Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Geçen günlerde başlıkta hangi gitarı seçmeliyim diye bir konu açmıştım bugün müzik marketleri gezip fikir edindim ve bana
-Ibanez RGA42FM
-Jackson monarkh JS22Q
-Schechter Omen Extreem
-Schechter Demon 6 ilk ikisi zuhal diğer ikisi dore musicteki çalışanlar tarafından önerildi siz olsaydınız hangisini alırdınız.
Heavy metal ve endüstriyel metal tarzda müzik yapacağım

Bunlar öğrenci gitarı diye adlandırılan türdenler.
Şekilleri, özelikleri, artısı, eksisi konuşulur.
Yalnız sizi bir yere götürmez.
Kulağınız geliştikçe, parmaklarınız geliştikçe, bazı seslerin ortaya çıkmamasının sebeplerini aramaya başlıyacaksınız, başka gitarları farkına varacaksınız.
ikinci elde 2.000-2500 TL bu modelleri alabilirsiniz.
İkinci el alın, öğrendikçe, kendinizi tanıdıkça, yönelmenize göre ileride bu gitarı aldığınız fiyata yakın fiyatta satıp, sizin için doğru gitarı alırsınız.
Gitar kadar amfinize önem verin 2.000 TL altında fiyatta bir amfi almayın.
Tonda %50 gitar, %50 amfi etkendir.

ilk elektro gitarım olacak başlangıç tarzında almak istiyorum
sevdiğim kasa tipleri sg,les paul,
bütçem 1400-2000 arası gitar için
almak istediğim kasa tipleri,markalar,fiyatlar,2. el mi alsam kafam çok karışıyor
epiphone sg special red almak istiyordum ama stokta bulamadım

ilk elektro gitarım olacak başlangıç tarzında almak istiyorum
sevdiğim kasa tipleri sg,les paul,
bütçem 1400-2000 arası gitar için
almak istediğim kasa tipleri,markalar,fiyatlar,2. el mi alsam kafam çok karışıyor
epiphone sg special red almak istiyordum ama stokta bulamadım

Eğer SG kasa epiphone edinecekseniz en kötü g-400 almanızı öneririm. Başlangıç için kötü gitarlar değiller ancak daha uzun vadeli bir seçenek olur. İkinci el sitelerine mutlaka düşer 2.000'e.

klasik gitar çalıyorum ve ilk başta fazla anlamadığım için mahalledeki gitarcıdan güzel görünümlü bir gitar aldım ama beni çok fazla zorladı arkadaşlarımın gitarlarında çok daha rahat çalabiliyordum ve sesi daha güzel geliyordu şimdi elektro gitar almayı düşünüyorum ama fazla anlamadığım için 500 lira için ilerde pişman olmayacağım bir gitar almak istiyorum müzik zevki olarak duman Leyla The Band (yokluğunda) vesaire çalmak istiyorum ama bununla da sınırlı kalsın istemiyorum yeri gelince imagine dragons gibi tarzları da çalmak istiyorum o yüzen les paul a yöneldim IBANEZ ART120QA-TKS denedim çok güzel geldi ama başka bir yerde Epiphone Les Paul Studio LT ve Yamaha Pacifica 112j Elektro Gitar (Old Violin Sunburst) denedim kısacası daha geniş bi aralıkta gitar arıyorum ama almışken iyi bişey almak istiyorum ibanezin hsh gitarları da var hangisi daha mantıklı olur kafam çok karıştı yardımcı olursanız sevinirim 2. el alıcam temiz bulursam

Son düzenleme:

Son iki ilan favorim hocam, amfi olarak da blackstar id core alabilirsin.

Şimdiden hayırlı olsun

Son iki ilan favorim hocam, amfi olarak da blackstar id core alabilirsin.

Şimdiden hayırlı olsun
EMG 81-85'li olanın fiyatı çok güzelmiş :).

Benim tavsiyem (hangi şehirde yaşadığını bilmiyorum tabii) luthierleri ve kayıt stüdyolarını gezmeniz olur, ben de 4-5 ay önce başladım toplam 2200 liraya şu an gayet memnun olduğum bir setup bulabildim.

Geri