Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bu sefer elektro gitar için değil amfi için yazıyorum. Amfinin sadece ses çıkarttığını bilen birisiyim o yüzden haklarında hiçbir şey bilmiyorum diyebilirim.. Yine 2. el arayışındayım bütçem 1000 TL. Çaldığım tarzlar fazla sert değil diye düşünüyorum en fazla ac-dc çalarım (1000 de 1) ama genelde blues backing tracklerinde dolaşırım. Clean sesleri daha iyi , tatlı , hoş olan bir amfi arıyorum kısaca. Varsa başlangıç amfi öneriniz yazarsanız sevinirim. Başta da dediğim gibi pek bir şey bilmiyorum bu yüzden mesaj kısmından yardım ederseniz daha iyi olur başlık fazla kirlenmesin , dağılmasın.
hangi amfiyi alayım başlığı var, oraya taşı istersen

Merhabalar öncelikle, yaklaşık iki senedir elektro gitar çalmaya çalışan birisiyim. İlk gitarım les paul kasaydı ancak yönümü daha çok Hendrixe ve RHCP ye çevirdiğim için beni pek tatmin etmemeye başladı, bu yüzden strat almak istiyorum. Yabancı forumlar, YouTube videoları ve bu foruma bayağı baktım ilk başta Squier Classic Vibe 50s almayı düşünüyordum thomann'dan ancak Türkiye'ye distribütör yasağı olduğunu fark ettim ve yeni bi gitar baktım. Normalde bütçem 3000-4000 arasındaydı ancak tekrar araştırırken Harley Benton ST-90SA yı buldum ve soundu vs. hoşuma gitti. Kullananların görüşünü vs. araştırdım çok fazla olumsuz şey bulamadım ancak sizlere danışmak istiyorum. Dediğim gibi bir strat istiyorum mümkünse S-S-S bütçem 3000-4000 civarında thomann'dan almayı düşünüyorum ve ikinci el düşünmüyorum. Harley Benton ST-90SA hakkında görüşleriniz nelerdir ve sizce bu bütçeye ne almalıyım ? Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar öncelikle, yaklaşık iki senedir elektro gitar çalmaya çalışan birisiyim. İlk gitarım les paul kasaydı ancak yönümü daha çok Hendrixe ve RHCP ye çevirdiğim için beni pek tatmin etmemeye başladı, bu yüzden strat almak istiyorum. Yabancı forumlar, YouTube videoları ve bu foruma bayağı baktım ilk başta Squier Classic Vibe 50s almayı düşünüyordum thomann'dan ancak Türkiye'ye distribütör yasağı olduğunu fark ettim ve yeni bi gitar baktım. Normalde bütçem 3000-4000 arasındaydı ancak tekrar araştırırken Harley Benton ST-90SA yı buldum ve soundu vs. hoşuma gitti. Kullananların görüşünü vs. araştırdım çok fazla olumsuz şey bulamadım ancak sizlere danışmak istiyorum. Dediğim gibi bir strat istiyorum mümkünse S-S-S bütçem 3000-4000 civarında thomann'dan almayı düşünüyorum ve ikinci el düşünmüyorum. Harley Benton ST-90SA hakkında görüşleriniz nelerdir ve sizce bu bütçeye ne almalıyım ? Şimdiden teşekkürler.
Sanırım Classic Vibe 50s alacağım 3400 TL civarı bir şey ödeyeceğim. Bundan daha iyi bir tercih var mı sizce bu fiyata ? Sıfır bir Squiere 3400 TL verilir mi ?

Squier cv beğenilen bir strat, bir üstü sanırım mim stratlar. Mim lerin fiyatı da malum. O bütçede daha iyi başka bir marka olduğunu sanmıyorum.

Edit: Anam bunun sıfırı 5400 falan diyor Türkiyede, hiç güleceğim yoktu.

Merhaba , bir konu açmıştım madison gitar siparişi verdim boston amfi aldım diye yazılan bir sürü yorum sonucu siparişi iptal ettim maksimum 3000 tl ile amfi felan herşey dahil elektro gitar alacağım ve öneri istiyorum hem amfi hem gitar için.

Genel olarak rock çalacağım

Teşekkürler şimdiden öneriler için

(2. el almayacağım)

Görmüştüm konunu, çok isabetli bir karar olmuş, tebrikler.

Biraz daha detaylı bilgi verirsen, mesela sevdiğin gruplar, beğendiğin gitarlar vs, daha çok tavsiye gelebilir.

Görmüştüm konunu, çok isabetli bir karar olmuş, tebrikler.

