Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Ben geniş ton yelpazesi olsun istiyorum. Bu nedenle HSS manyetikli yada ibanezin manyetiklerinin yelpazesi çok geniş olduğu söyleniyor. Ama ibanez markasını çok gömen var kararsız kalma sebebim bu.

Hakaret/Küfür/Tehdit/Saldırganlık/Küçümseme/Rencide edici ifade
Bende buraya konu açmadan önce tabi ki araştırdım ve arkadaşın açtığı konuları okudum. Bende tecrübeli arkadaşların cevap yazmasını bekliyordum. :)

Sen de diğerleri boş adamlarsınız. İnsan gibi bir öneride bulundum en olmayacak kişi sen bile bana tavır yapıyorsunuz. Kendi açtığım konudaki olay tamamen bambaşka RG350 2. el eski ile J11 Arasında yorum olarak fikir almak için açmıştım. Beyni boş kibirli veletler.

Sen de diğerleri boş adamlarsınız. İnsan gibi bir öneride bulundum en olmayacak kişi sen bile bana tavır yapıyorsunuz. Kendi açtığım konudaki olay tamamen bambaşka RG350 2. el eski ile J11 Arasında yorum olarak fikir almak için açmıştım. Beyni boş kibirli veletler.
Bu arada önerin için teşekkür ederim. Hatta önerinizi gördüğüm gibi araştırdım ve haklı da olabilirsiniz bence. Fakat size sorulan mantıklı bir soruya güzel ve ahlak çerçevesinde cevap vermeniz gerektiğini düşünüyorum.

Merhaba,şuan elektro gitar arayışı içerisindeyim özellikle 2. ellere bakıyorum şu ilanın
sahibiyle konuştum 1300 e bırakırım dedi gitar 3-4 senedir yatıyormuş dolayısı ile telleri değişmesi ve bakım gerekecek sizce uygun fiyat mı ?
Birde gitarın iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim ilan sahibinin elinden tutup kadıköyde luthiere götürmem illa gerekli mi ?

Merhaba,şuan elektro gitar arayışı içerisindeyim özellikle 2. ellere bakıyorum şu ilanın
sahibiyle konuştum 1300 e bırakırım dedi gitar 3-4 senedir yatıyormuş dolayısı ile telleri değişmesi ve bakım gerekecek sizce uygun fiyat mı ?
Birde gitarın iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim ilan sahibinin elinden tutup kadıköyde luthiere götürmem illa gerekli mi ?
Temiz duruyor. Fiyat da iyi sayılır. Gitardan hiç anlamıyorsanız bilen birisinin görmesinde fayda var.

Selamlar, daha önce farklı bir konuda da değinmiştim. Lokasyon gereği resmen müzik piyasasının bittiği nadir şehirlerden birinde yaşıyorum. İkinci el gitarlar çok uyguna satılmıyor. Uzun süredir bir PRS alma hevesim var. 2000-3000 civarı bir bütçeye sahibim. Dore'den PRS Se Standard 2018 almak istiyorum ama o paraları hak etmediğini de düşünüyorum. İkinci el desen tam bir piyango. Bir adet PRS SE Standard 24 buldum, sanırım 2016 modeli, headstock'ta PRS imzası yok. Fiyat 1800 civarı.
Prs se elektro gitar - En Uygun PRS Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 740768221 ilan bu.
Şehir dışından arkadaş kargo yaparım, get de açarım dedi. Yine de foruma sormak istedim. Çok absürt bir fark var mıdır, Git sıfırını al kafan rahat olsun diyen çıkar mı bilemedim. :) Teşekkürler şimdiden.

Selamlar, daha önce farklı bir konuda da değinmiştim. Lokasyon gereği resmen müzik piyasasının bittiği nadir şehirlerden birinde yaşıyorum. İkinci el gitarlar çok uyguna satılmıyor. Uzun süredir bir PRS alma hevesim var. 2000-3000 civarı bir bütçeye sahibim. Dore'den PRS Se Standard 2018 almak istiyorum ama o paraları hak etmediğini de düşünüyorum. İkinci el desen tam bir piyango. Bir adet PRS SE Standard 24 buldum, sanırım 2016 modeli, headstock'ta PRS imzası yok. Fiyat 1800 civarı.
Prs se elektro gitar - En Uygun PRS Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 740768221 ilan bu.
Şehir dışından arkadaş kargo yaparım, get de açarım dedi. Yine de foruma sormak istedim. Çok absürt bir fark var mıdır, Git sıfırını al kafan rahat olsun diyen çıkar mı bilemedim. :) Teşekkürler şimdiden.
Görmeden gitar alma taraftarı değilim. Kimse benim malım kötü demez. Dore'de 3100 liraya satılan fiyat normal, gitarın USA fiyatı 500 dolar. Çok acelesi yoksa yakın yerlerde ve şehrinizde ikinci el kovalamanızı veya sıfır almanızı öneririm. Dediğiniz ilandaki gitarda get açınca 2250 olacak gitarın fiyatı.

