Fender Gitar Seri Numarası Z7133966 Seri No Dan Gitar Hakkında Bilgi Verebilecek Arkadaşlar Varmı

Fender'de seri nosuyla pek bir şeye ulaşamazsınız, buna orjinal olup olmadığı dahildir. Sadece senesi hakkında bilgi verir. Buna göre katalogdan özelliklerine bakabilirsiniz. Üstte de bahsedildiği gibi Z 2000, 7 ise 2007 anlamına geliyor. 2007'de standart üretim mevcuttu. Yalnız gitar American Special da olabilir American Std.'de Eğer Std ise köprüler şimdiki gibi değil, "düz" versiyon, manyetiklerde std. alnico-5 straggered.

Bu yüzden en güzeli seri numarasını Fender'e gönderip teyit ettirmektir. Diğer bilgilere pek fazla güvenmeyin. Fender size 2-3 hafta içerisinde dönüş yapacaktır.

Mail: [email protected]

Hatta şunu da yazıp direk gönderebilirsiniz:

" Hello,

Could you please check my guitar from serial number given below. I want to know every detail about my guitar. Thank you.

SN: Z7133966
"

seri numarasından gitar hakkında bilgi verebilecek arkadaşlar varmı
http://www.fender.com/en-TR/support/articles/u-s-instruments-product-dating/

z7 + 5 or 6 digits = 2007
Z ---->zeroyu ifade eder.Yani 2000'li yıllar

Fenderde seri numarasında genel olay şudur.İlk harf ondalık olarak yılı (aşağıda belirtcem).Harften sonra gelen sayı da o onluk yıl periyodunda hangi yıla denk geldiğini belirtir.
Eğer gitarın deluxe falansa D harfiyle başlar seri numarası bu ayrı bişey.

Aynı şekilde N ile başlayan seriler Ninety...yani 1990'lar
E ile başlayanlar Eighty.Yani 1980'ler
S ile başlayan seriler Seventy.Yani 1970'ler

1970 öncesi üretim fenderlerde harf bulunmaz.Ya da ben öyle biliyorum

Örnek : S723450
1977 üretim bir fender.Yalnız bazen + ya da - 1 olabiliyor.
Misal ebay'den 1978 üretim diye aldığım bir fender strat srv müzik tarafından ''1977'' olarak değerlendirildi.
Eskiden olabilen bir durum sanırım.Günümüzde olmuyordur muhtemelen.
Yani 2007 üretim gitarın

http://www.guitardaterproject.org/fender.aspx
Guitar Info

Your guitar was made at the
Corona Plant (Fender), USA
in the Year(s): 2007 - 2008

Ben yıllar önce buraya kafamdan bir seri numarası yazıp (elimde jimmie vaughan signature meksika strat vardı o zaman,seri numarasındaki rakamların yerlerini değiştirerek girmiştim sisteme) enterladığımda bana aynı yazıyı çıkarmıştı.
Yani şunu demek istiyorum : Bence daterproject sistemine seri numaralar girilmiyor fender tarafından ve o sistem sadece gitarınızın seri numarasının ilk harfine ve onu takip edne ilk sayıya bakarak size bir şey söylüyor.
Ki bence çok fason bir sistem.Güvenliğini teyit etmek için fender consumer relations'a yazmak daha güvenli olabilir.
Dönüş yapıyorlar mı ?
Defalarca yazdım defalarca döndüler.
Burdan onlara el sallıyorum ve ''teşekkürler fender consumer relations çalışanları'' diyorum

Dönerler ben amfi ve gitar için mail atmıştım dönmüşlerdi , gerçi gitar 84-88 strat olduğu için seri numaralarını kaybetmişler...

Sıraya alıyorlarmış öyle diyorlar acilse telefon et diyorlar Thank you for contacting Consumer Relations for the FMIC family of brands!
Please know that your e-mail has been received and it is as important to us, as it is to you. Every e-mail will get a thorough and considered response and will be answered in the order it was received.
If you have an urgent customer service or product performance issue that needs immediate attention, please call our Consumer Relations Department Hotline at 1-800-856-9801, to speak directly with a representative.

Consumer Relations
Fender Musical Instruments Corp.
17600 N. Perimeter Drive, Suite 100
Scottsdale, AZ 85255

Please do not reply to this e-mail.

[email protected]<mailto:[email protected]>

[Description: cid:546074221@15072010-2508]

CONFIDENTIALITY NOTICE: This e-mail and any accompanying documents contain
confidential information intended for a specific individual purpose. This
information is private and protected by law. If you are not the intended
recipient, you are hereby notified that any disclosure, copying or
distribution, or the taking of any action based on the contents of this
information, is strictly prohibited. If you have received this transmission in
error, please delete it. Thank you.

Ben son birkac ay icerisinde Fender'e 4-5 kez ayri gitarlar icin email attim. Hepsinde 3-5 gun icerisinde
bana donus yapildi. Yalniz su dikkatimi cekti. Eger gitar hakkinda bilgi isterseniz gitar hakkinda
genel bilgi veriyorlar (gitarin govde agaci, sap agaci, fret sayisi, kopru cesidi, v.b. gibi) ama gitarin
yapim tarihini soylemiyorlar. Onu da ozellikle sormaniz gerekiyor. Tabii bu bilgileri isterken gitarin
seri numarasini belirtmeniz gerekiyor.

Merhaba,

Ne yazık ki biz 1993 öncesi yapılan seri numarasını takip edemiyoruz. Bu bir 1980 yılında yayınlanan bir seri numarası gibi görünüyor

Böyle bir mail aldım , çeviri halidir.

Geri