Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Drive tonlarında dip gürültüsü dip olmaktan çıkmış
video çekilirken yan taraftaki demircide boru filan kesiyorlar zannettim.... zvioannnnnn diye bir ses girince kayda !!!!

bir kez daha yazayım: ...... !!!!

- "başlangıç" diye yapılan sınıflama size az komplikasyon çıkartacak, temel işlevleri yerine getiren, cihazla değil öğrenme ile vakit geçireceğiniz ortamı sağlayacak cihazlardır.
- "başlangıç" demek dandik, kalitesiz, ayar tutmayan, kolay eskiyen ve sorun çıkartan ... genelde çok ucuz ve tatmin olmayıp 6 ayda elden çıkarmaya bakacağınız alet demek değildir, olmamalıdır.
- lütfen ama lütfen kendinize değer verin, paranıza ve vaktinize saygı duyun ve çöp almayın. Bu demek değil ki herkes ESP alsın ama bu işin ideal ve optimum bir çözümü var.
- herhangi bir sitede, mağazada veya tavsiye üzerine "başlangıç seti" denilen ikili üçlü paketlerden uzak durun.

Bu gitarlardan birini almak yerine şunu al çok daha iyidir : Satılık - SX ASH STRAT BLUE
Drive tonlarında dip gürültüsü dip olmaktan çıkmış kulaklarım kanadı resmen.
@Yakup Aslan aynı gitarı sarı sitede 1100 liraya da ilanı var. Ufak tefek sap ayarı, entonasyon, yükseklik ayarını falan bir şekilde yaptırabilirsen bunu da tercih edebilirsin. Belki o 1100 olanın da durumu iyidir, ayarları tamdır. Sor bi.
Ben senin yerinde olsam 1500 lira bütçeye gitar ya da amfiden en azından birinin sağlam olmasını tercih ederdim ki 2-3 yıl değiştirmeden kullan. 800 liraya 2. el id core 10 + 700-800 liraya bulabilirsen cort g100 ya da sx sst'ler de işini görür.

neydi bu dertleri de 1 yıldır bitmedi ?
Aldığım yer bana gitar bozuk değil sende sorun var dedi sonra amfi bozuk dedi(amfiyide kendisi satmıştı) amfiyi duzelltirmeye çalıştım olmadı sattım ses kartı aldım taktım gitara yine bozuk bu sefer adama yine gittim sorun yok dedi,başka bir mekan buldum ona gittim tamir edildi dedi yaptık sonra yine bozuldu bu sefer msnyetjktr sorun var dedi 500tl istedi falan..bunlar 1 sene içinde gerçekleşti ve benim hevesimi,zevkimi oldukça olumsuz etkiledi

Aldığım yer bana gitar bozuk değil sende sorun var dedi sonra amfi bozuk dedi(amfiyide kendisi satmıştı) amfiyi duzelltirmeye çalıştım olmadı sattım ses kartı aldım taktım gitara yine bozuk bu sefer adama yine gittim sorun yok dedi,başka bir mekan buldum ona gittim tamir edildi dedi yaptık sonra yine bozuldu bu sefer msnyetjktr sorun var dedi 500tl istedi falan..bunlar 1 sene içinde gerçekleşti ve benim hevesimi,zevkimi oldukça olumsuz etkiledi
gitar neydi ? Manyetikte sorun olma ihtimali, uyurken yatağından düşüp ölme ihtimalinden daha düşük. Gitar 20-30 yıllık ve aşırı paslanmışsa olabilir ancak. Sana sattıkları amfiyi aşağı yukarı tahmin edebiliyorum, bu forumda kimsenin önereceği bir amfi değildir muhtemelen. ID Core 10 gibi birşeye yönelmek lazım en kötü ihtimalle gitara başlarken.

Osuruğumla daha tatlı ton yaparım ben hem bu kadar dip gürültüsü olmadan:) gerek yok bu tarz şeylere sx falan bak id core amfi al geç
Dip gürültüsü arkada kendi power chordlarını basıyor resmen :) Gitarın sinyal seviyesiyle aynı şiddette neredeyse.
Çıkan ses de berberimin traş makinesinin çıkardığı ses ile aynı, baslar kısa tizler uzun olsun abi.

