Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba. Ben toplam 1500 tl ye kapatabileceğim, başlangıç için bir elektro gitar ve amfi arıyorum. 2. el olması farketmez. Hatta daha kaliteli olanları ucuza da bulabilirim ama güven sorunu oluyor. Neyse geniş ton yelpazesine sahip bir gitar istiyorum. HSS, HSH ya da iyi clean tonları verebilen bir HH de olabilir. Metallica, AC/DC den Queene, Dumandan Anadolu Rocka kadar çalmak istiyorum. Strat kasalar hoşuma gidiyor. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.
İnternette bunları bulabildim HH ama bunlar arasından en kalitesi hangisi humbucker manyetiği single olarak da kullanabilirsem iyi olur.
Cort X-1 FR BKS - Mat Siyah Elektro Gitar
IBANEZ GRX20-BKN GIO RG Serisi Siyah Elektro Gitar - Zuhal Müzik
Schecter BANSHEE-6 SGR Elektro Gitar (Siyah) | doremusic

Sıfırı 700tl. Bütçenizi aşıyorsa İkinci ellere yönelmenizi tavsiye ederim. Ancak siz olsanız hangisini alırdınız dediğiniz ürünlerin hiçbirini almazdım. Sokağa 550tl atmaktan bir farkı yok bana göre.
Teşekkürler. 2. el de çok fazla yok bir tek İstanbulda bulabildim o da bana uzak. Bu amfilerden birini almak zorundayım.yani bir Ibanez Ibz10g ya da Marshall mg10 un hiç mi gideri yok

Merhaba. Ben toplam 1500 tl ye kapatabileceğim, başlangıç için bir elektro gitar ve amfi arıyorum. 2. el olması farketmez. Hatta daha kaliteli olanları ucuza da bulabilirim ama güven sorunu oluyor. Neyse geniş ton yelpazesine sahip bir gitar istiyorum. HSS, HSH ya da iyi clean tonları verebilen bir HH de olabilir. Metallica, AC/DC den Queene, Dumandan Anadolu Rocka kadar çalmak istiyorum. Strat kasalar hoşuma gidiyor. Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.

Ltd St213
Modifiye Edilmiş Sx
Squier Affinity veya Vintage Modified

şimdiki doviz kuru sebebiyle sıfır orta düzey bir gitar almak bütçenizi aşabilir herkes yazmış ama ikici el gitarlara bir bakın derim bekli düşeş iyi bir gitar düşebilir ikinci ele

Bazı gitarları belirledim lütfen linklere göz atıp hangisinin daha iyi olacağını söyleyebilirseniz sevinirim. Metalden,Queen den tut Anadolu rocka kadar geniş bir yelpazesi olan gitar istiyorum sizce hangisi?
Epiphone Les Paul 100 + Amfi - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 640601633
İbanez rgx 350m - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 639224502
Cort Viva Gold II Elektro Gitar (made in Korea) - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 638833002
Epiphone Heritage Les Paul 100 Cherry Sunburst - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 638479882
Gitar Schecter sgr c1 - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 627830928
SCHECTER SGR C7 ( TERTEMİZ HİÇBİR KUSURU YOKTUR !! - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 623839806
Squier Bullet Strat White + Vox VX i (ACIL SATILIK) - En Uygun Squier Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 621596272
Schecter SGR C-1 Elektro Gitar Siyah ve Amfi - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 612453229
Epiphone special II GT - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 611462136
SIFIRDAN FARKSIZ LTD F50 (Açıklamayı okuyunuz) - En Uygun LTD Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 603482134
Schecter Omen 6 Elektro Gitar+cort mx 15 r amfi - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 595069192
Schecter SGR S-1 Elektro Gitar - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 575649276
İbanez rg350dx - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 572532655

