Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar 1000 liraya ibanez rg350dxz model gitar almayı düşünüyorum. Sizce almalı mıyım? Bir iki boya kırığı var ve fretler biraz tellerin değdiği yerler çukurlaşmış gibi olmuş. Fikirlerinizi alabilir miyim?

Selam dostlar bir yıldır dandik bir stagg gitar çalıyorum, ilk kaliteli gitarımı almak istiyorum. Metal tarzı, humbuckerlı gitar önerebilir misiniz?

İbanez ve Shecter var kafamda, başlangıç gitarlarından bir-iki tık daha iyi bir gitar olursa iyi olur. Bütçe 600-1100 arası ( 2. El düşünüyorum. ) Teşekkürler.

Son düzenleme:
Bütçenizi esnetebilir misiniz bilmiyorum ama bir kaç gün önce bu gitarı görmüştüm hardcase ile dahil olması çok iyi bence.
Gitar hakkında okudugum yorumlarda fena degil. Kendim kullanmadım.

Arkadaşlar 1000 liraya ibanez rg350dxz model gitar almayı düşünüyorum. Sizce almalı mıyım? Bir iki boya kırığı var ve fretler biraz tellerin değdiği yerler çukurlaşmış gibi olmuş. Fikirlerinizi alabilir miyim?
Çukur dediğiniz yerler için tesviye gerekecek kafadan 200 lira diyin. 1200 liraya rg350dxz bence gayet iyi. Boya kırıkları eğer aşırı büyük değilse lokal düzeltme ile 100 e halledilir. 1300 e iyi bence.

Bir şey soracağım yeni konu açmak istemedim bu konu geldi aklıma dalga geçebilirsiniz ama çok aklıma takıldı 😅

Signature gitarlar var ya hani virtüözlerin sanatçıların, signature imza gibi bir şey o sanatçıya ait bir gitar gibi.

Peki mesela signature gitarlarda o sanatçının bir imzası bir izi oluyor mu acaba ? Yani ben düşününce olması güzel ve mantıklı gibi geliyor ama aynı zamanda saçma gibi de geliyor merak ettim

Bir şey soracağım yeni konu açmak istemedim bu konu geldi aklıma dalga geçebilirsiniz ama çok aklıma takıldı 😅

Signature gitarlar var ya hani virtüözlerin sanatçıların, signature imza gibi bir şey o sanatçıya ait bir gitar gibi.

Peki mesela signature gitarlarda o sanatçının bir imzası bir izi oluyor mu acaba ? Yani ben düşününce olması güzel ve mantıklı gibi geliyor ama aynı zamanda saçma gibi de geliyor merak ettim
İmza ve silüeti olur genelde headstock önünde veya arkasında.

Sevdiğin sanatçının signature gitarlarında bulabilirsin. Gitarın markasına göre headstock onu, arkası veya plate kısmında oluyor.

Dosyalar

• 1BD50564-EAB7-41CE-9C2A-36AC553CCE63.jpeg
    1BD50564-EAB7-41CE-9C2A-36AC553CCE63.jpeg
    39.7 KB · Gösterim: 206
Geri