Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bak bu gitarı deneme listesine alırım işte :) Dore benden çok çekecek deneme günü :) Sahibindende 7000tl ye es 335 custom var. Param olsa şu an dakika durmaz alırdım :/

O kadar para kesinlikle sıfır bir Gibson'a verilmez ki; ben bir kaçını denedim asla o kadar para edecek bir gitar değil. Yarı fiyatına Japonya'dan Momose ya da Seventy Seven alırım ki öyle yaptım :) çok çok daha iyi. Ya da Ibanez AS200 ya da JSM100 alırdım.

Sharpened Flat - Vintage Japan Guitars
Burayı da takip edebilirsin. Sahibinin ismi Kevin, çok da iyi birisi.

O kadar para kesinlikle sıfır bir Gibson'a verilmez ki; ben bir kaçını denedim asla o kadar para edecek bir gitar değil. Yarı fiyatına Japonya'dan Momose ya da Seventy Seven alırım ki öyle yaptım :) çok çok daha iyi. Ya da Ibanez AS200 ya da JSM100 alırdım.

Sharpened Flat - Vintage Japan Guitars
Burayı da takip edebilirsin. Sahibinin ismi Kevin, çok da iyi birisi.

Bu konuda haklı olduğunuz noktalar olsa da Japonya'dan gitarı görmeden getirince beğenmeme riskide var, bir de gümrük vs. işin içine girince maaliyet artacak., gitar ne kadar iyi olursa olsun satmaya kalkışırsan Türkiye'de kimse yüzüne bakmaz, ama Gibson'ı hem deneyerek alma şansı hemde daha sonra daha kolay elden çıkarabilme şansı var. Japon gitarı demişken Yamaha'da güzel semi-hollow ve hollow body gitarlar yapıyor ama bu 5000 tl sınırını aşıyor.

Bu konuda haklı olduğunuz noktalar olsa da Japonya'dan gitarı görmeden getirince beğenmeme riskide var, bir de gümrük vs. işin içine girince maaliyet artacak., gitar ne kadar iyi olursa olsun satmaya kalkışırsan Türkiye'de kimse yüzüne bakmaz, ama Gibson'ı hem deneyerek alma şansı hemde daha sonra daha kolay elden çıkarabilme şansı var. Japon gitarı demişken Yamaha'da güzel semi-hollow ve hollow body gitarlar yapıyor ama bu 5000 tl sınırını aşıyor.
Yamaha'nın Pacifica serisi harici çoğu enstrümanı çok pahalı. Epey pahalı.

Madem Japonlara girdik o zaman Tokai ve Edwards da bakın derim. 335 kasa çok güzel gitarları var ikisininde.

Ama artık Japonyadan getirmek hemen hemen imkansız neredeyse çünkü en garanti yol Ebay idi. O da kalkınca iş iyice zorlaştı.

İşçilik konusunda bahsettiğim iki Marka ki aynı yerin üretimi muhteşem gerçekten. Beğenmeme riski çok az :) 800-900 TL arası gümrüğü oluyor. Bana Japonja'dan 6 günde geldi ve çok iyi paketlenmişti. Yamaha SA2200 muhteşem bir gitar ama bulmak çok çok zor.

Denemeden alma taraftarı değilim pek :) Muhakkak şüphem yoktur son derece kaliteli gitarları önerdiğinizden ama belkide gitarın bana vereceği konfor beni memnun etmeyebilir.

İşçilik konusunda bahsettiğim iki Marka ki aynı yerin üretimi muhteşem gerçekten. Beğenmeme riski çok az :) 800-900 TL arası gümrüğü oluyor. Bana Japonja'dan 6 günde geldi ve çok iyi paketlenmişti. Yamaha SA2200 muhteşem bir gitar ama bulmak çok çok zor.
İşçilik olarak değilse de ses olarak, sap şekli olarak beğenmeme ihtimali olabilir, siz alırken ne istediğiniz konusunda nettiniz anladığım kadarıyla, o zaman sıkıntı olmaması normal. Gümrük'de döviz üzerinden hesaplanıyor o zamanki kur ne kadardı bilmiyorum ama bugün daha fazla tutacaktır.

