Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Selamlar,ilk kez elektro gitara(dolayısıyla gitara,akustik/klasik tecrübem yok) başlayacağım.Gitar+amfi bütçem yaklaşık max 2500 olur diye tahmin ediyorum.
Dinlediğim ve çalmak istediğim gruplardan örnek vereyim:Oasis,The Strokes,RHCP,Arctic Monkeys,Cage The Elephant,Muse diyebilirim.İlk kez gitar alacağım için 2. el alıp kazıklanmak istemiyorum,çevremde yardımcı olabilecek kimse yok malesef.Sanırım HSS bir strata ihtiyacım var,önerilerinizi bekliyorum,şimdiden teşekkür ederim.
Kadıköy'de bir müzik mağazasına gittim,Squier bullet strat hss gitarı ve Kozmoz KST-62HSS model gitarı Vox MINI3 G2 amfide çalarak tanıttı mağazadaki çalışan.Ne yalan söyliyeyim sesleri arasında pek fark hissedemedim.Amfiye bu modeli alıp gitara kozmos almamı tavsiye etti ve bende bu fikre sıcak bakıyordum ancak biraz araştırınca kozmos markayı kimsenin önermediğini gördüm.Rica etsem 2500 tl için sıfır pakete spesifik gitar ve amfi tavsiyesi verir misiniz lütfen.

iyi günler kendimi bir anda bu sitede buluverdim müzik tarzım ac/dc metallica manga tarzı sıfırı 2000-3000- olan gitarı ikinci el almak istiyorum öneriniz var mıdır( schecter sgr c-1 veya jackson js11 nasıldır)
jackson js11 kullanıyorum gayet iyi bir gitar ben baya memnunum özel bir soru varsa sorabilirsiniz dediğiniz tarlardan metallica ya kesinlikle gider diğerlerine de gideceğini düşünüyorum

cleanleri nasıl ve sgr c-1 ile karşılaştırırsak hangisi daha iyidir
Aynı **kun morcivertidir çünkü bu kadar ucuz gitarlar arasında çok az fark olur, o da markanın geleneğinden ya da şansa bağlı olarak ağacın iyi denk gelmesiyle olabilir. Fiyatları aynıysa kar marjı düşük olduğu düşünülen şirketin gitarı da tercih edilebilir. Manyetikler falan 3 aşağı 5 yukarı aynı olacaktır, yakın paralar harcayarak ürettiriyorlardır o manyetikleri bir yerlere. Göze hoş görüneni seçmek mantıklı olabilir çalmayı teşvik etmesi açısından.

Merhabalar herkese. Yakın zaman ikinci 7 tellimi almayı planlıyorum. Şu an deneyecek durumda olmadığımdan sizlerin yorumunu almak istedim. Araştırma yaptım ve birkaç gitar beğendim. Ancak ülkemizde ne yazık ki 7 telli sayısı çok az. Döviz kurlarını ve vergileri göz önünde bulundursak yurtdışından almakta pek mantıklı değil gibi. Ama. yinede her türlü öneriye açığım. Neyse, gitarlarda aradığım özellik drop akorlar uzun skala, sabit köprü ve parmaklarımın rahat etmesi için bir 7 telliye göre mümkünse ince bir sap. :) Gitarı Drop G# düzeninde tutacağım. Gitarı almak için acelem yok. Fiyatların birazda olsa düşmesini bekleyebilirim. (Tabi böyle bir şey mümkünse.) Beğendiğim gitarlar bunlar. Her türlü öneriye, yoruma açığım. Teşekkürler.