Biraz daha detaylı bilgi verirsen, mesela sevdiğin gruplar, beğendiğin gitarlar vs, daha çok tavsiye gelebilir
Beğendiğim gitar herhangi birşey söyleyemem çünkü elektro gitar bilgim 0

DeepPurple ve AC/DC ' yi çok severim ancak onun dışında en çok yapmak istediğim şeylerden biri anime film müziklerinin coverlerini yapmak misal şunun gibi :

Herkese iyi geceler. Normalde blues/jazz calıyorum ve strat kullanıyorum. Fakat keyfi amaçla humbuckerlı bir gitar arayışındayım. Cort kx5 ile jackson js11 isimi gorecek gibi. Bu iki gitar arasında kaldım. Daha önce bu gitarları kullanmış arkadaşlar yardımcı olabilirler mi sizce hangisi?

Öncelikle merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Öyle hobi niyetine elektro gitar çalmak istiyorum. Amfi Blackstar id: core 10 almaya karar verdim ama gitara henüz kara veremedim kafam da allak bullak oldu açıkçası. Gitar için çok kısıtlı bir bütçem var maalesef; 1500 TL. Gerçeği söylemek gerekirse geniş bir müzik zevkim de yok bilgim de yok 🙂, genelde punk, anadolu rock, blues gibi türleri çalmak isterim. Sizce hangi gitarı almalıyım? Teşekkür ederim, iyi günler hepinize.

Öncelikle merhaba arkadaşlar, aranıza yeni katıldım. Öyle hobi niyetine elektro gitar çalmak istiyorum. Amfi Blackstar id: core 10 almaya karar verdim ama gitara henüz kara veremedim kafam da allak bullak oldu açıkçası. Gitar için çok kısıtlı bir bütçem var maalesef; 1500 TL. Gerçeği söylemek gerekirse geniş bir müzik zevkim de yok bilgim de yok 🙂, genelde punk, anadolu rock, blues gibi türleri çalmak isterim. Sizce hangi gitarı almalıyım? Teşekkür ederim, iyi günler hepinize.
Çok konuşuldu bunlar az araştırmanızı tavsiye ederim.
Strat tipi gitarlar yeterli olur herhalde.

Selamlar. Forumdan da iletişimde olduğum birkaç arkadaş var beni bilen ve referans olabilecek. 'Başlangıç' adı altında satılan bazı gitarlar kuruş masraf gerektirmeyecek kadar temiz olarak elimde bulunmakta. Burada yazılan bütçelere uygun olan fiyatlandırmalarda olanları paylaşmak istiyorum. İlanda yazdığım gerek tesviye gerek fret değişimi tarafımca yapılmıştır (bkz: @gezginluthier • Instagram photos and videos )
Ve tabikide forum üyelerine bir indirim var.
Sağlıklı başlangıçlı günler dilerim.

Squier strat dediğin zaman onlarca seçenek var, önce bunu bilmek gerek. Tırnak içinde yazdığın sadece marka adı yani, bence takas yapmadan önce modeller hakkında bilgi sahibi olman mantıklı olur. Jackson ile ESP Eclipse takası mantıklı olur mu demek gibi bir şey bu. Hindistan'da açlık kokusu içinde yapılmış Jackson var, bir de ABD'de custom shop altında yapılmış Jackson var gibi.

Cehaletime veriniz, bu yamaha aes720 ikinci elde 3000 3500 bandında sanıyorum, sarı sitede en azından, eden ucuz bir squier? Yani üstüne para alıp eksiklerinizi mi tamamlayacaksınız? Yamahalar genellikle memnuniyet oranı yüksek aletler.
Evet. Ne yazıkki gitarımı değiştirmek istediğim için bi tık daha ucuza koydum ben. Yoksa bahsettiğim gitarlar ile arasında fark var. Üzerine para veriyorum...
Squier strat dediğin zaman onlarca seçenek var, önce bunu bilmek gerek. Tırnak içinde yazdığın sadece marka adı yani, bence takas yapmadan önce modeller hakkında bilgi sahibi olman mantıklı olur. Jackson ile ESP Eclipse takası mantıklı olur mu demek gibi bir şey bu. Hindistan'da açlık kokusu içinde yapılmış Jackson var, bir de ABD'de custom shop altında yapılmış Jackson var gibi.
İlan no: #914339827 .
Kafam çok karışık. Gitarımı değiştirmek istiyorum ama ne yapacağım bilemiyorum. Bu tarz bir gitarı da herkes almıyor. Üstüne bir de değerinin altında koydum.

Merhabalar öncelikle yeni katıldım,
metal, heavy metal, blues, country tarzında müzikler dinliyorum. gitara yeni başlayacağım. üni yıllarında kötü bir klasik gitarım olmuştu ve bezdirmişti, gitardan soğumuştum. şimdi elektro gitarla sıfırdan tekrardan başlamak istiyorum. kafamda les paul studio tribute 490R / 498T manyetikli elektro gitar ve boss katana 50 mk2 alma fikri var. sizlerin görüşü nedir, fikirlerinizi yardımlarınızı rica ediyorum.

Geri