Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Adama hemen lambalı amfiyi dayamışsınız. Oh ne ala :D Peki sesini nasıl açacak, Cub12'den falan Metallica soundunu nasıl alacak, adam ailesi ile mi kalıyor, yurtta mı yaşıyor, müstakil evi mi var, grubu var da sahneye mi çıkacak belli değil. Sayenizde evlatlıktan reddedilebilir, hayatı kararabilir, akıl sağlığı tehlikeye girebilir, haberi yok garibimin :D

@XPe senden de ricam ne olur düzgün yaz. Kimsenin yazdıklarını okuyup deşifre edeceğim diye gözlerimi yorup bozdurmayın bu yaştan sonra :p

Son düzenleme:
Adama hemen lambalı amfiyi dayamışsınız. Oh ne ala :D Peki sesini nasıl açacak, Cub12'den falan Metallica soundunu nasıl alacak, adam ailesi ile mi kalıyor, yurtta mı yaşıyor, müstakil evi mi var, grubu var da sahneye mi çıkacak belli değil. Sayenizde evlatlıktan reddedilebilir, hayatı kararabilir, akıl sağlığı tehlikeye girebilir, haberi yok garibimin :D

@XPe senden de ricam ne olur düzgün yaz. Kimsenin yazdıklarını okuyup deşifre edeceğim diye gözlerimi yorup bozdurmayın bu yaştan sonra :p
Hahah valla telefondan girdigim icin turkce kelimeler kullanamiyorum lanet bi klavyesi var adamim :-D isin espirisi bi yana gibson les paul lar asiri uçuk benim hayaller suya dustu biladerim ya :-D ciddi anlamda metal muzik calmak istemiyorum artik :-D ucuz yollu bi gitar almak istiyorum :-D

Sunuda yapabilirim bak epiphone jr alip manyetigi gibson p90/100 ile degistirebilirim bu sekilde nerdeyse bi gibson jr yakalama sansim yukselir degimmi yani en azindan benim fikrim:angelic:

Gibson melody maker special,cift p90 li bir gitar.Greenday ve turevleri calacaksan isini gorur.Epiphone special cok kotu bir gitar eve dekor olarak bile almam.Bu arada p90 li jr lar ile classic rock ve blues a kadar cogu turu calabilirsin.Bilmeyen ve bir naneye yaramaz diyenler missisipi queen i bir dinlesinler.Bu anlattigim gitar sahibinden.com da var sahibini tanimam etmem ama senin icin uygun bir bak derim.

Gibson melody maker special,cift p90 li bir gitar.Greenday ve turevleri calacaksan isini gorur.Epiphone special cok kotu bir gitar eve dekor olarak bile almam.Bu arada p90 li jr lar ile classic rock ve blues a kadar cogu turu calabilirsin.Bilmeyen ve bir naneye yaramaz diyenler missisipi queen i bir dinlesinler.Bu anlattigim gitar sahibinden.com da var sahibini tanimam etmem ama senin icin uygun bir bak derim.
dostum lanet olsun sen tam benim aradığım adamsın tuttum seni :D

hughes kettner edition blue 30 r amfi var seçenek hangisini seçmeliyim sizce? gitarı Gibson melody maker special olarak belirledim punk alternatif ve pop punk çalcam anfinin üzerinde reverb ve fx loop var iki kanal

Son düzenleme:
Şimdi, tuttuğun elinde kalmasın durduk yere. Bak ben 41 yaşındayım, sırf müzik ve belli soundlara hastalığımdan iki amfi (hem de yüksek wattlı, lambalı) üç gitar besliyorum. Hem de apartmanda :D Ama üslubu ile ;)

Öncelikle bazı durumları açığa kavuşturmak için değineceğim konularda on düşün, bir yaz. Yoksa başlığın zaten benzerleri çok fazla olduğu için salasını veririm, yöneticilere de gömmesi kalır. Sana da gözlerini bozana dek sayfalarca yazı okuma zahmetini yıkarız el birliği ile :D

1- Gitarı ve amfiyi nerede ne amaçla kullanacaksın? (ev, konser, öylesine takılmak, hobi, kız götürme vs.)
2- Gitar konusunda seviyen tam olarak ne? (Acemi, ortaca, iç güveyinden hallice, yarı profesyonel vs.)
3- Nerede yaşamaktasın? (Aile, mağara, yurt, müstakil ev, at sırtı vs.)

Geriye kalanlar zaten belli, bariz. Bunlara da cevap ver, reçeteni yazayım.

Adama hemen lambalı amfiyi dayamışsınız. Oh ne a

la :D Peki sesini nasıl açacak, Cub12'den falan Metallica soundunu nasıl alacak, adam ailesi ile mi kalıyor, yurtta mı yaşıyor, müstakil evi mi var, grubu var da sahneye mi çıkacak belli değil. Sayenizde evlatlıktan reddedilebilir, hayatı kararabilir, akıl sağlığı tehlikeye girebilir, haberi yok garibimin :D

Dur abi celallenme :D Laney Cub 12'de 1 watt ve 15 watt çıkışı vardı yanlış hatırlamıyorsam 12likten alırsa o sorunu o şekilde çözebilir. 10 luk alırsa bir wattkiller alıp ile sorunu çözebilir. Tabi wattkiller+cub10 para vereceğine Cub 12 alabilir. Sert ton konusunda da bir MS TS9 f/p açısından arkadaşın işini görür diye düşünüyorum.

