UÇK Grind

Evet Türkiye'nin death, grindcore tarzında çıkardığı, iftihar edilebilecek grup.

Grubun kronolijisini veriyorum (Bu bilgiler grubun resmi web sitesinden alıntıdır. Daha fazlası için uckgrind.com )

2000
İlk prova.
İlk kadro: Tanju Can - vokal bas, Neo Nurcanlı - Gitar, Pedro Loco - davul. (Ay ne hoş)
İlk konser: 5 Auğustos Kemancı Istanbul (Antisilence, Ascraeus, The Climb, Nefret, Silahsiz Kuvvet) (Bu da raple metal bi arada olmaz diyenlere güsel kapak olur)
İlk demo: "Leader". 3 parça.
Sözler Bulgarca ve İngilizce. Hayalkırıklığı, nefret, öfke ve acı.
Pedro Loco Almanya'ya gider. Sessizlik. (Pedroloco'yu radical noise'dan da biliyoruz. Herif hala Almanya'da)

2001
Eski website açılır.

2002
Bir kaç röportaj ve demo kritiği.

2003
Bir röportaj.
Bir compilation cd.

2004
Hiçlik.

2005
Yeni kadro: T. Can - Vokal bas, L.F.Ersoy - gitar, S. Acar - Davul.
Yeni provalar. Yeni parçalar.
Sözler ve ilham aynı.
Yeni konserler: 20 Nisan İTÜ İstanbul, 15 Mayıs Bronx İstanbul
(Neoplast), 18 Haziran Bronx İstanbul (Your Kingdom Is Doomed, Cerebral Turbulency). (Ak nasıl kaçırdım bunları)
Yeni site.

(Parantez arası yorumlar bana aittir)

Grubun diskografisini de veriyorum.

Leader - Demo 2000

United Colours of Gore Comp - CD 2004
(Not Like Most Records / Rusya)

Oldu hadi bi de adamlarla kontağa geçeyim diyosan bunu al.
PK 58 Bakirkoy 34141 Istanbul - Turkey | [email protected]

• Konu Sahibi Konu Sahibi
normal değiller
itüdeki konserleri çok ilginç oldu
bazı anlar konserden

-punk mı yapıyoruz metal mi yapıyoruz hard core mu yapıyoruz biz de bilmiyoruz gerçekten , bikaç orospu çocuğu bi araya geldik müzik yapıyoruz zevk alıyoruz dedi

-bu şarkı 31cilere gelsin dedi :D

daha bisürü koparan laflar geçti ama hatırlamıyorum

bu baslıgı ben acsam mı dıye cok dusundum ama acmadım.. albumlerını aldım.. tek dıyebılecegım turkıye metal tarıhında cıkmıs en kotu album. tek kelıme ıle rezalet bir album. albumun basında yapılan konusma saka mı gercek mı anlamadım. sankı ıkı aydır ıngılızce ogrenen bırısını cıkarmıssın konusturmussun gıbı. ıkı akor basmıslar parca yaptık demısler. tanju nun vokalıne laf yok tabi. ama essek kadar adamlar bırlesıp bu muzıgı yapıyorlarsa yazık dıyorum. bu albumu pıyasaya cıkartanlara da yazıklar olsun.

yok olsun insan ırkı da dediler.zaten sahne performansları öldürdü bizi.geçen yılda barbarlar hayvanlar diye bağırmışlardı.garip bir grup.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
evet bi de öle bişeler demişlerdi
insanlara da baya bi laf ettiler
vokal zaten boks maçında gibi yerinde durmuyodu koşuyo zıplıyo gitariste vuruyo filan :) sürekli hareket halindeydi

ya hakkeetten he! neydi o itudeki halleri onların! Adam resmern kendine kaynadı yaF!! zaten müziklerid emüzik değil hani! zor dayandım gidicektim az daha ama iyi ki beklmişim cataflque güzeldi:D

bu grup caravanda sahne alıyor ilk çıktıklarında tanju yu görünce asafated tarzı şarkılar dinleyecegimi sanarak sevinmiştim ancak parçalar hiç umdugum gibi çıkmadı ve cok kısa süreleri.
aynı cannibal corpse gibi:) bla bla bla diyorlar şarkı bitiyor.