İyi günler , uzun süredir forumu takip ediyorum az çok okuyarak bir şeyler anlamaya başladım ve elektro gitar serüvenime başlamaya karar verdim. Öncelikle dinlediğim grupları belirteyim : Queen , Muse , Linkin Park , Europe , Police , Keane , Michael Jackson , Metallica , Guns N Roses , Greenday , Placebo , Red Hot Chill Papers vb.

-İlk kez gitar çalıcam , aldığım gitarı satmayı düşünmüyorum ve sıfır alıcam. Gitar + Amfi toplam bütçem 7000 Tl. Gibson veya Fender olsun isterim ama sizin önerileriniz çok önemli benim için. Başlangıçta strat mı lp mi başlamalıyım karar veremedim.

Ekstra Soru : Elektro gitarı öğrenmek için kursa gitmeyi düşünüyorum, bu konudaki fikriniz nedir, hayır gitme evde video izleyerek de öğrenebilirsin mi dersiniz yoksa mutlaka kursa git mi dersiniz? İstanbul içerisinde tercihen avrupa yakasında bildiğiniz önerdiğiniz kurs var mıdır?

Arkadaşlar 2. el fiyatı aşşağı yukarı 1.500 tl olacak bir gitar düşünüyorum. Jackson veyahut Esp LTD markalarını düşünüyorum. Pek arkadaşım yok kimseye danışamıyorum yani. Konuyla alakalı her türlü bilginize ve fikrinize talibim. Teşekkürler

Arkadaşlar merhaba bu gitarı almak üzereyim seri numarası kontrolü olarak şu bilgilere ulaştım.
Gitar kaliteli mi tam anlamadım sahibi model marka olarak Prs custom 24 dedi kafamı karıştıran şey Cort fabrikası kısmı oldu.
Fretleri jumbo fret ile sıfırlanmış.

Serial number: L13217
Production year: 2011
Model: SE serie
Production number: 13217
Factory: Made by Cort, Korea

20191120_083434.jpg
IMG-20191119-WA0074.jpg
IMG-20191119-WA0039.jpg
IMG-20191119-WA0038.jpg
IMG-20191119-WA0037.jpg

@solitude71 @barrios @canartunc

Dosyalar

• IMG-20191119-WA0039.jpg
    IMG-20191119-WA0039.jpg
    236.5 KB · Gösterim: 123
  • IMG-20191119-WA0038.jpg
    IMG-20191119-WA0038.jpg
    171.7 KB · Gösterim: 118
  • IMG-20191119-WA0037.jpg
    IMG-20191119-WA0037.jpg
    113 KB · Gösterim: 114
  • IMG-20191119-WA0074.jpg
    IMG-20191119-WA0074.jpg
    100.9 KB · Gösterim: 117
Currently, all SE models are made by ‘World Musical Instruments Co.’ in South Korea. This is the same factory that Chapman, Schecter and Line 6 use to manufacture their guitars.

Cort da burada üretiliyordu sanırım... gitarı görmeden yorum yapamam ama bilgi yanlış değil. PRS Custom Maryland USA üretimi, SE ayrı bir seri zaten.

Currently, all SE models are made by ‘World Musical Instruments Co.’ in South Korea. This is the same factory that Chapman, Schecter and Line 6 use to manufacture their guitars.

Cort da burada üretiliyordu sanırım... gitarı görmeden yorum yapamam ama bilgi yanlış değil. PRS Custom Maryland USA üretimi, SE ayrı bir seri zaten.

Çok teşekkür ederim abi
O zaman bu gitar aslında SE o zaman değil mi? gitarın tam modelini bir türlü bulamadım Prs se 24 custom diyorum internette ki görsellerde üstünde ki 2 yönlü switch yok, pe custom 24 bakıyorum bu sefer manyetik renkleri tutmuyor çok kararsız kaldım gitarı almakla almamak arasında

Geri