Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selamlar bu forumdaki ilk mesajim oncelikle yayinda ve yapimda emegi gecenlere tesekkurler. konuyu yanlis yere actiysam da kusura bakmayin der ve mevzuya girecek olursam, uzun zamandir gitarla ugrasmiyordum (ogrencilik zamanlari 10 sene kadar caldim 10 senedir de uzaktayim) hazir salgin nedeniyle evden cikamiyorken butce dahilinde 2.el bir elektro gitar alip takilayim diyorum. Gamlar modlar vs teorik bilgim olmakla birlikte profesyonel sayılmam akustik gitarda orta seviyenin başlarındayım diyelim. Genelde rock muzik caliyorum metal muzik olarak da enter sandman filan en sert çalacagim sarki olur. Ellerimin firin kureginden hallice baya iri oldugunu da belirtmemde sanirim fayda var :) Bu sartlar altinda hangi kasa hangi model gitar (2.el) tavsiye edersiniz butce 1000 tl civarlari

sahibinden de ESP LTD EC 50 denk geldi uygun fiyatlı onu aldım kargo bekliyorum
biraz sabırsız davrandım galiba ama diğer türlü de hızır idi yunis idi ona bak buna bak kafa allak bullak olacaktı
kalan paraylada nux mg 100 prosesör aldım
bakalım ne çıkacak şansıma :)
EC 50 de üzmez seni. Belki tonları biraz sert gelebilir. Onun dışında güzel bir seçim. Hayırlı olsun

kendi gitarımı öneririm.
ibanez xp300fx
magaza fiyatı 3 bin civarı. bende 1100 tl ama çok gariptir ki, o kadar takip eden olduğu halde alcıı yok. millette para yok , piyasa ölmüş :D

acele etmeyeceksin bu işlerde :) ben 3 hafta oldu hala gitar araştırıyorum. benimde bütcem senin gibi. ama yinede uygun güzel bir model bakıyroum. suanda pacifica 112v veya 120h arıyorum ilanlarda yok :) alternatif olarak. ibanez gio grx40 bakıyorum. demolarda yumusak tonları. ıhlamur agacı ve china üretimi olması kötü tabi. bekleyecez sonucta 1000 tlde az para degil begenmedigin gitara niye vereyim pişman olmaktansa hiç olmasın daha iyi :)

2000 lira bütçem var rock ve blues için gitar almak istiyorum orta seviyedeyim elektro gitarda aklımda squier affinity strat ya da tele var ama önerilerinizi bekliyorum

Merhabalar, iyi forumlar.
Şuan les paul kasa 2 humbucker jay turser jt 220 d gitarını kullanıyorum. 2. bi gitar alma isteğim var .

Fender strat ya da tele alıp ton aralığımı artırmak istiyorum . Neler tavsiye edersiniz ?
Yardımcı olursanız sevinirim :)

Geri