Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar merhaba ilk defa elektrogitar alacağım ve daha önce hiç çalmadım . 2. el İBANEZ S320 + İBZ10W AMFİ + boss marka overdrive pedal 1500 tl aletler 10 senelik gitarda bikaç yerinde çizik var sizce bu seti alıp mı gitara başlamalıyım yoksa daha düşük kaliteli bi gitar+amfi yi 0 dan mı almalıyım düşünceleriniz neler? gitarın 10 senelik olması beni tedirgin eden konu burda
Bence yeni başlayacak birinin kesinlikle uzak durması gereken ürünler, neden: Söz konusu gitar Floyd Rose'lu, sırf bu sistemle uğraşmaktan bıkıp gitarını satan insanlar varken yeni başlayan birini gitardan tamamen soğutabilir, çok uğraştırır. Amfi bence genel olarak iyi bir amfi değil. Pedal olayı ise gitarla bir kaç yıl haşırneşir olup tamamen tarzını oluşturunca bulaşabileceğin ayrı bir dert. Sana tavsiyem sıfıra Sx marka bir stratocaster ve ID Core 10 tarzı dijital bir amfi, her türlü efekt bu amfinin içinde var zaten araştırabilirsin. Hem taksit de yaparsın 🙂

Bence yeni başlayacak birinin kesinlikle uzak durması gereken ürünler, neden: Söz konusu gitar Floyd Rose'lu, sırf bu sistemle uğraşmaktan bıkıp gitarını satan insanlar varken yeni başlayan birini gitardan tamamen soğutabilir, çok uğraştırır. Amfi bence genel olarak iyi bir amfi değil. Pedal olayı ise gitarla bir kaç yıl haşırneşir olup tamamen tarzını oluşturunca bulaşabileceğin ayrı bir dert. Sana tavsiyem sıfıra Sx marka bir stratocaster ve ID Core 10 tarzı dijital bir amfi, her türlü efekt bu amfinin içinde var zaten araştırabilirsin. Hem taksit de yaparsın 🙂
yorumun için çok teşekkür ederim. başlıkta önceki yorumlarda 2.el güzel bir gitar alın denilmiş yeni başlayanlar için tabiki floyd rose alınmaması gerektiği de söylenmiş. gitar konusunda gerçekten kararsızım ama kötü bir şey almak istemiyorum bütcem amfi+gitar için 1500-2000 tl civarı. Sizce Sx marka beni tatmin eder mi ?

yorumun için çok teşekkür ederim. başlıkta önceki yorumlarda 2.el güzel bir gitar alın denilmiş yeni başlayanlar için tabiki floyd rose alınmaması gerektiği de söylenmiş. gitar konusunda gerçekten kararsızım ama kötü bir şey almak istemiyorum bütcem amfi+gitar için 1500-2000 tl civarı. Sizce Sx marka beni tatmin eder mi ?
Hangi tarz müzikleri sevdiğiniz ve öğrenmeye başladıktan sonra ne çalacağınıza bağlı olarak da seçeceğiniz gitar önemli. Sıfır SX alınacağına çok daha kaliteli temiz ikinci el bir gitar alınabilir müzik tarzına göre.

Bende rg350mz var çok memnunum sapının inceliği, tellerin mesafesi, tonu... Eski gitarıma (Tanglewood Strat kasa) kıyasla çok çok daha rahat diyebilirim. Ama bilirsiniz ki edge zero(II, III kısacası floyd rose tarzı) köprülerde drop d, half step down akort yaparken yaylar ayar falan isteyebilir haricinde memnunum

Arkadaşlar şu gitar hakkındaki düşünceleriniz nelerdir ?
Bilen biri yardımcı olursa sevinirim.
24 perde les paul'a karşıyım :) Link kaldırılmış sanırım açılmıyor ama bir ara sg prophecy geçmişti elimden, gövdenin içini full boşaltmışlar, gitar tüy gibiydi ve bu sebeple neck dive'lardan neck dive'lara uçuyordu.

Yeni başlıyacağım daha önce klasik gitarım vardı ama elektro gitar ilk defa almak istiyorum. Başlangıç için önerebileceğiniz herhangi bir gitar modeli var mı? ayrıca 2. el alırsam çok sıkıntı çeker miyim? daha çok metal tarzı dinliyorum avenged sevenfold, metallica, soad gibi

Herkeze merhaba,
bende ucuz ama kaliteli işçiliği olan bir gitar arıyorum.Sabit köprü olması şart,şimdilik listemde sx callisto,cort m200 ve cort g100 var.Varmıdır tavsiyeleriniz yada gözünüze çarpan ilanlar.Max 1500 bütçem var.Tek istediğim düzgün entonasyon ve akort tutması,bozuk floydlu bir charvel var elimde enstrumandan soğdum.Zaten sabit(blokladım)kullanıyorum uzun süredir.