Diğer arkadaşlar da değinmiş ama tekrar bahsetmekte yarar var. Böyle abidik gubidik markaların gitarlarına kimse para dökmesin. Şimdi alır sonra yükseltirim demeyin. Tonları, stabilite problemleri, kötü işçiliği ve malzeme kalitesizliği vs ile cidden gitardan soğutacak kalitede olanlar var. Yukarıda paylaşılan videoda gitarlar ve amfi gereksiz övülmüş, biraz daha objektif davranılmasını beklerdim. Yanlış yönlendiriyor bence.

Fiyat/performans ürünü olarak nam salmış bazı marka ve modeller var. Temiz bir ikinci el ile iş görülebilir.
İstanbul'a yolun düşerse al gitarını gel bana. Çok merak ettim ne sıkıntısı varmış manyetiğin 500 TLlik, kendi cebimden onarcam cidden.

Yukarıda paylaşılan videoda gitarlar ve amfi gereksiz övülmüş, biraz daha objektif davranılmasını beklerdim. Yanlış yönlendiriyor bence.
Adamın ismini cismini bilmem ama böyle birkaç videosuna denk geldim. Parayı verdikten sonra önüne dışkı koysan, bu gördüğünüz dışkı... ile başlayıp güzellemeye başlayacak bir tip gibi duruyor. Yani tamam herkes ekmaağğının peşinde ama bu videoyu izleyip bu tip gitarları alıp dert sahibi olacak kaç kişi vardır, yazık.

Dikkat ettiyseniz ürünler için sürekli aynı sitenin linkini veriyor, demek ki bu işin ticaretini yapıyor. Bunda sorun yok ama bence de insanları yanlış yönlendiriyor...

Bu arkadaşı pek gözüm tutmadı, hitap ettiği kitleyle de bir alakam yok. Ama epey içerik üretmiş, hatırı sayılır abonesi de var. Muhtemelen belli yaş altı aboneler bunlar, içerikler ve anlatım da ona göre.

Yanlış yönlendiriyor demek ne kadar doğru bilemem ama sonuçta bakir bir alan bulmuş sanıyorum ve değerlendirmiş olabilir.

Bu forumda vakti olup bu işlere ciddi anlamda kafa yoran, ürün tanıtan ve ciddi içerik üreten varsa abone olayım hemen. Ama yok sanıyorum. Ya da ben denk gelmedim.

Eh meydan boş kalırsa bu şekilde oluyor demekki.

Bu arkadaşı pek gözüm tutmadı, hitap ettiği kitleyle de bir alakam yok. Ama epey içerik üretmiş, hatırı sayılır abonesi de var. Muhtemelen belli yaş altı aboneler bunlar, içerikler ve anlatım da ona göre.

Yanlış yönlendiriyor demek ne kadar doğru bilemem ama sonuçta bakir bir alan bulmuş sanıyorum ve değerlendirmiş olabilir.

Bu forumda vakti olup bu işlere ciddi anlamda kafa yoran, ürün tanıtan ve ciddi içerik üreten varsa abone olayım hemen. Ama yok sanıyorum. Ya da ben denk gelmedim.

Eh meydan boş kalırsa bu şekilde oluyor demekki.
Genel insan kitlesi artık teknolojinin beraberinde getirdiği hizla beraber hemen bir bilgiye ulaşıyor ama bu bilginin doğruluğunu kontrol etmiyor. Bundan kaynaklıdır ki forumda "ucuz" ekipmana iyi ses almaya çalışırken kazıklanıp gelmiş insanlar var. Tabii ki bunun üzerinde benimde dahil olduğum z kuşağının sabırsızlığı eklenince gayet güzel bir kek veya pasta tarifi ortaya çıkıyor.

madison gitarları çok sevdiğim hemen vıttırımarket.com'dan satın alıp 4-4-2'nin sağ bekinde değerlendiricem. mixin içerisinde adeta capone gibi arka direkte kendini unutturan tonları var.

o değil de linç varmış da katılmış gibi olacak da yeni gördüm bu kanalı... yenimahalleli caferi sinirlendirecek şekilde tırt iş yapıp 300 bin küsür aboneyle "argadaşlar iyespi bana kütar gönderdi 20000TL" başlığı çektikten sonra, "alın marabalarım siz bu kitarları çalarsığız" videosu çok güzel. kışkırtma videosu bekliyorum.

