Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba arkadaşlar.Sizden bilgi almak istiyorum.İlk defa elektro gitar alacağım ve çevremde anlayan yok.İnternetten araştırdım ve jay turser jt-300 almaya karar verdim.Şimdi size birkaç sorum olacak.Elektro gitarın yanında amfi de gerekliymiş.Ben gitarı evde çalacağım için eve uygun bir amfiye ihtiyacım var.Çok pahalı olmayacak şekilde bana ev için bir amfi önerebilir misiniz? Son olarak da pedala ihtiyacım var mıdır? Genellikle duman parçalarını çalacağım fakat ben pedalın gitar üzerinde ki etkisini bilmiyorum.Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.iyi forumlar.

Merhaba arkadaşlar.Sizden bilgi almak istiyorum.İlk defa elektro gitar alacağım ve çevremde anlayan yok.İnternetten araştırdım ve jay turser jt-300 almaya karar verdim.Şimdi size birkaç sorum olacak.Elektro gitarın yanında amfi de gerekliymiş.Ben gitarı evde çalacağım için eve uygun bir amfiye ihtiyacım var.Çok pahalı olmayacak şekilde bana ev için bir amfi önerebilir misiniz? Son olarak da pedala ihtiyacım var mıdır? Genellikle duman parçalarını çalacağım fakat ben pedalın gitar üzerinde ki etkisini bilmiyorum.Sorularımı cevaplarsanız sevinirim.iyi forumlar.
Gitarı sıfır mı alacaksınız?

Fiyatı maksimum 900 Lira olacak bir. Solak elektro gitar almayı düşünüyorum. İstanbul içi ikinci el de alabilirim. Daha çok alternatif/indie çalsam da arada hard rock/garage rock ile de haşır neşir oluyorum. Aklımda aslına bakarsanız Telecaster almak var ama Telecasterlarda hard rock/garage rock ne kadar çalınır hiç bilmiyorum. İkincil olarak Les Paul kasa olabilir ancak orada da sanırım bütçem sıkıntı oluyor. Benim tarzıma en yakın olarak arkadaşlarım stratocaster diyor ancak stratocaster son tercihim çünkü gitara başladığım ve hala kullandığım stratocaster gerçekten çok çok kötü bu vakanın aynısını ikinci defa yaşamak istemiyorum.

Fiyatı maksimum 900 Lira olacak bir. Solak elektro gitar almayı düşünüyorum. İstanbul içi ikinci el de alabilirim. Daha çok alternatif/indie çalsam da arada hard rock/garage rock ile de haşır neşir oluyorum. Aklımda aslına bakarsanız Telecaster almak var ama Telecasterlarda hard rock/garage rock ne kadar çalınır hiç bilmiyorum. İkincil olarak Les Paul kasa olabilir ancak orada da sanırım bütçem sıkıntı oluyor. Benim tarzıma en yakın olarak arkadaşlarım stratocaster diyor ancak stratocaster son tercihim çünkü gitara başladığım ve hala kullandığım stratocaster gerçekten çok çok kötü bu vakanın aynısını ikinci defa yaşamak istemiyorum.
Aradığına en yakın, şu tip birşey var:
https://www.sahibinden.com/ilan/iki...-solak-epiphone-lespaul-lp100-409264505/detay
yine de karar verirsen, satıcı ve ilanını iyi araştır, ben sadece farazi, fikir versin diye paylaştım. Bizim forum'un alım satım'ında sana uygun bir gitar göremedim. arayışında muvaffak olursun umarım.

Arkadaşlar merhaba,
Ben bu siteyi takip ediyordum. Faydalı bilgiler paylaşıyorsunuz. Emeğinize sağlık.
Ben flamenko gitar çalıyorum. Orta düzey bir gitaristim. Akustik elektro gitarım var. Şimdi elektro gitar almaya karar verdim. Ama elektro gitar markaları hakkında çok bilgim yok. Do-re müziği aradım ve bu tarz müzik aletleri satan yerleri arayıp telefon ile bilgi aldım. Buna göre youtube' dan önerilen gitar seçimlerinin tanıtımlarına baktım.
Stüdyo çalışmalarımız olacak ve yıl sonu 550 kişilik bir topluluğa konser vereceğiz. Bütçem 2.000 tl. Amfiyi bir arkadaştan aldım. 30 watlık. Bizim müzik tarzımız rock. Parçlar genelde sanatçı ve grup olarak Athena, Mor ve Ötesi, Teoman, Red, Demir Demirkan, Haluk Levent, Barış Manço, Manga, Kargo gibi bu grupların parçalar çalacağız.

Şimdi bana önerilen gitarlara ;
Cort CR Custom, Cort M600, Fender Squier classic wibe telecaster, İbnanez RG350 Dxz. WH, Epiphone Les Paul modellerinden , custom, standart, studio, plus top gibi modeller.
Sahnede yaklaşık 4 saat falan kalacağız. Eğlence içerikli olacağı için.
Bu modellerden Les pauller kasa ağır deniyor. Haftaiçi bakcam. Omuzda 4 saat çok ağrı yapar mı bilmiyorum. Ama tonlar açısından bu markayı daha çok önerdiler.

Sizin de fikirlerinizi almak isterim. Kafamda net bir şey oluşur ve mağazaya gittiğimde o marka üzerinde yoğunlaşırım ve alırım.

Şimdiden önerileriniz için teşekkürler :)

İkinci el düşünürseniz fender meksika ve squier classic vibe strat bakmanızı tavsiye ederim. Squier 1200-1300 liraya Fender de 1600-1700 liraya bulunabilir. Çok tecrübeli değilim ama bu ikisini de bayağı beğenmiştim. Ayrıca ağırlığa takılmazsanız 2000 liraya Gibson'ın studio modelini bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
Söylediğiniz fiyatlara üretim tarihi yakın olan mim fender alabilirsiniz. hafif bir gitar alın, ağır gitar zorlar hiç girmeyin derim o işe. zaten saydığınız gruplara her türlü gider strat.

İnternetten alacağım diyorsunuz bir de, bence girmeyin bu işe. Ne çıkacağı sürpriz. Deneyerek 2. el çok daha iyi gitar alabilirsiniz bu bütçeye.

1000-1200 TL gibi bir bütçem var bununla gitar ve amfi almak istiyorum. Başlangıç için önerebilecekleriniz nelerdir ? (SOAD, Metallica, Sabaton, Tenacius D vs... grupları dinliyorum.)

Ayrıca gitar ve amfi dışındaki diğer ekipmanları da almam gerekli mi ? (Pena, boyun askısı vb..)

1000-1200 TL gibi bir bütçem var bununla gitar ve amfi almak istiyorum. Başlangıç için önerebilecekleriniz nelerdir ? (SOAD, Metallica, Sabaton, Tenacius D vs... grupları dinliyorum.)

Geri