Herkeze merhaba,
bende ucuz ama kaliteli işçiliği olan bir gitar arıyorum.Sabit köprü olması şart,şimdilik listemde sx callisto,cort m200 ve cort g100 var.Varmıdır tavsiyeleriniz yada gözünüze çarpan ilanlar.Max 1500 bütçem var.Tek istediğim düzgün entonasyon ve akort tutması,bozuk floydlu bir charvel var elimde enstrumandan soğdum.Zaten sabit(blokladım)kullanıyorum uzun süredir.
Kaliteli işçilikle cort ve sx markalarının yan yana gelmesi ilginç olmuş. 1500 liraya taş gibi bir sürü ikinci el gitar bulunabilir.

Herkeze merhaba,

Hocam benim ilandaki Ibanez'i al, zaten akort kacirmayan cok temiz ve kusursuz gitar. Ha illa sabit kopru istersen arkasina koy bir tahta olsun bitsin. O paraya daha iyi işçiliği olan, kaliteli aksamı bulunan, sapi klavyesi, fret işçiliği daha duzgun, sustaini, tonu daha iyi bir gitar cok zor. Zaten o paraya bu gitar saka gibi. Bende prestige Ibanez, birkaç Amerikan Fender, Gibson vs birçok gitar var, inan samimiyetle söylüyorum, derdim gitarı pazarlamak değil.

Kaliteli işçilikle cort ve sx markalarının yan yana gelmesi ilginç olmuş. 1500 liraya taş gibi bir sürü ikinci el gitar bulunabilir.
Çok takip etmedim gitar piaysasını,ne iyidir ne kotudur bilemiyorum bu yuzden sordum.Bu modeller gozume carpti sadece.Ucuz fabrikasyon gitardan ust duzey beklentim yok elbette.
Hocam benim ilandaki Ibanez'i al, zaten akort kacirmayan cok temiz ve kusursuz gitar. Ha illa sabit kopru istersen arkasina koy bir tahta olsun bitsin. O paraya daha iyi işçiliği olan, kaliteli aksamı bulunan, sapi klavyesi, fret işçiliği daha duzgun, sustaini, tonu daha iyi bir gitar cok zor. Zaten o paraya bu gitar saka gibi. Bende prestige Ibanez, birkaç Amerikan Fender, Gibson vs birçok gitar var, inan samimiyetle söylüyorum, derdim gitarı pazarlamak değil.
Amacim zaten hareketli kopruden kurtulmak yomsa o fiyata orjinal floyd alip yine yoluma devam edebilirim.Ama istemiyorum sabit olmasi sart.

Çok takip etmedim gitar piaysasını,ne iyidir ne kotudur bilemiyorum bu yuzden sordum.Bu modeller gozume carpti sadece.Ucuz fabrikasyon gitardan ust duzey beklentim yok elbette.

Amacim zaten hareketli kopruden kurtulmak yomsa o fiyata orjinal floyd alip yine yoluma devam edebilirim.Ama istemiyorum sabit olmasi sart.
Şu gitar çok çok uygun fiyatlı, Grover burguları ve Buzz feiten tuning systemi var, akort kararlılığı baya iyi

Merhabalar ağırlıklı olarak metal ve rock ağırlıklı müzik dinliyorum uzun bir araştırmadan sonra şu modelleri buldum
Jackson js32 dinky
Ltd F-50
Ltd MH-50
Ibanez RGR08LTD
Schecter Omen 6 Extreme
Jackson js32T kingv/warrior/rhoads
Cort viva custom
Ancak bir türlü karar veremedim bütçem yaklaşık 2000-2500 belli bir süre idare etmesini istiyorum. Bunlar arasında hangisini önerirsiniz başka önerileriniz de varsa paylaşırsanız sevinirim.

Bu 3 gitarı kıyaslayabilir misiniz ?

Daha çok blues , rock çalmak istiyorum.

İkinci elde 1500 liraya öneriniz var mı acaba?
Daha çok soft tonlar için. Godin Session almak üzereyim son anda daha iyi bir tercih varsa sonradan pişman olmak istemiyorum.

classic vibe squier'ın en üst serisi, fiyat olarak fender'in standart meksika ve çin üretimlerine yakın ama ton olarak bir çoğundan üstün bence. bu gitarı diğer telelerden ayıran ise ilk telecaster'ların özelliklerine ve karakterine sadık kalınarak üretilmesi, malzeme ve işçiliğinin squier'ın diğer serilerine göre daha kaliteli olması. youtube'da fender 52 reissue ile bu gitarın karşılaştırma videoları var inceleyebilirsin. karakter ve ton olarak oldukça yakındır.

Geri