Son düzenleme:
Sene 2007, kız arkadaşım (şimdiki eşim) illa hediye olarak bana gitar almak isteyince, RG370DX vardı bende, yanına strat olsun dedim ve en ucuz gitar olarak Squier bullet strat vardı onu aldık. Eve geldik ama gitar çok kötü. Akort tutmuyor, entonasyon mümkün değil ayarlanmıyor, manyetikler geri dönüşümden yapılmış oyuncak manyetikler gibi falan filan. Dedim kendime, yok yahu bu kadar ucuz gitara da düşmeyeyim. Kız arkadaşıma da nazikçe söyleyip ertesi gün gittim, gitarı geri verip üzerine ekleyip Squier Standard strat aldım. O gerçek gitar gibiydi.

Şimdi şu videoyu izleyince ve fiyatına bakıp 1300 küsür olduğunu görünce, eleman da videoda bile çerçöp olduğu bariz belli bu gitarları övünce, stokları da önceki videodan sonra tükenmiş falan filan, içim cız etti ne yalan söyleyeyim. Yazık valla.

Enflasyon, dolar kuru vs çok kötü orası ayrı. Ama fırsatçılık da var burada. Ben Ocak 2008'de sıfır olarak 1400 TL'ye LTD MH-400NT almıştım. Kore yapımı, EMG81-85, grover burgu, quilted maple top, maun gövde, akça ağaç sap vs vs... Hala durur bende. 2016'ya kadar falan da yanlış hatırlamıyorsam 2.el Schecter Hellraiser'lar falan dolaşıyordu aşağı yukarı o fiyatlara. Şu an 1300 TL'ye sattıkları şu gitara bak bir de. Kışlık odun. Bu gitarlar 200-300 TL belki eder ya da etmez, daha fazlası verilmemeli. 2009-2010 yıllarıydı sanıyorum, süper berbat bir T&T sisters almıştım 180 TL'ye yurtta çalmak için. O da şu an 500 TL falan olmuş ama en azından bu 1300'lükten fiyat olarak daha uygun. O Nux dediği saçma sapan amfiye de kimse 900 TL vermesin. İkinci el bir Roland Microcube aynı fiyatta ve kat kat daha iyi. En azından bu forumu takip eden ve bu işe yeni girişen arkadaşlar bu tip satış pazarlama tuzaklarına düşmesinler.

gitar neydi ? Manyetikte sorun olma ihtimali, uyurken yatağından düşüp ölme ihtimalinden daha düşük. Gitar 20-30 yıllık ve aşırı paslanmışsa olabilir ancak. Sana sattıkları amfiyi aşağı yukarı tahmin edebiliyorum, bu forumda kimsenin önereceği bir amfi değildir muhtemelen. ID Core 10 gibi birşeye yönelmek lazım en kötü ihtimalle gitara başlarken.
Grg170dx idi gitarım

Bu sefer elektro gitar için değil amfi için yazıyorum. Amfinin sadece ses çıkarttığını bilen birisiyim o yüzden haklarında hiçbir şey bilmiyorum diyebilirim.. Yine 2. el arayışındayım bütçem 1000 TL. Çaldığım tarzlar fazla sert değil diye düşünüyorum en fazla ac-dc çalarım (1000 de 1) ama genelde blues backing tracklerinde dolaşırım. Clean sesleri daha iyi , tatlı , hoş olan bir amfi arıyorum kısaca. Varsa başlangıç amfi öneriniz yazarsanız sevinirim. Başta da dediğim gibi pek bir şey bilmiyorum bu yüzden mesaj kısmından yardım ederseniz daha iyi olur başlık fazla kirlenmesin , dağılmasın.

Geri