net/Gear.aspx

Burada Steve Lukather'ın söylediklerine bakarsanız daha fazla mesaj sayısını artırmaya gerek kalmadığını rahatlıkla görürsünüz.

Sadece çalın, ömrünüzün sonuna kadar kendinizi hep yetersiz hissedeceksiniz. Sadece çalın, duyduğunuz sesler kulağınıza hoş geliyorsa bazı şeyleri halletmeye başladınız demektir.

Sevgiler...

Geri