Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar herkese merhaba

Elimde squier affinity strat var fakat calmak istedigim tonlar pentagram grubuna kaymış durumda ve biliyorumki elimdeki gitar buna uygun degil

Arkadaslar 800₺ butcem var fakat gitarı sıfır değil ikinci el alacağım boylece sıfır bir gitara gore daha kaliteli bir gitara sahip olmayi planlıyorum

Marka olarak ibanez jackson schecter ltd düşünüyorum yani bunlar ilk tercihim olacak

Aklımda schecter c6 deluxe var ilk olarak

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Arkadaşlar herkese merhaba

Elimde squier affinity strat var fakat calmak istedigim tonlar pentagram grubuna kaymış durumda ve biliyorumki elimdeki gitar buna uygun degil

Arkadaslar 800₺ butcem var fakat gitarı sıfır değil ikinci el alacağım boylece sıfır bir gitara gore daha kaliteli bir gitara sahip olmayi planlıyorum

Marka olarak ibanez jackson schecter ltd düşünüyorum yani bunlar ilk tercihim olacak

Aklımda schecter c6 deluxe var ilk olarak

Tavsiyelerinizi bekliyorum

Ampli olarak ne kullanıyorsun? Belki de ton sorununu ampli değiştirip , gitarının bridge pozisyonuna humbucker takarak çözebilirsin.
Yukarıdaki tavsiyem çözüm olmassa Schecter C6 işini fazlasıyla görür bu arada.

Roland micro cube gx amfi kullanıyorum gitar manyetik dizilimi HSS şeklinde
O ampliden ton alamaman gayet normal, speaker çapı minimum 10inch (12 ideal) olan başka bir amplide, yada stüdyoda gerçek tüplü bir amplide gitarını denersen farkı görebilirsin. Clean tonlarda idare eder ama drive/distortion için başka ampli bak bence. Schecter veya herhangi başka bir gitarı o Micro Cube Gx'e taktığında sonuç çok da farklı olmayacak.

O ampliden ton alamaman gayet normal, speaker çapı minimum 10inch (12 ideal) olan başka bir amplide, yada stüdyoda gerçek tüplü bir amplide gitarını denersen farkı görebilirsin. Clean tonlarda idare eder ama drive/distortion için başka ampli bak bence. Schecter veya herhangi başka bir gitarı o Micro Cube Gx'e taktığında sonuç çok da farklı olmayacak.
Peki 800₺ ikinci el amfi tavsiyesi istesem ney tavsiye edersiniz metal için

Vox Night Train. Biri 1000 e satıyordu sahibindende. Bi bak derim. Eğer bütçem aratmaz diyorsan Blackstar Ht1. Tabi bunlar lambalı ampli.

Edit: Laney cube serisine de bakabilirsin.

Son düzenleme:
Daha önceden Sx alder tele ile Squier affinityi denemiştim Squier daha hoşuma gitmişti ama Sx ashi deneme fırsatım olmadı. Almaya gideceğim gün deneyeceğim ikisini de.

Denemek konusu yanlış anlaşılmış biraz. Sx gitarlarda bazıları çok güzel oluyor, denk gelmesi lazım sana. Gitardan anlayan (iyi çalan değil, elinden çok gitar geçmiş olan) biri ile gidersen çok güzel Sx ler denk getirebilirsin, böyle bir şansın yoksa Squier al. Squier standart kalitede üretir, gitardan gitara Sx kadar değişmezler.

Daha çok yorum merak ediyorum onunda sebebi şu aklımda bi plan yapıyorum ve cogu kisi en önemli şey amfi diyor.
Eğer amfi hakkında daha çok fikrim olursa planıma onuda ekleyebilirim

Yazdigin baslik, gitar tavsiyesi basligi. Forumdaki alakali alakasiz her basliga yazmak nedir? Forumda moderatör de yok, toparlanmiyor sonra hicbir yer.

Daha cok yorum istiyorsan Google‘a yaz, yabanci forumlari oku.

Marka takıntım olmamakla birlikte 3000 fiyat eşiğinde beni tatmin edecek güzel bir gitar arıyorum. Çaldığım müzik türleri rock,metal,blues arasında gidip geliyor, dolayısıyla basları ve midleri doyurucu bir gitara hasretim diyebilirim. Ne yazık ki siz de fark etmiş olmalısınız ki epiphone ürünleri do re mağazasının elinde bulunduğu için fiyatlar da epey şişik, diğer yandan fenderin meksika ürünleri de aşağı yukarı 100-200 oynamakla birlikte beni şüpheye düşürüyor. ben 3000 küsür fiyata beni tatmin etmeyecek bir gitar almak istemiyorum. Amfi ihtiyacım şimdilik yok ama ben elimden düşürmeyeceğim eski günlerime döneceğim bir gitar arıyorum, bu gitarın adı nedir sizce?
not: ikinci el olmasa çok daha iyi olur. Gezip dolaşmak, alım-satım gibi işlerle de muhatap olmamayı tercih ediyorum.

