Sadece Efektler Için Prosesör

Bir arkadaşla konuştuk ama içinde sadece efektler olan prosesörler olarak tc electronic g majör dedi. Sonra ben baktım bunun g majör 2 var. g sharp var m300 m350 m3000 derken olayın koptuğu nokta g-system falan.. Çok karıltı valla.. Başka böyle prosesör var mıdır başka marka? ve acaba beni bu karışıklıktan kurtarabilir misiniz biraz ürünleri değerlendirerek?
Hangisi iyidir hangisi kötüdür nedir ne değildir valla..

sadece efektler için nova system kullanıyorum ve gayet işimi görüyor efektler konusunda oldukça başarılı..nerdeyse lazım olabilecek her efekti barındıryor boyut bakımından da uygun

G-Major II derim. Neden?

*Dayanıklı.
*AD/DA dönüştürücüsü fiyatına göre hiç fena değil. Digitech ve Boss'lardaki gibi gereksiz bir kompresyon ve tone-sucking olayı yok. (Bunda içindeki algoritmaların da payı büyük.)
*Bir önceki maddeden dolayı tuşeyi yiyip bitirmiyor. Ancak Hi-Gain takılacaksanız bunların pek bir önemi yok :) Hafif kırılmış bir Marshall JTM, Plexi, Tweed gibi aksiyonlara çok iyi eşlik ediyor.
*Efekt çeşitliliği fazla.
*Rack formunda. Kısa kablolarla FX Loop'a yerleştirilebilir. Yerde duran bir prosesörü FX'ten bağlayacaksam 3 metre gidiş, 3 metre geliş, toplam 6 metre kablo "sadece" FX Loop'ta.
*Basit bir ayak kontrolü lazımsa G-Switch benzeri 3 butonlu bir nane, daha karmaşık şeyler lazımsa MIDI'den kontrol edilebilme imkanı.
*Fiyat/Performans, ikinci elde satılabilme-bulunabilme.

Yanlış hatırlamıyorsam M350, Fireworx, M3000 gibi ürünler farklı empedanstaki sinyalleri işlemeye yönelik çalışıyor. Gitarda da çalışır, çalışmaz değil ama nasıl olur bilgi-fikir sahibi değilim.

Para varsa Eventide ürünleri de çok başarılıdır. Çok kısa bir süre Eclipse ile vakit geçirdim, oldukça beğenmiştim.

Kesinlikle nova system . İki tür kullanım şekli var üzerindeki distortion ve overdrive ı kullanacaksanız direkt amfiye bağlayabiliyorsunuz. Sadece efectler için kullandığınızda overdrive ve distortion u devre dışı bırakıp fx looptan bağlanıyor. G-system efektlerini kullanıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Kesinlikle nova system . İki tür kullanım şekli var üzerindeki distortion ve overdrive ı kullanacaksanız direkt amfiye bağlayabiliyorsunuz. Sadece efectler için kullandığınızda overdrive ve distortion u devre dışı bırakıp fx looptan bağlanıyor. G-system efektlerini kullanıyor.
Hocam overdrive ve distortion nasıl devre dışı oluyor onu anlamadım açıkcası? Daha açıklayabilir misiniz dediklerinizi?

Geri