Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Kendi gitarım olan ibanez Xp300fx i metal için tavsiye ederim. Pazarlıksız 1500 istemekteyim. Sıfırı 3000 civarı
Hocam ben bir zamanlar bu uygun fiyatlı f/p gitarlarının hepsini alıp, az biraz bakımlarını yapıp uygun gitar arayanlara kârsız-zararsız satma projem vardı. Bana kalan kâr ise bu gitarların hepsini teceübe etmiş olmak olacaktı. Ama kendi gitarım çok uygun diye yazınca gitar tavsiyesi yapmış gibi degil de satış baglamaya çalışmış gibi oluyor hoş olmuyor diye vazgeçtim

Son iki ilan favorim hocam, amfi olarak da blackstar id core alabilirsin.

Şimdiden hayırlı olsun

Açıkcası ilk defa Elektro Gitar alcağım için 2.el almaya çekiniyorum yaşadığım bölge dolayısıyla gidip SoundCheck yapma ihtimalim de yok olsada yapcak bilgim yok :D
Sıfır başlangıç gitarı önerirmisiniz ?

Neler içeriyor hocam bu setup
Cort m600, vox vt20+, yedek 1 takım ernie ball tel, gig bag, 3 metrelik ernie ball kablo, 10 fender medium pena, string winder ve ucuz bir strap. Başlayıp 3-4 ay başka hiçbir şey almadan devam etmeme izin verdi ondan sonra kaliteli bir strap ve düzgün bir drive pedalı, bir duvar standı ve bir looper pedalı aldım galiba şu ana kadar toplam 3300-3400 lira verdim.

Bütçeniz nedir? O kısım tam anlaşılmıyor.

Ayrıca forumda "Hangi elektro gitarı alsam?" başlığı mevcut. Başlığı incelemenizi karar vermenizde yardımcı olacaktır.

Son düzenleme:
Açıkcası ilk defa Elektro Gitar alcağım için 2.el almaya çekiniyorum yaşadığım bölge dolayısıyla gidip SoundCheck yapma ihtimalim de yok olsada yapcak bilgim yok :D
Sıfır başlangıç gitarı önerirmisiniz ?
Hocam o zaman seçenek pek yok

Bu gitar artı blackstar id core alabilirsiniz

Elektro Gitara yeni başlayacağım 1500-2000 tl bütcem var ( Amfi de dahil bu fiyata ) Hard Rock / Heavy Metal çalmak istiyorum yardımcı olur musunuz ?
images (74).jpeg

Merhaba
Ben elektro gitara başlamak istiyorum ve hangi elektro gitarla amfiyi alsam diye araştırma yapıyorum. Sizce Nirvana, System of a Down, Guns 'N Roses, Green Day, My Chemical Romance gibi grupları dinleyen birisi hangi elektro gitarı almalı? Bütçe artabilir ama şu anlık gitar için 2000 lira civarı bir para olabilir diye düşünüyorum. Aslında sıfır tercih ederdim ama anladığım kadarıyla sıfır, kaliteli ve uygun bütçeli olan bir gitar yok.
İkinci el de olur tavsiyelerinize açığım.

Merhaba
Ben elektro gitara başlamak istiyorum ve hangi elektro gitarla amfiyi alsam diye araştırma yapıyorum. Sizce Nirvana, System of a Down, Guns 'N Roses, Green Day, My Chemical Romance gibi grupları dinleyen birisi hangi elektro gitarı almalı? Bütçe artabilir ama şu anlık gitar için 2000 lira civarı bir para olabilir diye düşünüyorum. Aslında sıfır tercih ederdim ama anladığım kadarıyla sıfır, kaliteli ve uygun bütçeli olan bir gitar yok.
İkinci el de olur tavsiyelerinize açığım.
Dinlediğin gruplar genellikle SG ve Les Paul kasa kullanıyorlar.Nirvana bunlardan farklı olarak strat kullanıyordu daha çok.Özellikle koyu bi MCR fanı olarak Sg-Lp kasa tercih etmeni öneririm.Sabit köprü olmasından dolayı ayarlarını yapmak daha kolay hele ki yeni başlayan için.Ama dinlediğim tarzlar değişebilir ve daha çok ton yelpazesine sahip bi gitar istiyorum dersen de Hss bi strat işini görür diye düşünüyorum.Ben şahsen öyle yaptım.Eğer ikinci el düşünüyorsan bence;
Lp olarak : Cort CR280, Cort Cr Custom, Cort M600, Cort Z44
Sg olarak : Epiphone SG 400
Strat olarak : Yamaha PAC112V, Cort G260 veya Ibanez Sa260 tercih edebilirsin...

Merhaba herkese. İlk elektro gitarımı alacağım ve ilk gitarımın sıfır olmasını istiyorum. İki gitar ilgimi çekiyor biri Epiphone SG Special VE modeli, diğeri Yamaha Pacifica 112v. Aralarında yaklaşık 1,000 Tl'ye yakın fiyat farkı var. Üçüncü bir seçenek olarak da yamahanın alt versiyonu var Pasifica 012, fiyatı Epi ile aynı düzeyde. 112v için bana, o fiyatın(~2,700 TL) o gitar için biraz fazla olduğu söylendi. Ki burda bu hafta açılan bir konuda da benzer bir yorum gördüm.

Epi SG Special - Yamaha 012 - Yamaha 112v üçlüsü arasında kaldım sonuç olarak.

Bin Tl farka değer mi 112v? Eğer değmez diyorsanız diğer 2 gitardan hangisine yönelmeliyim sizce?

