Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hocam yanıtınız için teşekkür ederim.Evet o Erkin babanın efsane beyaz sg si geldi hemen aklıma :).Sanırım epi. lp studio alacağım Erkin baba jolly joker konserinde kullanmıştı :).Amfi için blackstar id core 10 çok önerildi sanırım bunda karar kılacağım.

Çok yer işgali olmasın, bu başlıktan yazayım. En azından Epi LP Studio'ya yönel. LP100 çok kötü bir gitar. Arkadaşların önerdiği Blackstar ID Core 10 gayet yeterli olur başlangıç için.

Şu tip fiyatı uygun sıfır bir Harley Benton'u da göz önünde bulundurabilirsin. Epi Studio'dan daha uzun zaman götürür seni:

https://www.thomann.de/intl/prod_AR_362631.html

Çok yer işgali olmasın, bu başlıktan yazayım. En azından Epi LP Studio'ya yönel. LP100 çok kötü bir gitar. Arkadaşların önerdiği Blackstar ID Core 10 gayet yeterli olur başlangıç için.

Şu tip fiyatı uygun sıfır bir Harley Benton'u da göz önünde bulundurabilirsin. Epi Studio'dan daha uzun zaman götürür seni:

https://www.thomann.de/intl/prod_AR_362631.html

Zaman ayırıp yanıt verdiğiniz için çok teşekkür ederim hocam iyi günler dilerim.

Eski gitarım stagg seu30 2x humbucker modelini 300 liraya sattım ve üstüne 300-400 ekleyebilirim.
2. el 600-700 arasına blues rock karışımı için ne alabilirim ?
AMFİ: IBANEZ TBX65R

Eski gitarım stagg seu30 2x humbucker modelini 300 liraya sattım ve üstüne 300-400 ekleyebilirim.
2. el 600-700 arasına blues rock karışımı için ne alabilirim ?
AMFİ: IBANEZ TBX65R
O fiyata 2. El alabilecegin tek model Squier Affinity Strat başka aklıma gelmiyor benim. Ama bana kalırsa zaten yeni alacağın gitarda tonda çok farklılık olmayacaktır amfinden dolayı, şu anki gitarının da gideri var. 2. El işine hiç girmeden SX, Squier Bullet Strat veya Jay Turser JT300'lere bak derim hem taksit avantajın olur hem de sonrasında sorun yaşamazsın.

O fiyata 2. El alabilecegin tek model Squier Affinity Strat başka aklıma gelmiyor benim. Ama bana kalırsa zaten yeni alacağın gitarda tonda çok farklılık olmayacaktır amfinden dolayı, şu anki gitarının da gideri var. 2. El işine hiç girmeden SX, Squier Bullet Strat veya Jay Turser JT300'lere bak derim hem taksit avantajın olur hem de sonrasında sorun yaşamazsın.
Hocam yüksek ihtimal benden daha tecrübelisinizdir gitar konusunda, ancak ben stagg seu30 alırken etiket fiyatı 1100 tl idi ben 300 tl ye aldım.
GRG170dx şu anda sahibinden de 350 tl civarına satılıyor ve eski seu30dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.
600-700 tl ye sıfır gitar almayı hiç düşünmüyorum çünkü grg 170dx sıfırı 1000 tl iken eskisinden de daha kötü bir gitara sahip olmuş olacağım en azından maddi olarak.
Denemeden potansiyelini bilemem. O yüzden 600-700 belki 800 civarına eskisinden daha iyi uzun bir süre idare edebilecek gitar alabilirim diye düşünüyorum.
Alamazsam da yapacak bir şey yok :)

Cok sikinti degil hocam etli olmasi. Dedigim ozellikleri saglamasi yeter. Tesekkur ederim oneriniz icin. Peki onerebileceginiz bir model var midir
düşük bütçe 1500 2000 arası diye düşünürsek eğer omen 6 extreme olabilir. fakat floyd roseunun ne olduğunu bilmiyorum o yüzden araştırıp almanı tavsiye ederim. original floyd rosedan şaşma licensed falansa hiç alma derim ben..

Elektro gitara yeni başlayacağım.Aslında 2 yıl klasik gitar çaldım ama baya bi ara verdim anlayacağınız direk gitara yeni başlar gibiyim.

Epiphone LesPaul 100 almayı düşünüyorum

Epiphone Lp 100 modeli hakkında beni bilgilendirir misiniz sayın forum üyeleri teşekkürler.

Squier classic vibe 50s strat almayı düşünüyorum. Yakın bir fiyat aralığında tavsiye edeceğiniz alternatifi var mıdır? SRV, John Mayer ve genel olarak classic rock çalıyorum.

Bu gitardan bahsediyorum:
Squier Classic Vibe Stratocaster 50s - Elektro Gitar
Hocam ben de SRV caliyorum ve en sevdigim gitarist. Mexican Stratim Fender BJ ve bir de ts808 pedalim var canavar gibi ton veriyor ve cok memnunum mexican stratten. @bravenewworld hocama katiliyorum bence de bir mex. strat alin, paraniza yazik edersiniz bence 50s alirsaniz. Denedim ve govde sustaini iyi degil mex.lar kadar.

Geri