Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hepineze iyi günler diliyorum. Yaklaşık iki senedir klasik gitar çalmaktayım. Fakat müzik zevkime daha çok hitap ettiği için bir elektro gitar almaya karar kıldım. Gitar icin 2000 tl kadar bütçe ayarladıktan sonra arastirmaya başladım araştırmam sonucunda ibanez grg170dx gitarını buldum. Gitarı beğenmiş olsam da bu gitara rock metal içindir diyorlar. Müzik zevkim rock metal cazz blues yanı biraz karışık. Size sorum şudur 2000 tl bütçeye başka gitar öneriniz var mıdır. Küçük bir ilde , Niğde'de, yaşadığım için burada elektro gitar satan yer bulamıyorum bu yüzden işin içinden çıkamadım yardımlarınızı bekliyorum.

Birkaç sene önce 1000 lira altı olan gitarlar şimdi 2000 lira olmuş. Belki biraz alıştık biraz kanıksadık ama üstteki arkadaş grg170x ve 2000 lira kelimelerini yan yana kullanınca bir kez daha ne kadar zor şartlarda bu mesleğimizi veya hobimizi icra ettiğimizi hatırladım. @ekinyuksel12 2000 lira bütçen varsa sakın sıfır gitarlara yanaşma. Az para değil ve bunlar zamanında başlangıcın da başlangıç seviyesi gitarlar idi. Ayrıca tek bir gitar ile hem metal hem jazz zor. Zaten yeni olduğunuz için size sapı rahat, işçiliği iyi bir gitar yeterli olur. Üstte birkaç ilan paylaşılmıştı, onlara bakabilirsiniz. Veya yine forumdan ilan bulup buradan sorabilirsiniz.

d
Birkaç sene önce 1000 lira altı olan gitarlar şimdi 2000 lira olmuş. Belki biraz alıştık biraz kanıksadık ama üstteki arkadaş grg170x ve 2000 lira kelimelerini yan yana kullanınca bir kez daha ne kadar zor şartlarda bu mesleğimizi veya hobimizi icra ettiğimizi hatırladım. @ekinyuksel12 2000 lira bütçen varsa sakın sıfır gitarlara yanaşma. Az para değil ve bunlar zamanında başlangıcın da başlangıç seviyesi gitarlar idi. Ayrıca tek bir gitar ile hem metal hem jazz zor. Zaten yeni olduğunuz için size sapı rahat, işçiliği iyi bir gitar yeterli olur. Üstte birkaç ilan paylaşılmıştı, onlara bakabilirsiniz. Veya yine forumdan ilan bulup buradan sorabilirsiniz.

Teşekkür ederim

PRS görünüş olarak az farkla daha önde benim göz zevkime göre. Manyetikler aynı sanırım, denemeden söyleyebilirim ki PRS çalımı daha rahat bir gitardır. Les Paul kasa istiyorsanız hellraiser a da gidebilirsiniz. 2-3 yıl raahat rahat idare eder bu gitarlar sizi. Evladiyelik te kullanılabilir emglerden hoşlanıyorsanız.

Yok hocam skaladan ziyade sap manyetiği köprüye yakın oluyor 24 perdede, benim de eller büyük biraz ve özellikle palm mute hızlı rifflerde sap manyetiği elime ayağıma dolaşıyor :)
Hocam yanlış anlamayın o durum teknik bozukluğundan da oluyor olabilir ancak belli bi noktada da bu iş keyif işi nasıl hoşunuza kolayınıza geliyorsa önceliğiniz o olmalı. Denizli'ye yolunuz düşerse beklerim bi kahveye denemek bedava :)

Hocam yanlış anlamayın o durum teknik bozukluğundan da oluyor olabilir ancak belli bi noktada da bu iş keyif işi nasıl hoşunuza kolayınıza geliyorsa önceliğiniz o olmalı. Denizli'ye yolunuz düşerse beklerim bi kahveye denemek bedava :)

Olabilir ama elektro gitara 22 perde ile başlayıp senelerce 22 perde çaldıktan sonra 24 olmuyor bana artık. Hatta bi ara 24 perde aldım, kendi gitarım olursa üstüne düşerim hallolur diye ama olmadı. Yabancı forumlarda da bu sorunu yaşayan kişiler gördüm araştırdığım zaman. Belki teknik belki alışkanlık ama olmuyor :) Sağ olun hocam, umarım hızlıca satılır gitarınız.

Bu üç gitar arasında kaldım yardımcı olur musunuz?

Jackson JS11 Dinky AH
Cort X6
Jackson JS Series Monarkh SC JS22
üçü de benzer kalitede gitarlar. Sıfır alacaksan gözüne en güzel geleni al. Eline daha çok almak isteyeceğin tipteki gitarı al. Ama cort x6 alma, köprüsü sıkıntı biraz. Ben şahsen Monarkh'ı daha çok seviyorum görüntü olarak, Marty Friedman'da kendisine özel yapılmış bir Jackson Monarkh kullanıyor. En azından isimleri aynı :)

merhabalar elektro gitar hakkında sizlere başvurmak istedim. Bu konuda hiçbir bilgim yok ve çalmayı da yeni öğreneceğim. Daha çok rock blues ve metal müzik seviyorum. En çok da queen, beatles, the doors, who, iron maiden ve metallica bazen bob dylan.

2bin lira bütçem var bu iki gitar ve amfi hoşuma gitti. başlangıç olarak nasıl olur? ayrıca öneriniz varsa beklerim.

G1: Squier telecaster özel seri hs - En Uygun Squier Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 595199062
G2: Fender Squier Bullet Stratocaster Elektro Gitar - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 701418956
AMFİ: Marshall AVT20 Tribute Amfi - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 693976309

Son düzenleme:
merhabalar elektro gitar hakkında sizlere başvurmak istedim. Bu konuda hiçbir bilgim yok ve çalmayı da yeni öğreneceğim. Daha çok rock blues ve metal müzik seviyorum. En çok da queen, beatles, the doors, who, iron maiden ve metallica bazen bob dylan.

2bin lira bütçem var bu iki gitar ve amfi hoşuma gitti. başlangıç olarak nasıl olur? ayrıca öneriniz varsa beklerim.

G1: Squier telecaster özel seri hs - En Uygun Squier Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 595199062
G2: Fender Squier Bullet Stratocaster Elektro Gitar - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 701418956
AMFİ: Marshall AVT20 Tribute Amfi - Gitar Amfisi ve Diğer Enstrüman Yan Ekipmanları sahibinden.com'da - 693976309

Son düzenleme:
Teleyle amfiyi al geç, AVT iyidir. Ben de yakın zamanda Trace Elliot aldım, evde tüplü Ampeg kafa kabin ve Jazz Chorus-77 var, Trace Elliot Ampeg'den iyi, JC-77ye yakın. İlandakinin bi sorunu yoksa tavsiye ederim. Celestion 12" hoparlör var, daha nolsun. Clean tontransistörlü amfi için fazlasıyla iyi. :)

Geri