Bazı gitarları belirledim lütfen linklere göz atıp hangisinin daha iyi olacağını söyleyebilirseniz sevinirim. Metalden,Queen den tut Anadolu rocka kadar geniş bir yelpazesi olan gitar istiyorum sizce hangisi?
Epiphone Les Paul 100 + Amfi - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 640601633
İbanez rgx 350m - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 639224502
Cort Viva Gold II Elektro Gitar (made in Korea) - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 638833002
Epiphone Heritage Les Paul 100 Cherry Sunburst - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 638479882
Gitar Schecter sgr c1 - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 627830928
SCHECTER SGR C7 ( TERTEMİZ HİÇBİR KUSURU YOKTUR !! - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 623839806
Squier Bullet Strat White + Vox VX i (ACIL SATILIK) - En Uygun Squier Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 621596272
Schecter SGR C-1 Elektro Gitar Siyah ve Amfi - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 612453229
Epiphone special II GT - En Uygun Epiphone Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 611462136
SIFIRDAN FARKSIZ LTD F50 (Açıklamayı okuyunuz) - En Uygun LTD Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 603482134
Schecter Omen 6 Elektro Gitar+cort mx 15 r amfi - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 595069192
Schecter SGR S-1 Elektro Gitar - En Uygun Schecter Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 575649276
İbanez rg350dx - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 572532655

Merhabalar. Çalmak istediğiniz tarz yelpazesi fazla geniş. O yüzden mümkünee HSH manyetikli ama humbuckerları coil split olabilen -bölünerek single gibi çalışabilen- bir gitar bakmanız faydalı olur. Bunların içinde eğer coil split özelliği varsa Cort Viva Gold ve RG Ibanezler iyi görünüyor. LP 100 gibi düşük model gitarlardan zaten uzak durun. Çok şey katmaz size.

Alacağınız gitarı da deneyerek almaya bakın. Klavye yapısı, ton yelpazesi vs işin içinde zevk renk diyebileceğimiz çok unsur var. Tabii iş gitarla bitmez, onca tarza gidecek amfi, pedal falan da belirlemek gerekecek.

Merhaba arkadaslar ben elektro gitar ile guns n roses parcalari calmak istiyorum hangi 2.el gitari almaliyim sizde onerebilirsiniz asagidaki haric
2.el epiphone special 2 govde cizigi var + saglam bi kap veriyo 700 -650 ye indiririm

Cizik kaca mal olur sizce

Ve bu gitarla o sololari cikarabilir miyim ?

Almali miyim ?

Butce max 1000tl amfi dahil

Merhabalar yaşım 15. Ben elektro gitar alacağım fakat bütçem 1300-1400 TL arası. Acaba Les Paul kasa mı almalıyım yoksa strat mı? Isparta'da yaşadığım için çok bir model şansım yok. Gitar hocam internetten almayı istemiyor. Hocam bana Squier önerisinde bulundu. Acaba hangi gitarda ses tonu daha ortalarda. Tek bir türde bağlı kalmak istemiyorum. Ne almam gerekiyor cevaplarsanız sevinirim. Bu fiyatın içine amfi dahil değil.

Selamlar, yıllardır rock ve türevleri müzik dinlerim ve üniversiteden dolayı çok boş vaktim kaldığından kendimi geliştirmek ve sevdiğim müzikleri çalıp kendimi tatmin etmek adına elektro gitara başlama kararı aldım. Günlerdir kafa patlatarak araştırıyorum fakat tam olarak bir şeyde karar kılamıyorum.

Öncelikle dinlediğim ve çalmayı arzuladığım müzik grupları Rock ve türevlerinden; Pink Floyd, Scorpions, Guns N' Roses, Camel, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd, , Deep Purple, Nirvana tarzı gruplar.

Temelde bu gruplar olsa da biraz daha esnek tercihleri de göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum. Örneğin; Muse, Radiohead, RHCP gibi daha alternatif gruplar ve Accept, Iron Maıden, Steelheart gibi biraz daha sert olabilecek grupları da dinlemeyi ve çalmayı isterim. Tabi önceliğim ilk yazdığım gruplar.

Ve Still Got The Blues gibi parçaların tonlarını yukarıdaki yazıyı baz alarak önereceğiniz gitar ile çıkarabilir miyim? Tamamen opsiyonel.

Gerçekten yardım etmek isteyen ve müsait arkadaşlar Spotify linkinden dinlediğim müzikleri birazcık kurcalayabilirler.
Alternatif Listem
Kulağıma hoş gelen gitar listesim

Bütçeye gelirsek; Bütçem gitar için 1000TL civarında, ne kadar altında kalırsa alacağım Amfi o kadar kaliteli olur diye düşünüyorum. Amfi için de gitarla birlikte öneride bulunursanız ona da maksimim 400TL ayırmayı planlıyorum. Planım ikinci el alıp daha kaliteli bir gitara sahip olmak. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Selamlar, yıllardır rock müzik dinlerim ve üniversiteden dolayı çok boş vaktim kaldığından kendimi geliştirmek ve sevdiğim müzikleri çalıp kendimi tatmin etmek adına elektro gitara başlama kararı aldım. Günlerdir kafa patlatarak araştırıyorum fakat tam olarak bir şeyde karar kılamıyorum.