1- PRS SE Mark Holcomb SVN 7 Telli Elektro Gitar (Walnut) | doremusic
2- IBANEZ RGA71AL-IAF Elektro Gitar - Zuhal Müzik
3- IBANEZ RG752LWFX-AGB Anvil Gray Burst Elektro Gitar - Zuhal Müzik (25.5 scale)
4- IBANEZ RGD71AL-ANB Elektro Gitar - Zuhal Müzik
5- IBANEZ RGD71ALMS-BAM Elektro Gitar - Zuhal Müzik (stokta yok)
6- Jackson SLAT-7 Fan Fret Soloist Mtlc Blue E.Gitar - Zuhal Müzik

Merhabalar herkese. Yakın zaman ikinci 7 tellimi almayı planlıyorum. Şu an deneyecek durumda olmadığımdan sizlerin yorumunu almak istedim. Araştırma yaptım ve birkaç gitar beğendim. Ancak ülkemizde ne yazık ki 7 telli sayısı çok az. Döviz kurlarını ve vergileri göz önünde bulundursak yurtdışından almakta pek mantıklı değil gibi. Ama. yinede her türlü öneriye açığım. Neyse, gitarlarda aradığım özellik drop akorlar uzun skala, sabit köprü ve parmaklarımın rahat etmesi için bir 7 telliye göre mümkünse ince bir sap. :) Gitarı Drop G# düzeninde tutacağım. Gitarı almak için acelem yok. Fiyatların birazda olsa düşmesini bekleyebilirim. (Tabi böyle bir şey mümkünse.) Beğendiğim gitarlar bunlar. Her türlü öneriye, yoruma açığım. Teşekkürler.

1- PRS SE Mark Holcomb SVN 7 Telli Elektro Gitar (Walnut) | doremusic
2- IBANEZ RGA71AL-IAF Elektro Gitar - Zuhal Müzik
3- IBANEZ RG752LWFX-AGB Anvil Gray Burst Elektro Gitar - Zuhal Müzik (25.5 scale)
4- IBANEZ RGD71AL-ANB Elektro Gitar - Zuhal Müzik
5- IBANEZ RGD71ALMS-BAM Elektro Gitar - Zuhal Müzik (stokta yok)
6- Jackson SLAT-7 Fan Fret Soloist Mtlc Blue E.Gitar - Zuhal Müzik
İçinde Schecter KM-7 olmayan bir listeyi ciddiye almam mümkün değil , kusura bakma.

RGA71AL için üstad @bastardbullet diyeceğini demiş. Ben yine de KM-7'ciyim ama bu da sıkı gitar.

Herkese İyi akşamlar, Bende uzun zamandır elektrogitar ve amfi almak için araştırıma içindeyim. Bütçem 2000-2500 lira max.
Tünelde malum mağazaları bu hafta dolaşıp bilgi aldım.
Fender squire affinity
fender squire bullet
Epiphone lespaul studio lt HSS
amfi olarak black star ve marshall inceleme şansım oldu.Bunların 2. elerini araştırıyorum.
Bunun dışında 2. el sitelerde ibanez ve Sx çıkça karşıma çıkıyor. büyüklerimi tavsiyesine ihtiyacım var.
Müzik tarzı olarak ilgilendiğim Türkçe rock. arada bir Nirvana olabilir.
Ev ortamında başlayacağım.Başlangıç olarak Hangi gitarı önerirsiniz.
Yönlendirmenize ihtiyacım olacak :)

Herkese selamlar, uzun bir süredir Cort X6 almayı düşünüyorum bütçem buna yetiyor. Yanına da ses kartı alıp tıngırdatacağım ancak Cort hakkında çok fazla kötü yorum var. 2008 yılından sonra floyd sisteminde iyileştirmeler yapıldığını biliyorum ancak hala kararsızım. Tremolo koluyla bir işim olmayacak bu bütçedeki bir gitardan bunu yapmasını bekleyemeyiz zaten. 2020 yılında Cort X6 almak mantıklımıdır? Ayrı bir noktada floyd sistemini tamamen engelleyerek sabit köprü gibi kullanabilir miyiz? Son olarak HSH dizilimli daha önce biraz deneyimi olmuş olan adamı üzmeyecek gitar tavsiyeleriniz nelerdir? (Bütçe max 1800)