2003 teki Moonspell konserinde Asafated alt grup olarak sahneye çıktığı zaman 3-4 parça sonra uçk grind den birileri birileri diye bir anons yapılarak sahneye güneş gözlüklü,ceketli birisi gelmişti,solo molo çekti 2-3 tane sonra gitti,ilk defa orda duymuştum bu grubu ama Tanju ile bir alakalrı varmış demek ki önceden de,Bakırköy tayfasından tahminim,bakırköy de bazı duvarlarda grubun ismi yazar,o konserde de Tanju nun gitarında Bakırköy yazıyordu zaten,asafated ın da son konseriydi zaten....

Grind bana uzak bir tür olduğundan müzikleri konusunda birşey demeyeyim.. Rock Republicte elemanlardan biri (hangisi bilmiyorum) st pauli t-shirti giymişti, st pauli'yi tuttuğunu öğrenince sevmiştim elemanı :) Birde bi tane stickerları ömür otobüs durağı önündeki çöp kutusuna yapıştırılmış, aylardır duruyor. Biz bişey yapıştırsak hemen söküp atarlar :p

Adamlar 2. albümü çalışıyorlar siz ne diyorsunuz yahu :)

----------------
UÇK Grind, Caravan Konseri / 24 Aralık Pazar 2006 -İstanbul

dscf1600il1.jpg

dscf1601no4.jpg

dscf1603rx8.jpg

dscf1605lw0.jpg

dscf1606ai6.jpg

dscf1607th9.jpg

dscf1608kh4.jpg

dscf1609yf4.jpg

dscf1613di6.jpg

dscf1616cr3.jpg

iyi-kötü yorumlar için saolun.
grubun yeni basçısı Metafor ve Hole ın The Wall'dan Kemal Kut.
ayrıca efet St. Pauli taraftarıyız. klipte de St. Pauli tişörtü görülebiliyor zaten :)
http://www.youtube.com/results?search_query=uck+grind&search=Search

önümüzdeki aylarda 6 parçalık bir EP çıkıcak. ve efet Pungent Stench de bizi beğeniyor:

http://www.youtube.com/watch?v=533VP8_lRdg

http://home.hetnet.nl/~me173er/pungentstench.htm
http://www.metal-experience.com/images/festivals/amm2006/amm2006.html

p7.jpg

www.myspace.com/uckgrind
www.uckgrind.com

UÇK Grind röportajının da yer aldığı,
CHAOS Heavy Metal Fanzine 3.sayı çıktı!!! 72 sayfa,2 ayrı dergi(36sayfa CHAOS + 36SAYFA ücretsiz röportaj eki,tam 23 röportaj!!!...) Bulunmayan illere ÜCRETSİZ kargo!!! ayrıca satış noktaları:

Akmar Pasajı'nda Atlantis Müzik ve Hammer Müzik (İstanbul)
Rock Store ve Full Müzik (Ankara)
Çaput Gotic Shop (İzmir)
Şenol Heavy Metal Shop (Bursa)
Heavy Metal Market (Çanakkale)
Voodoo Bar, İri Kedi, Üniversite Kitabevi, Yeşilçam Video (Kütahya)
Dövmeci Mustafa (Altınoluk-Balıkesir)
Dünyayı Kurtaran Sahaf (Adana)
Beyaz Karınca (Kdz. Ereğli)

Tek beklenti EMEÐE SAYGI!!! periyodik yayınlanan(2ayda 1) CHAOS'un her 3sayısı da bir mail atıldığı takdirde kargoyla ÜCRETSİZ tedarik edinilebilinir.

http://www.akademi-bulteni.net/news.php?readmore=60

[email protected]
[email protected]

www.chaosmagazine.net

Geri