Öncelikle dinlediğim ve çalmayı arzuladığım müzik grupları Rock ve türevlerinden;Pink Floyd, Scorpions, Guns N' Roses, Camel, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd, , Deep Purple, Nirvana tarzı gruplar.

Temelde bu gruplar olsa da biraz daha esnek tercihleri de göz önünde bulundurmanızı rica ediyorum. Örneğin; Muse, Radiohead, RHCP gibi daha alternatif gruplar ve Accept, Iron Maıden, Steelheart gibi biraz daha sert olabilecek grupları da dinlemeyi ve çalmayı isterim. Tabi önceliğim ilk yazdığım gruplar.

Ve Still Got The Blues gibi parçaların tonlarını yukarıdaki yazıyı baz alarak önereceğiniz gitar ile çıkarabilir miyim? Tamamen opsiyonel.

Gerçekten yardım etmek isteyen ve müsait arkadaşlar Spotify linkinden dinlediğim müzikleri birazcık kurcalayabilirler.
Alternatif Listem
Kulağıma hoş gelen gitar listesim

Bütçeye gelirsek; Bütçem gitar için 1000TL civarında, ne kadar altında kalırsa alacağım Amfi o kadar kaliteli olur diye düşünüyorum. Amfi için de gitarla birlikte öneride bulunursanız ona da maksimim 400TL ayırmayı planlıyorum. Planım ikinci el alıp daha kaliteli bir gitara sahip olmak. Yardımcı olursanız mutlu olurum.

Herkese merhabalar, yeni üyeyim o nedenle konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum, eğer yanlış yere açtıysam moderatör arkadaşlar taşırsa memnun olurum olurum. Gitara yeni başlayacağım ve haliyle gitar satın almak zorundayım, başlangıç gitarı diye kötü bir gitar almak istemiyorum ikinci el olarak orta kaliteli bir gitar düşünüyorum sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Herkese merhabalar, yeni üyeyim o nedenle konuyu doğru yere açıp açmadığımı bilmiyorum, eğer yanlış yere açtıysam moderatör arkadaşlar taşırsa memnun olurum olurum. Gitara yeni başlayacağım ve haliyle gitar satın almak zorundayım, başlangıç gitarı diye kötü bir gitar almak istemiyorum ikinci el olarak orta kaliteli bir gitar düşünüyorum sizin tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Hocam cok bilgili biri değilim ama çalmak istediğiniz tarzları söyleyebilirseniz yardımcı olabilirim

Aslında her tür dinliyorum ama daha çok ronnie james dio, megadeth dinliyorum.
Hocam 2. Elde güzel ibanez ler var aslında sahibinden surekli takip ediyorum onlara bi bakin derim ayrıca bazı schecterler da var uygun fiyata ben yaklaşık 2 yıldır çalıyorum Jackson js kullanıyorum bende. 2. El takıntısı var biraz ama şimdiki aklım olsa 2.elden bir ibanez veya schecter alırdım
heralde sanada tavsiyem o yönde olur bütçe belli ise hem ben hemde aite içindeki bilgili abilerimis yardımcı olmaya çalışırız özelden de yazabilirsiniz isterseniz

Hocam 2. Elde güzel ibanez ler var aslında sahibinden surekli takip ediyorum onlara bi bakin derim ayrıca bazı schecterler da var uygun fiyata ben yaklaşık 2 yıldır çalıyorum Jackson js kullanıyorum bende. 2. El takıntısı var biraz ama şimdiki aklım olsa 2.elden bir ibanez veya schecter alırdım
heralde sanada tavsiyem o yönde olur bütçe belli ise hem ben hemde aite içindeki bilgili abilerimis yardımcı olmaya çalışırız özelden de yazabilirsiniz isterseniz
Hocam selamlar tekrar, kullanılan malzeme kalitesi,verdiği ses ve çalma rahatlığı olarak ibanez veya shecter in hangi modeli alınabilir?

Geri