Elektro Gitar Çalmayı Videolardan Öğrenmek Mümkün Mü?

Yıllar geçti babam hala bilmez gitar çaldığımı. Gitar çalacağım dediğimde kızmıştı. Bilemiyorum neden. Derslerimde falanda başarılıydım.
bende ilk gitar almak öğrenmek istiyorum dediğimde gitarda neymiş bağlama alayım onu öğren falan demişlerdi ama inatla gittim para biriktirip bir gitar ve amfi aldım. şimdi birşey diyemiyor tabi ama hergün muhakkak arayıp telefonu kapatmadan önce de naptın çalabiliyor musun birşeyler diye sormaktan geri kalmıyor :) bende öğrenme aşamasındayım diyorum :D bakalım öğrenebilecek miyim düşündüğümden çok daha zormuş ama gitar çalmak bu da bir gerçek tabii :)

bende ilk gitar almak öğrenmek istiyorum dediğimde gitarda neymiş bağlama alayın onu öğren falan demişlerdi ama inatla gittim para biriktirip bir gitar ve amfi aldım. şimdi birşey diyemiyor tabi ama hergün muhakkak arayıp telefonu kapatmadan önce de naptın çalabiliyor musun birşeyler diye sormaktan geri kalmıyor :) bende öğrenme aşamasındayım diyorum :D bakalım öğrenebilecek miyim düşündüğümden çok daha zormuş ama gitar çalmak bu da bir gerçek tabii :)
Adam ıslık çalmama bile kızıyor. Ondan kalan klavyeyi uzun süre çaldım. Taşınırken arakladılar. İşi gereği bu stresi normal deyip hayatıma mantıklı şekilde devam ediyorum. Aylarca aç gezdiğimi 7 km yolu günlük 2 kez yürüdüğümü biliyorum.

Ders olmasa bile çevrede bilen birilerinin olmasının çok faydası oluyor. Birde doğru çalışmada önemli Benim en büyük hatam zor şarkılara direk girişmemdi. Çıkarılır mı çıkarırlır kasılırsa. Ama level atılayarak ilerlemek en mantıklısı. Çünkü adamın ne yaptığınıda anlıyorsun teorik olarak. Hatta en önemliside o.

Ders olmasa bile çevrede bilen birilerinin olmasının çok faydası oluyor. Birde doğru çalışmada önemli Benim en büyük hatam zor şarkılara direk girişmemdi. Çıkarılır mı çıkarırlır kasılırsa. Ama level atılayarak ilerlemek en mantıklısı. Çünkü adamın ne yaptığınıda anlıyorsun teorik olarak. Hatta en önemliside o.
bende tablara bakınca az çok sesleri çıkarabiliyorum ama notalara baktığımda kafam çok karışıyor notalardan birşey anlayamıyorum tab çok basit geliyor ama notaları öğrenmek lazımmış şimdi onlar üzerinde çalışacağım yarın ilk iş müzik defteri almak :)

Tab değilde youtube'da videoya baksan daha iyi. Tabların çoğu yanlış yada eksik. Hatta video var daha güzel ve doğru video var kötü ve yanlış. Bir kaç alternatife birden göz at :)

Önce: Selim Işık + google-youtube tr araştır ve öğren.

Sonra: Google-youtube eng araştır ve öğren.

Her şeye ulaşırsın. Öğenirsin bilirsin. Yığınla site-forum-bilgi mevcut nette. Zamanla araştırdıkça öğreneceksin.

DipNot: Her zaman bilinmesi gereken bir site: all-guitar-chords.com . Buna bir bakmalısın. Gam çok mühim. Mesela bir örnekti bu site...

Yavaş yavaş olacak. Anlamadım olmadı deme... Sıkı kafa yorarsan çok kısa sürede bir çok şeyi bilirsin aslında. Ama zamanla oluyor her şey işte.

Selim Işık ın videolarını dikkatlice takip edersen, çok şey kazanırsın.

Ders hoca mevzusu... Nakit vakit varsa, iyidir tabi. Hatta işi bilen bir kaç arkadaş vs. Ama prof düşünmüyorsan, çokda şart değil gibi.

rica ederim bende ders aldım ama sadece 8 hafta 8 ders ... kendi stilin ve tarzını kendin çalışarak edinebilirsin dedim kendi kendime bence böylesi çok daha iyi oldu ...

bende ilk gitar almak öğrenmek istiyorum dediğimde gitarda neymiş bağlama alayım onu öğren falan demişlerdi ama inatla gittim para biriktirip bir gitar ve amfi aldım. şimdi birşey diyemiyor tabi ama hergün muhakkak arayıp telefonu kapatmadan önce de naptın çalabiliyor musun birşeyler diye sormaktan geri kalmıyor :) bende öğrenme aşamasındayım diyorum :D bakalım öğrenebilecek miyim düşündüğümden çok daha zormuş ama gitar çalmak bu da bir gerçek tabii :)

Selim ışık gitar metodunu tavsiye ederim çok faydalı bir kaynak piyasada 30tl

Geri