İşçilik olarak değilse de ses olarak, sap şekli olarak beğenmeme ihtimali olabilir, siz alırken ne istediğiniz konusunda nettiniz anladığım kadarıyla, o zaman sıkıntı olmaması normal. Gümrük'de döviz üzerinden hesaplanıyor o zamanki kur ne kadardı bilmiyorum ama bugün daha fazla tutacaktır.
Aynen. Ben sap profilini 1 ve 12 perde kalınlığını vs hepsini bildirdim. 50's Gibson gibi kallavi bir sap yaptırdım :) Parasını en baştan yen olarak kenara attım %25 depozito ödedim yoksa ilk siparişle ikinci taksit arasındaki yen'in durumu 600 TL fark ediyordu. 6 ay sürdü yapımı.

Epiphone Sheraton ii ve ii pro modelleri var. Üzerinde gelen manyetikler çok performanslı değil. Kendi tuşene göre PAF tarzında bir manyetik modifiyesi ile 5000tl'nin altında işini görebilirsin. Seymour Duncan PAF Antiquity, Gibson serilerinden classic 57 ve plus, Burstbucker type 1,2,3 ; Seth lover ayrıca. Tam olarak ne output, clarity veya matlık aradığına göre manyetik seçip Sheraton ile çok iyi sonuçlar alabilirsin. Pek çoğunu denediğim için rahatlıkla önerebilirim

Gecen dinledim hosuma gitti, bir bakin bakalim nasil begeneceksiniz. Bence gitardan once calan kisi onemli. Telecasterlar ilk mesajinizda soylediginiz muzikler icin gayet uygun gorunuyor.

cop post oldu.

bunu da koyim:

Son düzenleme:
Bu forum nice 10.000 liralık gitar başlığı açıp 2.000 liralık gitar alan yiğitler gördü. Adam jazz diyo binbir çeşit tavsiye geliyo. Al bende emg 81.60 lı esp öneriyorum. Volumu yarıya kadar kıs, tonu da %25 kadar aç al sana jaz tonları. Hem millet ayar olur esp ile jazz çalıyo diye :p

Merhaba ve iyi günler sayın üyeler... Yine aklımı kurcalayan, sizden yardım ve fikir almak istediğim bir konu aklıma takıldı. Bir süredir gitar almayı planlıyorum . Malum dolar ortada. Tabi bu sebepten ötürü 2. el piyasına yönelme durumum var. Fakat 2.el piyasının en kötü yanı her zaman istediğiniz ürün olmuyor. Her neyse.. Direk konuya geçmek istiyorum. İki ilan radarıma takıldı. Tarzım progressive metal.. Ara ara jazz da çalıyorum. ilanlardan biri prs se custom 24. Daha önce prs i denemiştim. Sapı çok rahat geldi. Tonları da fena değildi. Sap manyetiği güçlü değildi sadece..
Sizce PRS e dimarzio crunch lab ve liquit fire takmak nasıl fikir?
Ya da diğer bir seçenek LTD EC 1000 deluxe...
Normalde aktif manyetik sevmiyorum. Fakat ön yargılarım yıkılabilir bir düzeyde..
Fikirleriniz çok önemli.. Ekstra tavsiyelere de açığım.

Net PRS. Çok versatile gitar. Manyetik değişimi olayı zevk renk. Ben mesela o PRS SE'lerin kore üretimi manyetiklerini çok iyi buluyorum. Ama tabi sevmeyen de var.
LTD güzel ama işte manyetiklerle verimli olarak sadece metal yapılır. PRS birçok tarza daha iyi hizmet eder.

Geri