Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Teleyle amfiyi al geç, AVT iyidir. Ben de yakın zamanda Trace Elliot aldım, evde tüplü Ampeg kafa kabin ve Jazz Chorus-77 var, Trace Elliot Ampeg'den iyi, JC-77ye yakın. İlandakinin bi sorunu yoksa tavsiye ederim. Celestion 12" hoparlör var, daha nolsun. Clean tontransistörlü amfi için fazlasıyla iyi. :)

teşekkür ederim cevabınız için. ancak 3 tane sorum olacak.

1. çoğu kişi başlangıç olarak ibanez grg170 al diyor. tele mi daha iyidir ibanez mi?
2. Daha çok rock blues ve metal müzik seviyorum. En çok da queen, beatles, the doors, who, iron maiden ve metallica bazen bob dylan. tele ile bunlara yakın tonlar alabilir miyim?
3. amfi 2008 yapımı biraz eski gibi duruyor sıkıntısı olur mu?

Müzik ekipmanında hangisi daha iyidir diye bi soru yok öncelikle. :) Her gitarın kitlesi ve kullanım amacı farklı. Ben Fender severim biri Ibanez sever ve hatta bu fikirler bile zamanla değişir. Tele seviyorsan Tele alacaksın yani, çünkü single manyetikle humbucker arasında cidden fark var. Benim şu ara Fender gitarımda sorun var, Epi Les Paul çalıyorum ve hiç tat vermiyor single manyetik olmadığı için, tamamen göreceli bi durum yani. Yukardaki grupların birbirleriyle pek alakası yok açıkçası ama şöyle diyim distortionu kökleyince her gitardan sert ses gelir. Her gitarla da her tarz çalınır ama ses karekteristiği her gitarın farklıdır. Gibson'da daha güçlü ve karanlık ses gelir, Fender'de daha cılız ve parlak. Bu farklar distortiondan ziyade temiz seste daha barizdir. Bu anlamda gitar tercihi yaparken temiz sesin bizim için ne kadar önemli olduğu ana kriter. 2008 çok seki değil bu arada. Zaten içinde bi tüp var, gerisi transistör devresi.

teşekkür ederim cevabınız için. ancak 3 tane sorum olacak.

1. çoğu kişi başlangıç olarak ibanez grg170 al diyor. tele mi daha iyidir ibanez mi?
2. Daha çok rock blues ve metal müzik seviyorum. En çok da queen, beatles, the doors, who, iron maiden ve metallica bazen bob dylan. tele ile bunlara yakın tonlar alabilir miyim?
3. amfi 2008 yapımı biraz eski gibi duruyor sıkıntısı olur mu?
Albert camus sen misin? Dh?

Bu gitarların hepsi şu an satışta ise M600 iyidir. Pazarlık da yap, 1000 liraya gidiyordu bu gitar bi aralar.

satılmış hocam.

bana bu linkten gitar önerebilir misiniz? bütçem 1000-1500 arası istediğim tarzları belirtmiştim.

@Bandidas
@Cabwaystar

Son düzenleme:
Fiyatını hak eden yeni ilanlardan ibanez rg350dxz var, vuruğu varmış indirimle 1000 liraya bırakabilir biraz zorlarsan. Cort 520 de düşünülebilir ama fiyatı bence pahalı.

Dosyalar

• IMG-20190624-WA0005.jpg
    IMG-20190624-WA0005.jpg
    125.5 KB · Gösterim: 429
Son düzenleme:
1000 lira civarında ikinci el amfi almak istiyorum. elektro gitara yeni başladım. daha çok rock metal çalmak istiyorum.
gitar olarak elimde cort viva gold 2 (kore) var.

amfi olarak şunu düşündüm ama pedalsız çalamazsın dediler:

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-muzik-muzik-aletleri-marshall-mg30dfx-elektro-gitar-amfisi-586141656/detay

sizin başka bir öneriniz varsa aydın veya denizliden öneri beklerim (sahibinden)

@Bandidas
Çalarsınız hocam, pedalsız da pedallı da çalarsınız o amfiyi. Kötü bir amfi değildir, ben bunun küçüğü olan MG15R'yi denemiştim. Fiyatına göre çok güzel amfiler, evde çalmak için 15 wattlık olanı daha uygun, bulabilirseniz onu alın. Ya da denizlide bir avt20 gözüküyor ilanlarda, o da güzeldir onu da alabilirsiniz. Sıfır almak istiyorsanız Blackstar ID Core 10 ve 20 de iyidir.

Çalarsınız hocam, pedalsız da pedallı da çalarsınız o amfiyi. Kötü bir amfi değildir, ben bunun küçüğü olan MG15R'yi denemiştim. Fiyatına göre çok güzel amfiler, evde çalmak için 15 wattlık olanı daha uygun, bulabilirseniz onu alın. Ya da denizlide bir avt20 gözüküyor ilanlarda, o da güzeldir onu da alabilirsiniz. Sıfır almak istiyorsanız Blackstar ID Core 10 ve 20 de iyidir.

hocam o zaman ben bunu alacağım. bir de iki gitar arasında kaldım bi bakar mısınız? rock metal düşünüyorum. çok çok az blues da denerim.

sizce hangisi hocam?

hocam o zaman ben bunu alacağım. bir de iki gitar arasında kaldım bi bakar mısınız? rock metal düşünüyorum. çok çok az blues da denerim.

sizce hangisi hocam?
Hocam biri strat, biri les paul kasa. Ben LP'lerde çok rahat edemiyorum, çalım rahatlığı açısından Cort daha iyidir denilebilir, yalnız bunun gövdesi biraz inceliyor kenarlara doğru. Deneyip alın, Cort biraz daha iyi bir gitar denebilir. Burada asıl durum yeni başlayan biri olduğunuzdan dolayı sabit köprülü bir gitar kullanmanız sizin için daha kolay ve daha az uğraştırıcı olur. P sebeple Epiphone special 2 iyi durumdaysa onu almanız daha mantıklı gibi. Biraz da indirim yapar herhalde sahibi.

@almanyalidoktor
O les paul bozmasını alacağına gitar çalma daha iyi. Gerekirse kore üretim cort gitarın köprüsünü sabitletirsin, en azından elinde kaliteli bir gitar olur.

Amfide de Blackstar denk getirirsen al.

amfi olarak marshall 30dfx nasıldır? ne kadar beni götürür? bir de pedalsız onu çalamazsın diyen oldu doğru mudur? kulaküstü jbl kulaklığım var bunu ona bağlayabilir miyim?

çok soru sordum tek tek cevaplarsanız çok müteşekkir olurum.

olmadı denizli veya aydından amfi önerinizi beklerim (sahibinden) 1000 lira civarı

@Bandidas

Geri