Herkese selamlar, uzun bir süredir Cort X6 almayı düşünüyorum bütçem buna yetiyor. Yanına da ses kartı alıp tıngırdatacağım ancak Cort hakkında çok fazla kötü yorum var. 2008 yılından sonra floyd sisteminde iyileştirmeler yapıldığını biliyorum ancak hala kararsızım. Tremolo koluyla bir işim olmayacak bu bütçedeki bir gitardan bunu yapmasını bekleyemeyiz zaten. 2020 yılında Cort X6 almak mantıklımıdır? Ayrı bir noktada floyd sistemini tamamen engelleyerek sabit köprü gibi kullanabilir miyiz? Son olarak HSH dizilimli daha önce biraz deneyimi olmuş olan adamı üzmeyecek gitar tavsiyeleriniz nelerdir? (Bütçe max 1800)
2020 yılında x6 almak mantıklı değildir. 1800 liranın tamamına gitar alacaksanız sarı sitede ibanez rg350-370, rgr321, rg321, rg421 gibi gitarlar alabilirsiniz. Fiyatı 1000-2000 arası, markayı dad ibanez seçin 10larca seçenek çıkıyor önünüze. grg170'ten daha iyi denilebilecek gitarlar bunlar. En kötü grg170dx alırsınız zaten 1200 civarına.
@GUMERT sizin de işinizi görür bu gitarlar. Rock çalıyorsunuz ama humbucker manyetiğe de ihtiyaç duyabilirsiniz. HSH ve 5 yollu manyetik switchi var bunların çoğunun, strat tonu da gelir. Yani en azından sıfır squier almaktan iyidir. 1000 liraya da blackstar 10luk amfi alabilirsiniz yanına 2. el.

2020 yılında x6 almak mantıklı değildir. 1800 liranın tamamına gitar alacaksanız sarı sitede ibanez rg350-370, rgr321, rg321, rg421 gibi gitarlar alabilirsiniz. Fiyatı 1000-2000 arası, markayı dad ibanez seçin 10larca seçenek çıkıyor önünüze. grg170'ten daha iyi denilebilecek gitarlar bunlar. En kötü grg170dx alırsınız zaten 1200 civarına.
@GUMERT sizin de işinizi görür bu gitarlar. Rock çalıyorsunuz ama humbucker manyetiğe de ihtiyaç duyabilirsiniz. HSH ve 5 yollu manyetik switchi var bunların çoğunun, strat tonu da gelir. Yani en azından sıfır squier almaktan iyidir. 1000 liraya da blackstar 10luk amfi alabilirsiniz yanına 2. el.

iyi akşamlar bugün bütçeme göre fender squier Affinty gitar buldum. Ancak manyetikleri SSS, Bunu HSS olarak sonradan sonradan değiştirebilirmiyim. Çok mu maliyetli olur.

iyi gğnler kendimi bir anda bu sitede buluverdim müzik tarzım ac/dc metallica manga tarzı sıfırı 2000-3000- olan gitarı ikinci el almak istiyorum öneriniz var mıdır( schecter sgr c-1 veya jackson js11 nasıldır)
Epiphone SG alabilirsiniz giriş-orta modellerindan. Yenilerin üstündeki manyetikler eskiler kadar iyi olmayabiliyor. Amfi çok önemli. Distortion yetersiz gelirse pedalla desteklenebilir. Ya da uygun fiyata denk getirebilirseniz V kasa Epi'ler de iyidir.

iyi akşamlar gitarcı abilerim gitarlarla ilgili çok az bilgim olduğunu şimdiden belirteyim. ilk başlarda bc rich warlock modelini görnüştüm ve çok çekici gelmişti sonradan ekşi ve uludağ sözlükteki yazıları okuduktan sonra vazgeçtim. uzun süre kullanabileceğim bir gitar olmadığını ve tonlarının kötü olduğunu öğrendim yazılardan . metale yönelik çalmak istiyorum ve sanıyorum ki bunun için humbucker manyetikli bir gitar almam gerekiyor. başlangıç olacak şekilde metal çalmaya yönelik bir gitar istiyorum çok ucuz olmasını da istemiyorum 1400 1500 civarında önereceğiniz humbucker manyetikli ve beni uzunca bir zaman götürebilecek gitar önerilerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba,elektro gitara başlama planlarım var. Gitar setupları hakkında çok bir fikrim yok. Genel olarak metal dinliyorum. Iron Maiden,Megadeth,Metallica tarzı türler çalmak var aklımda. Bu tonları yakalayacağım bir setup önerebilmeniz çok tatlı olur. Bütçem yaklaşık 3000TL. Baktığım bir set vardı amfisiyle beraber:
Şimdiden çok teşekkür ederim!