Edit akbayram: Aklım kendi setupumda kaldı pedal olarak eğer sert bir şeyler arıyorsan ucuz yollu mooer blade alabilirsin.

Son düzenleme:
Dur abi celallenme :D Laney Cub 12'de 1 watt ve 15 watt çıkışı vardı yanlış hatırlamıyorsam 12likten alırsa o sorunu o şekilde çözebilir. 10 luk alırsa bir wattkiller alıp ile sorunu çözebilir. Tabi wattkiller+cub10 para vereceğine Cub 12 alabilir. Sert ton konusunda da bir MS TS9 f/p açısından arkadaşın işini görür diye düşünüyorum.

Berkay kimsenin alınacağını düşünmemiştim yazarken, öne çıkman ilginç ve de dramatik oldu. Seni günün Şevket kurbanı ilan ederek girişi yapayım :D

Eh, sololar için de bir booster daha eklesin üstüne, sonrada başlık açsın "Dip Gürültüsünden Duramıyorum. İmdaaat!" diye. Sonra noise gate tavsiye et, bu sefer de "Tonum Öldü, Sustainim Gitti! Ne Edeceğim Ben? Bir El Atın Aciiiiil!!! :(" başlığı gelsin.

EKLEME: İşin diğer dramatik tarafı da XPe uçtu galiba yazılanları görünce. Yazmaya başladığımda çevrimiçiydi halbuki :D

Berkay kimsenin alınacağını düşünmemiştim yazarken, öne çıkman ilginç ve de dramatik oldu. Seni günün Şevket kurbanı ilan ederek girişi yapayım :D

Eh, sololar için de bir booster daha eklesin üstüne, sonrada başlık açsın "Dip Gürültüsünden Duramıyorum. İmdaaat!" diye. Sonra noise gate tavsiye et, bu sefer de "Tonum Öldü, Sustainim Gitti! Ne Edeceğim Ben? Bir El Atın Aciiiiil!!! :(" başlığı gelsin.

Kornerden gelen topa boşa çıkmış kaleci gibi hissediyorum.

Abi ayarları deneye deneye doğru şekilde bulursa o kadar dip gürültüsünden yanacağını sanmıyorum, sonuçta çok high gain isteyen tonlar üstüne boost bindirmeyecek. Velakin dediğin gibi arkadaş nerede kullanacağını bir yazsın ona göre tekrar bir yorumlarız.

3- Nerede yaşamaktasın? (Aile, mağara, yurt, müstakil ev, at sırtı vs.)

Buna baya güldüm abi :D

Kornerden gelen topa boşa çıkmış kaleci gibi hissediyorum.

Buna baya güldüm abi :D

Şevketliğim tutttu bu güneşli günde, can çıkar huy çıkmaz, ne edersin :D

Öyle deme hem. Ekipmanın toplamdaki amacı mühim. Olaya mümkün mertebe geniş perspektiften bakmak lazım. Sonra adam "Sizin Yüzünüzden Evden-Yurttan Atıldım", "Hanım Boşadı" veya "Amfinin Rezonansından Atım Çatladı. Allah Bin Belanızı Versin!!" diye sövmesin bize. Zamanında bu gözler tünelde pilli, şarjlı gitar amfisi araya İranlı çoban gördü. Dünyanın bin türlü hali var :D

Ula gozlerim fel fecir gecirdi sizde bana lambali anfi gecirmissiniz sindi abi birincisi ev ve kayit amacli kullanicam kanimca orta duzeyde birseyler yaptigima inaniyorum apartmanda yasiyorum genelde evde tekim headphone destegiyle calmayi dusuyorum sahibinden kiralik magra ariyorum bu arada :-D

İsin espirisini bir kenara biraktim bugun arkadasin yardimiyla gibson melody maker buldum cif p90 manyetikli ustune hughes kettner edition blue 30 r anfi yakaladim yuksek ihtimal yapiscam buna

Ula gozlerim fel fecir gecirdi sizde bana lambali anfi gecirmissiniz sindi abi birincisi ev ve kayit amacli kullanicam kanimca orta duzeyde birseyler yaptigima inaniyorum apartmanda yasiyorum genelde evde tekim headphone destegiyle calmayi dusuyorum sahibinden kiralik magra ariyorum bu arada :-D

İsin espirisini bir kenara biraktim bugun arkadasin yardimiyla gibson melody maker buldum cif p90 manyetikli ustune hughes kettner edition blue 30 r anfi yakaladim yuksek ihtimal yapiscam buna

İmkanın varsa denemeden alma. Icıklarını cıcıklarını bızıkla.
Lambalı amfi güzel, ama sesini açmayınca hayır etmeyen bir şerefsiz. H&K'ı beğenmezsen modelleyici amfilere yönel. Daha fazla tür çaldırır en azından.

İmkanın varsa denemeden alma. Icıklarını cıcıklarını bızıkla.
Lambalı amfi güzel, ama sesini açmayınca hayır etmeyen bir şerefsiz. H&K'ı beğenmezsen modelleyici amfilere yönel. Daha fazla tür çaldırır en azından.
Anliyorum ya bakarim begenmezsem satarim herzamanki gibi hedef cub10 yada 12 ama suda var headphone ile calacagim icin asiri buyuk sorun cikarirmi bilmiyorum hic olmadi extra olarak bag evine felan gittigimde iciklerini ciciklerini bızıklarım :-D sifir ayarinda hepsi suda var adam istanbulda ben gaziantepdeyim hic deneme imkanim yok :-(

Geri