Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

klasik gitar ve akustik gitar çalıyorum elektro gitar a geçmek istiyorum aklında 5 model var yardımcı olursanız sevinirim
Çalmak istediğim Türler rock pop Blues ve caz
1.epiphone les paul standart plustop pro
2.squier vibe 50 s stratocaster
3.squier vibe 60s stratocaster
4.squier vibe 50s tekecaster
5.godin session

Amfi almayacağım bir süre i rig ile gideceğim 6 ay kadar

klasik gitar ve akustik gitar çalıyorum elektro gitar a geçmek istiyorum aklında 5 model var yardımcı olursanız sevinirim
Çalmak istediğim Türler rock pop Blues ve caz
1.epiphone les paul standart plustop pro
2.squier vibe 50 s stratocaster
3.squier vibe 60s stratocaster
4.squier vibe 50s tekecaster
5.godin session

Amfi almayacağım bir süre i rig ile gideceğim 6 ay kadar
eğer ikinci ele karşı bi yargın yok ise mex. fender stratocasterlar bulunuyor 1500 3000tl fiyat aralığında onlara bakmanı öneririm sunduğun seçenekler arasından da plustop pro diyebilirim kendimce

Les Paullerin ton yelpazesi daha geniş strata göre ama yine de bi '' strat tonu '' vermez ben biraz da les paul sevdalısı bi insanım biraz bencil bi öneri oldu les paul önerisi ancak yine de seçim sana kalmış

Oncelikle Blues jazz rock parmaklarla yapiliyor. Çok da gitar modelini dert etmeye gerenk yok. Gitari alinca olmuyor malesef. Keske olaydi. Gayet de belirlemissiniz aslinda. Sevdiginiz gitaristler ne model kullaniyorsa onu alin

Açıkcası benim görüşüm Fender ve Gibson ve biraz da Esp disindaki gitar markalarinin ikinci elinin pek rağbet görmediği. Kendinizi örnek aliniz. Neden ikinci el düşünmediğinizi aile, sifir uygun gitarlar vs vs. O yüzden alayim aman nasil olsa satarim değil de alayim coluguma çocuğuma kalir mantığıyla dusunmek daha saglikli olur

Birinci ve en onemli kural aileden gizli iş olmaz. ikincisi tarziniza uygun guzel meksika Fenderler bulabilirsiniz. Üçüncüsü birinci kural her zaman geçerlidir.

Açıkcası benim görüşüm Fender ve Gibson ve biraz da Esp disindaki gitar markalarinin ikinci elinin pek rağbet görmediği. Kendinizi örnek aliniz. Neden ikinci el düşünmediğinizi aile, sifir uygun gitarlar vs vs. O yüzden alayim aman nasil olsa satarim değil de alayim coluguma çocuğuma kalir mantığıyla dusunmek daha saglikli olur

2. El de hangi gitarlar olabilir gibisin ve fender adına birde benim tercihim şu satımı kolay derken ileride bi üst modele geçmek adına demiştim

merhaba, bir gitar almayı düşünüyorum
PRS SE A10E TO Elektro Akustik Gitar - Dore Müzik
elektro akustik diye geçiyor, yapmak istediğim şey bu tarz müzik
gitarın çalındığı bir video, elektro gitarla akustiğin farkını az çok anladım fakat bu elektro akustik gitar amfiye bağlandığında elektroyla aynı işi mi görüyor onu tam olarak kavrayamdım, ilgili video da bulamadım:( diyeceğim bu gitarı amfiye bağlamak sadece sesini mi güçlendirir yoksa les paul, stratocaster la aynı şekil çalınabilir mi? yani bu gitarı alıp elektro olarak kullanabilir miyim yoksa bahsettiğim iki gitar (elektro gitarlar) bu elektro akustikle bağlantısı olmayan , farklı işlevleri olan gitarlar mıdır? çok saçma cümleler farkındayım, ve saçma olmaları dışında enstrüman olayının benim bu kastetiğim bayağı sorudan çok daha derin olduğunu da biliyorum fakat derdimi anlayan beni aydınlatabilirse çok memnun olacağım, en son kısaca bu gitarı alırsam iyi bir akustik gitar mı almış olurum sadece, yoksa amfiye bağlayıp o all along the watch tower solosun da çalabilir miyim?

merhaba, bir gitar almayı düşünüyorum
PRS SE A10E TO Elektro Akustik Gitar - Dore Müzik
elektro akustik diye geçiyor, yapmak istediğim şey bu tarz müzik
gitarın çalındığı bir video, elektro gitarla akustiğin farkını az çok anladım fakat bu elektro akustik gitar amfiye bağlandığında elektroyla aynı işi mi görüyor onu tam olarak kavrayamdım, ilgili video da bulamadım:( diyeceğim bu gitarı amfiye bağlamak sadece sesini mi güçlendirir yoksa les paul, stratocaster la aynı şekil çalınabilir mi? yani bu gitarı alıp elektro olarak kullanabilir miyim yoksa bahsettiğim iki gitar (elektro gitarlar) bu elektro akustikle bağlantısı olmayan , farklı işlevleri olan gitarlar mıdır? çok saçma cümleler farkındayım, ve saçma olmaları dışında enstrüman olayının benim bu kastetiğim bayağı sorudan çok daha derin olduğunu da biliyorum fakat derdimi anlayan beni aydınlatabilirse çok memnun olacağım, en son kısaca bu gitarı alırsam iyi bir akustik gitar mı almış olurum sadece, yoksa amfiye bağlayıp o all along the watch tower solosun da çalabilir miyim?

? İki ayrı enstrüman. Elektro gitar alacaksınız, elektro akustik gitar adı üstünde standart bir akustik gitarın eşik altı sistemle elektrikli çalışabilenidir. Yani bir ampli veya PA vasıtasıyla yükses ses gereken ortamda rahatça kullanabiliyorsunuz.

Hocam ben kararımı verdim epiphone alacağım gitarımı satmayacağım satacağıma modifiye ederim gitarı ileride bir tane daha alırım
LP'lerle Blues çalınmaz, ton aralıkları dardır demiyorum tabii ki ama buradan standart bir LP'nin bir strat'tan daha geniş ton aralığına sahip olduğunu yazan arkadaşa sevgilerimi gönderiyorum.

Daha caz, daha klasik tarzlar çalacak olsaydım alacağım ilk gitar bu olurdu: Satılık - Ibanez As-93 Vls Violin Sunburst

Daha Blues, daha Rock, daha Pop:

Satılık - Fender Mim Strat Modifiyeli
Satılık - Fender Classic 50s Strat

Hepsi de kral adamlardır, gözünüz kapalı güvenebilirsiniz.

Geri