Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

İyi günler arkadaşlar.
Şimdi ben gitara yeni başlicam. Bu yüzden şöyle beni gitardan sogutmicak . Öğrenmen mi kolaylaştıracak gitar arıyorum . 2. El bişey Alıcam da şimdi asıl sorum şu. 17 yıllık Fender squier bullet Stratocaster var . Bunu mu almalıyım yoksa Ibanez grg 150-170 gibi yada cort X1 X2 gibi bir gitar mı almalıyım yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrenizde gitar çalan, gitarlarını zaman zaman ödünç alabileceğiniz ya da birlikte takılabileceğiniz biri varsa önce ne tarz bir gitarla rahat edebileceğinizi keşfetmeyi deneyebilirsiniz. Çeşit çeşit gitar denemeye çalışın.

Görüntüsü aynı bile olsa mesela her strat birbirinden farklı karaktere sahiptir. Bazen çok farklı bazen yakın ama mutlaka değişiktir.

Yine çevrenizde varsa gidip gitar satan yerlerde 'şimdi almayacağım ama fikir ve deneyim edinmeye çalışıyorum' diye kendinizi açıklarsanız yardımcı olabilecek birileri bulunabilir.

Rahat edebileceğiniz gitarı aşağı yukarı bildikten sonra iş bütçeye geliyor.

Benim önerim mümkün olduğunca sade/teferruatsız(mesela sabit köprülü) bir gitarla öğrenmeye başlamanız. Bu bir tele modeli olabilir.

Rahat çalabileceğiniz, problemsiz bir gitar sizi gitardan soğutmayacak gitardır.

Herkese selamlar Meksika stratı Amerikan ayarına getirmek diye bi konu açmıştım işler yolunda gitti babam Amerika'daki akrabaları aracılıyla gitar alabileceğimi söyledi. 1200 dolarlık bir bütçem var. Strat Plus'lara baktım 90's olanlara Deluxler var 2010 sonrası ama kararsızım bi yardımcı olursanız sevinirim. Maple bir gitar istiyorum ve tabiki USA bide Fender Stratocaster Plus DX Version 1 nedir Reverb'de gördüm de

Herkese selamlar Meksika stratı Amerikan ayarına getirmek diye bi konu açmıştım işler yolunda gitti babam Amerika'daki akrabaları aracılıyla gitar alabileceğimi söyledi. 1200 dolarlık bir bütçem var. Strat Plus'lara baktım 90's olanlara Deluxler var 2010 sonrası ama kararsızım bi yardımcı olursanız sevinirim. Maple bir gitar istiyorum ve tabiki USA bide Fender Stratocaster Plus DX Version 1 nedir Reverb'de gördüm de
Hem konu açıp, hem de bu başlıkta sormuşsunuz, acaba Fender Gitar Seçimi buradakinden farklı bir durum mu var?

Son düzenleme:
Ibanez RG950WFMZ-TGE Mi alsam ibanez RG6PCMLTD mi alsam ???
İkisi de efsane görünüşte

Of Ibanez ne Premium gitarlar yapmış öyle :) Bende RG970 var yine Premium serisi, çok güzel gitar, benim için evladiyelik. Ben mavi olanı tercih ederdim eğer ''rosewood klavye olsun'' demiyorsanız. Mavi gitardaki manyetikler nam salmış Ibo RG kombinasyonu olsa da DiMarzio Ibz manyetikler de gerçek DiMarzio ve çok iyiler. Deneyebiliyorsanız canlı görüp dinlemek en iyisi tabii.

IMG_0221.JPG
IMG_0222.JPG
Üstad rosewood yok bunlarda. 11 parça sap. Efsanee bi şey yeni çıktı. Ama aynı paraya prestijler de var. Ne yapmalıyım bilemedim. Bunlar neticede premium.

104215 eklentisini görüntüle 104216 eklentisini görüntüle Üstad rosewood yok bunlarda. 11 parça sap. Efsanee bi şey yeni çıktı. Ama aynı paraya prestijler de var. Ne yapmalıyım bilemedim. Bunlar neticede premium.

Ben gitarlarımın model / seri isimlerine değil, elime aldığımda verdiği hisse, işçiliğe, çalım rahatlığına ve tona bakıyorum. Eğer bu paraları verecekseniz bence bir İstanbul / Ankara / İzmir yapın, deneyin bolca. Prestijini de, premiumunu da...Kağıt üzerindeki hiçbir özellik gitarı elinize aldığındaki hissi tanımlayamaz.

Ben gitarlarımın model / seri isimlerine değil, elime aldığımda verdiği hisse, işçiliğe, çalım rahatlığına ve tona bakıyorum. Eğer bu paraları verecekseniz bence bir İstanbul / Ankara / İzmir yapın, deneyin bolca. Prestijini de, premiumunu da...Kağıt üzerindeki hiçbir özellik gitarı elinize aldığındaki hissi tanımlayamaz.
Çok doğru bir yaklaşım (y) ama bunun için tecrübe gerekiyor maalesef...Yeni başlayan ve yeterli tecrübeye sahip olmayan birisinin böyle bir ayrım yapabilmesi pek mümkün değil maalesef... :(

IMG_4650.jpg
IMG_4647.jpg
Basliktada belirttigim gibi arkadaslar Solak schecter blackjack atx avenger var bende ve bu iki gitardan birisiyle takas yapicam sizce yapmalimiyim yaparsam hangisiyle yapmaliyim tarzim heavy metal thrash buarada 92 modelde manyetikler dimarzio chopper ve evolution prestigedede duncan var

Geri