Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

yamaha 012 daha önce hiç kullanmadım ancak diğer iki gitarı da deneme imkanı bulmuş biri olarak özellikle ilk elektro gitar için bence yamaha 112v daha mantıklı bir seçim olabilir ilerleyen zamanlarda hem single coil hem de humbucker tadına bakmış biri olarak yeni gitarlarınızda daha istediğini bilen bir davranışla tercih yapabilirsiniz.

merhaba yıllar önce biraz klavye çalmıştım ama şuan notalar dahil pek bir şey hatırlamıyorum ve elektro gitara başlamayı düşünüyorum. Yeni başlayacağım için 2. ele 500 tl gibi bir fiyata almayı düşünüyorum ama nelere dikkat etmem gerekir öğrenme ve deneme aşamasında kullanılacak bir gitarda ve ne tür hasarlı gitarlar alınıp kolayca tamir edilebilir

Hoca
merhaba yıllar önce biraz klavye çalmıştım ama şuan notalar dahil pek bir şey hatırlamıyorum ve elektro gitara başlamayı düşünüyorum. Yeni başlayacağım için 2. ele 500 tl gibi bir fiyata almayı düşünüyorum ama nelere dikkat etmem gerekir öğrenme ve deneme aşamasında kullanılacak bir gitarda ve ne tür hasarlı gitarlar alınıp kolayca tamir edilebilir

Hocam elektro gitarda 500 tl bütçede pek kriter gözetilmiyor ama size tavsiyem belli bir markası olan gitar alın, cort x2 olabilir mesela. Veya g20p falan. Ama markası belli olmayam piyasa malı almamak daha güvenli olur sizin için

Hoca

Hocam elektro gitarda 500 tl bütçede pek kriter gözetilmiyor ama size tavsiyem belli bir markası olan gitar alın, cort x2 olabilir mesela. Veya g20p falan. Ama markası belli olmayam piyasa malı almamak daha güvenli olur sizin için

aslında dinlemek hoşuma gidiyor ama çalmaktan aynı zevki alacak mıyım bilmediğim için yüksek ücretler ödemek istemiyorum şuana kadar victor, rockson stratocaster, aria, adams, behringer gibi markalar gördüm denemek için uygun markalar mıdır bunlar??

aslında dinlemek hoşuma gidiyor ama çalmaktan aynı zevki alacak mıyım bilmediğim için yüksek ücretler ödemek istemiyorum şuana kadar victor, rockson stratocaster, aria, adams, behringer gibi markalar gördüm denemek için uygun markalar mıdır bunlar??
Ben bu markalari tercih etmezdim. Ben olsam cort ibanez gibi bilinen markaları tercih ederdim. Evet rockston acepro falan belki cortun en alt modellerinden iyidir ve bilinmedikleri için ucuzdurlar. Ama şu ihtimalnde var, çok kötü oldukları icin de bu kadar ucuz olabilirler.

Elimde bu piyasa mali gitarlardan bir tame var ve ne ayar tutuyor ne bir şey, süs yani aslında. Modifiye çabalarima ragmen istedigim noktaya gelmedi. Ancak cort x2 de kullandım. Gayet iyiydi, bu yüxden bilindik marka tavsiye ediyorum

Merhaba, ilk kez elektro gitar alacağım ve çok pahalı bir gitar almak istemiyorum, genelde ac/dc, pilli bebek ve adamlar gibi grupları dinliyorum ve onların parçalarını çalabileceğim bir gitar istiyorum.

arkadaşlar selam yine ben... en fazla 11e kadar çıkabilecek bir bütçem var. amfiye ayırmıştım zaten boss katana air için. Sizce 10-11 e en değecek elektro gitar nedir? Tarzım olarak genellikle rock,metal çalıyorum... Bağlantı kısmı farketmez. Beni üzmeyecek bir gitar olması yeterli. John Petrucci sevgim yüzünden Sterling Majesty ya da Sterling Jp150 düşünüyordum fakat 1000€ ya değer mi bilemedim... Sürekli konu açıp sizi rahatsız ediyorum biliyorum, üzgünüm ama sürekli farklı gitarlar karşıma çıkıyor. KH WZ lerin klavyesi çok hoşuma gidiyor du fakat ona da değer mi yine bilemedim çünkü 10bin tl düşük bir rakam değil, normal olarak almak istediğimin en iyisini almak istiyorum hakkım olarak ama, şu gitar şu paraya değer mi diye düşünüp durduğumdan sürekli başlık açtığımı farkettim ve artık sadece buradan yürüyeceğim. Tekrar rahatsız ettiğim için üzgünüm... (İntihar notu gibi oldu nedense)

Değerlendireceğim hocam Teşekkürler

Selamlar,
İkinci el almayı düşünürseniz SX bakabilirsiniz. Eğer sıfır düşünüyorsanız tatmin edici bir gitar bulunabileceğini zannetmem.
SX'den https://www.letgo.com/tr-tr/i/sx-vtg-series-elektro-gitar_603bda2e-065a-4842-aa35-6b3ad0664f51 şu gitara bakmıştım, peki aşağıdaki gitarlar nasıl, dediğim gibi, ilk kez alacağım ve pek bir bilgim yok.

stagg önermiyorum bence cort iyidir klavyeleri falanda rahat oluyo pişman olmazsınız ama alınca bilen birine bi bakım yaptırın sonra gitardan soğuyabilirsiniz.

SX'den https://www.letgo.com/tr-tr/i/sx-vtg-series-elektro-gitar_603bda2e-065a-4842-aa35-6b3ad0664f51 şu gitara bakmıştım, peki aşağıdaki gitarlar nasıl, dediğim gibi, ilk kez alacağım ve pek bir bilgim yok.

Selamlar
İlanlardaki gitarları denemeden performansları hakkında bir şey söylemem mümkün değil. Sx örneğin, aynı serisinde bile çok farklı kalitede gitarlar üreten bir marka. O yüzden denemek lazım ancak Stagg markasına karşı büyük bir önyargım var. Akustik ve elektrik gitar olarak elime geçen gitarların hiçbirinden tat alamadım. Cort g256 kullandım Endonezya yapımı, o fena değildi. G200'ü için denemeden bir şey diyemeyeceğim.

Geri