Selam, yaptığım araştırmalar sonucunda Ibanez Art120, Cort G260 ve Kore yapımı bir Ibanez S470 (hasarlı) arasında kaldım. Elektro gitara yeni başlıyorum. Dinlediğim gruplar: Metallica, Queen, Iron Maiden, Ghost, Eagles, Manga, Mor ve Ötesi, Duman vs. vs.

Sizce bu gitarlardan hangisi diğerlerine kıyasla alınmaya değer?

Selam, yaptığım araştırmalar sonucunda Ibanez Art120, Cort G260 ve Kore yapımı bir Ibanez S470 (hasarlı) arasında kaldım. Elektro gitara yeni başlıyorum. Dinlediğim gruplar: Metallica, Queen, Iron Maiden, Ghost, Eagles, Manga, Mor ve Ötesi, Duman vs. vs.

S470 açık ara. Hasarı kronik değilse değerlendirin derim. Hem klavye rahatlığı, hem de geniş ton seçeneği başlangıçta gitara ilginizi de katlar. İkinci el 1300 - 1800 bantlarına çıkabiliyorsanız yine Ibanez'in RG (GIO DEĞİL) serisinden bir gitar bakabilirsiniz. Uzun yıllar mutlu eder.

S470 açık ara. Hasarı kronik değilse değerlendirin derim. Hem klavye rahatlığı, hem de geniş ton seçeneği başlangıçta gitara ilginizi de katlar. İkinci el 1300 - 1800 bantlarına çıkabiliyorsanız yine Ibanez'in RG (GIO DEĞİL) serisinden bir gitar bakabilirsiniz. Uzun yıllar mutlu eder.
Hocam s470in sapı kırık. Tamiri de çok iyi görünmuyor ama boş yere kötülemek istemem ama gördüğümü söylüyorum. Ayrıca tamiri ziftle yapmışlar da ağaç kırık yerinden bir sürü siyahlık emmiş gibi sap simsiyah leke dolmuş.

Öte yandan köprüsûnde dimarzio (modelini t hatırlamiyorum paf pro galiba) manyetik var. Sırf bu manyetik 700 lira zaten ama yeni başlayanın alacağı ucuz bir gitardan ziyade bu işlerden iyi anlayan (benim gibi :) ) birinin alıp proje yapacağı bir gitar.

Hocam s470 ile ilgili yorumumu üstteki iletide yaptım. Arz modellerini ise tavsiye etmem bence bu secenekler arasımda en iyisi cort. Bence onu alın

Hocam s470in sapı kırık. Tamiri de çok iyi görünmuyor ama boş yere kötülemek istemem ama gördüğümü söylüyorum. Ayrıca tamiri ziftle yapmışlar da ağaç kırık yerinden bir sürü siyahlık emmiş gibi sap simsiyah leke dolmuş.

Öte yandan köprüsûnde dimarzio (modelini t hatırlamiyorum paf pro galiba) manyetik var. Sırf bu manyetik 700 lira zaten ama yeni başlayanın alacağı ucuz bir gitardan ziyade bu işlerden iyi anlayan (benim gibi :) ) birinin alıp proje yapacağı bir gitar.

Dediğiniz gibiyse yeni başlayacak biri için tercih edilecek bir seçenek değil.

Ama ben diğer iki seçeneği de önermiyorum arkadaşa. Cort’un arkasında Endonezya yazıyor. Zaten yazdığı 3 seçenekte fiyat odaklı yazılmış, model konusunda bir takıntısı yok anladığım kadarıyla. Ibanez de işin içine girdiyse Kore yapımı rg’ler ya da yine Kore x11 Cort gibi gitarlar daha tercih edilesi. Bu önerileri de tercih ettiği fiyat aralığına göre yapıyorum tabi.

O S470'e ben de bakmıştım. Sapı gerçekten garip duruyor. Çok da temiz değil :). Sahibi sağ olsun ilanda sapının kırık olduğunu belirtmemiş.

Son düzenleme:
Mesajıma koymayı unutmuşum sanırım Ibanez S470'in linki burada: ( Ibanez S470 Kore ve Hardcase - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 746742420 ) İlan uzun süredir sitedeymiş, sahibi kozmetik bakımından hasarlı olduğunu söyledi, ondan sonra da bir şey demedim zaten. Bu gitar biraz beni aşar gibi. 😀

Birde şöyle bir Ibanez Rg321Ex, Ibanez Rg270 Kore ve Cort Viva Custom (Emg 81/85) var.
Gitara yeni başlayacaksanız Floyd Rose tavsiye etmem.

Mesajıma koymayı unutmuşum sanırım Ibanez S470'in linki burada: ( Ibanez S470 Kore ve Hardcase - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 746742420 ) İlan uzun süredir sitedeymiş, sahibi kozmetik bakımından hasarlı olduğunu söyledi, ondan sonra da bir şey demedim zaten. Bu gitar biraz beni aşar gibi. 😀

Birde şöyle bir Ibanez Rg321Ex, Ibanez Rg270 Kore ve Cort Viva Custom (Emg 81/85) var.
Bu s470 ile benim bahsettiğim s470 farklı hocam pardon.

Arkadaşlar merhaba, ilk elektro gitarım için şuan epiphone SG special (ve) ve yamaha 012 (pacifica) arasında kaldım. Sıfır alacağım. Daha çok metal ilgimi çekiyor ama yamahanın blues için tonları da çok hoşuma gidiyor. Üretim kalitesi olarak da yamaha önde olur gibi geliyor bana. Bu ikili arasında hangisini önerirsiniz?

Geri