Marka takıntım olmamakla birlikte 3000 fiyat eşiğinde beni tatmin edecek güzel bir gitar arıyorum. Çaldığım müzik türleri rock,metal,blues arasında gidip geliyor, dolayısıyla basları ve midleri doyurucu bir gitara hasretim diyebilirim. Ne yazık ki siz de fark etmiş olmalısınız ki epiphone ürünleri do re mağazasının elinde bulunduğu için fiyatlar da epey şişik, diğer yandan fenderin meksika ürünleri de aşağı yukarı 100-200 oynamakla birlikte beni şüpheye düşürüyor. ben 3000 küsür fiyata beni tatmin etmeyecek bir gitar almak istemiyorum. Amfi ihtiyacım şimdilik yok ama ben elimden düşürmeyeceğim eski günlerime döneceğim bir gitar arıyorum, bu gitarın adı nedir sizce?
not: ikinci el olmasa çok daha iyi olur. Gezip dolaşmak, alım-satım gibi işlerle de muhatap olmamayı tercih ediyorum.
Bence durumunuzu iyi tespit emişsiniz, ama ikinci el konusundaki ön yargınızla kendinizi de köşeye sıkıştırmışsınız.
İkinci el konusundaki kıstasınızı tekrar düşünmelisiniz. Forumdan güvenilir ve referansı olan birisiyle alışveriş yapabilirsiniz. Aksi takdirde -çok iyi anladığınız gibi- verdiğiniz parayı haketmeyen bir gitar almak durumunda kalırsınız. Sizin bütçenizde alınabilecek gayet iyi gitarlar var şu anda forumda.
Alttaki gitar mesela, ihtiyacım olsa gözü kapalı alacağım bir gitardır:
Satılık - Blade Rh-2 Classic

Bence durumunuzu iyi tespit emişsiniz, ama ikinci el konusundaki ön yargınızla kendinizi de köşeye sıkıştırmışsınız.
İkinci el konusundaki kıstasınızı tekrar düşünmelisiniz. Forumdan güvenilir ve referansı olan birisiyle alışveriş yapabilirsiniz. Aksi takdirde -çok iyi anladığınız gibi- verdiğiniz parayı haketmeyen bir gitar almak durumunda kalırsınız. Sizin bütçenizde alınabilecek gayet iyi gitarlar var şu anda forumda.
Alttaki gitar mesela, ihtiyacım olsa gözü kapalı alacağım bir gitardır:
Satılık - Blade Rh-2 Classic
İlginiz için çok teşekkür ederim,
Kesinlikle benim için markanın bir ölçüt olmadığını ve ürün İstanbul'da olmasaydı önerinizi dikkate alıp bu gitar hakkında daha çok bilgi edineceğimi söylemek isterim. Lakin nasıl tanımlamak isterseniz, asosyallik, imkanımın olmaması ya da belki de üşengeçlik, tekrardan belirtirim ki ben şehrimin dışına çıkamayacağım ve elden alışveriş yapamayacağım, ve siz de takdir edersiniz ki hiç tanımadığım biriyle sanal ortamdan yazışarak ve dahi telefondan konuşarak alışveriş yapamam. İşte bu yüzden ikinci el ürünlere karşı hiçbir peşin hükmüm olmamasına rağmen bu tarz bir yönteme girişmeyeceğim. Bu nedenle, gerek internet üzerindeki mağazalardan gerekse bulunduğum ortamdaki mağazalar içinde bulabileceğim tarzda birkaç gitar önerebilirseniz çok memnun olurum.

şu nasıl?
https://www.thomann.de/intl/esp_ltd_ec256_fm_ld.htm

bir de şuna bak:
https://www.thomann.de/intl/chapman_guitars_ml2_modern_lunar_b_stock.htm

Merhabalar arkadaşlar. Uzunca bir süre forumu anonim olarak takip ettikten sonra artık ilk üyeliğimi açıp ilk konumu da açıyorum. Uzatmadan konuya gireyim.

2000 tl ye yaklaşan bir bütçem var. Planım Jackson js32 king v 2.el almaktı. Daha sonra 2.el de aradığım beyaz kasayı bulamayınca [ (Jackson JS32 King V with Floyd Rose - Elektro Gitar) aşığım bu kasaya...] sıfır almaya karar verdim. Amazon Türkiye'nin açılmasını bekliyorum belki daha ucuza gelir.

Ancak düşündüm ki madem 0 alıyorum , daha iyi gitarlar da bulabilirim ve bu konuda en iyi öneriyi turkrock.com verir diye düşündüm. Ağırlığım heavy metal ancak shred yerine şu sanatçıların tarzında çalıyorum . (karma bi liste ama hepsi...)

marty friedman , david gilmour , paganini , dave murray arada da yavuz çetin .
Şimdiden çok teşekkürler değerli türkrock.com ailesi.

Not: yanlışlıkla konu açtığım için kusruma bakmayın. Aradım biraz ancak nereye yazacağımı göremedim. taşıdığınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri