Marshall El84 20/20 Power Amp Ve Attenuator Sorunu ?? Yardım !

Selamlar,

Severek kullandığım Marshall EL84 20/20 power amfime attenuator alma yolundayım.
Yalnız EL84'ün kitapçığında sakın ola ki MONO bağlamayın diyor. Stereo çıkartmak zorundayım ve kabine de stereo olarak gönderiyorum. Yani elimde 2 hoparlör kablosu oluyor her zaman.

Attenuatorlerde ise özellikle Alen Geere wattkiller, TEK bir giriş ve TEK bir çıkış bulunuyor.
Ben Y Kablo alsam yer mi ?

Yemez, iki tarafın da ayrı ayrı ohm load'a ihtiyacı var. İlla yapıcam, çok güzel olacak diyorsan bir çıkışı Wattkiller'a girersin, diğer çıkışa dummy load box alırsın.

Bana sorarsan 20/20 stereo amfinin pek attenuator'a ihtiyacı yok zaten :)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap için teşekkürler.
Malum ev ortamında çaldığımız için 0.3'e bile getirsem camların titretmesine yetiyor. Bu yüzden hiç değilse birazcık kırmak açısından düşünmüştüm de.
Sanırım bunun çözümü ya 2 adet attenuator ya da vazgeçmek : )

Tekrar teşekkürler.

50/50 veya en azından kanalları bağımsız olan bir amfi olsa çok çılgın şeyler yapılabilir ama tek giriş olması, mono bridge olamaması gibi sıkıntılar işte.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Onu ben yaptırttım : ) Çooook uzun yıllar hep benimle birlikte olacak bir attenuator oldu. Gerek bu amfi ile gerekse 2 adet head amfi ile rahatlıkla kullanılacak bir şekilde tasarladı.
Bilgilendirme için teşekkür ettim Arda.

Geri