Merhaba,elektro gitara başlama planlarım var. Gitar setupları hakkında çok bir fikrim yok. Genel olarak metal dinliyorum. Iron Maiden,Megadeth,Metallica tarzı türler çalmak var aklımda. Bu tonları yakalayacağım bir setup önerebilmeniz çok tatlı olur. Bütçem yaklaşık 3000TL. Baktığım bir set vardı amfisiyle beraber:
Şimdiden çok teşekkür ederim!
Biraz daha araştır derim. İkinci el de düşünebilirsin. Bu tip başlangıç seti alanlar %90 ihtimalle en hızlı 1 ay en fazla 6 ay içinde şu başlığı açarlar - amfim tatmin etmiyor, sesi çamur gibi, yerine ne almalıyım? Muhtemelen gitar için de benzer başlığı açarlar ama amfi garanti.
Mesela tamamen örnek vereyim yönlendirme olmasın ama bu forumda ARA yaparsan sıkça Katana Mini konusunu görebilirsin. Şu anda sanırım 1100-1200 TL civarı Kalan yaklaşık 2000 TL ile güzel bir gitar bulma şansın hala var. Bu model ismi bile olmayan cümcürük Ibanez amfiden 10 kat daha iyi ses verir.

Biraz daha araştır derim. İkinci el de düşünebilirsin. Bu tip başlangıç seti alanlar %90 ihtimalle en hızlı 1 ay en fazla 6 ay içinde şu başlığı açarlar - amfim tatmin etmiyor, sesi çamur gibi, yerine ne almalıyım? Muhtemelen gitar için de benzer başlığı açarlar ama amfi garanti.
Mesela tamamen örnek vereyim yönlendirme olmasın ama bu forumda ARA yaparsan sıkça Katana Mini konusunu görebilirsin. Şu anda sanırım 1100-1200 TL civarı Kalan yaklaşık 2000 TL ile güzel bir gitar bulma şansın hala var. Bu model ismi bile olmayan cümcürük Ibanez amfiden 10 kat daha iyi ses verir.
Cevap için çok teşekkür ederim. Sanırsam amfide distortion efekti yok da pedal almak daha mı mantıklı? Bir de eğer bilginiz varsa bahsettiğim grupların tonlarını yakalamak için uygun bir gitar tavsiye edebilir misiniz?

Sanırsam amfide distortion efekti yok da pedal almak daha mı mantıklı?
Hangi amfi, Ibanez mi? Üzerinde ne var bakmadım bile, çok vasat bir amfi.
Amfi ve pedal iki ayrı platform. Beraber olmaları gereken ya da iyi olan yerler var ama tamamen ayrı da olabilirler. Yani kötü amfi alıp iyi pedalla bir yere varmak için çok hayal kurmamak lazım. İyi bir amfi ile pedalsız da çok yol alırsın.
Gitar tavsiyesi vermem. Temel ilkelerde araştırma yap. Mesela rock/metal istiyorsan humbucker gitarlara yönelmen daha mantıklı. HH, HSH veya en olmadı HSS modeller. Fazla uğraşmayayım ayar vs ile dersen ilk etapta hareketli köprüden uzak durman huzur verir. Bilindik markalardan uygun gitarları tespit et, direkt bütçe koyup fiyata göre sıralayıp denk gelene razı olma. Bazen birkaç yüz TL ekleyerek resmen iki gömlek üstün modeller denk gelebiliyor.

Cevap için çok teşekkür ederim. Sanırsam amfide distortion efekti yok da pedal almak daha mı mantıklı? Bir de eğer bilginiz varsa bahsettiğim grupların tonlarını yakalamak için uygun bir gitar tavsiye edebilir misiniz?
Yeni başlayan biri için hemen pedal olayına girmek çok mantıklı değil bana kalırsa. Üzerinde efekt olan eli yüzü düzgün bir amfi almanızı tavsiye ederim Katana, Vox vt serisi, Blackstar ID serisi olabilir.

Geri