Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhabalar öncelikle yeni katıldım,
metal, heavy metal, blues, country tarzında müzikler dinliyorum. gitara yeni başlayacağım. üni yıllarında kötü bir klasik gitarım olmuştu ve bezdirmişti, gitardan soğumuştum. şimdi elektro gitarla sıfırdan tekrardan başlamak istiyorum. kafamda les paul studio tribute 490R / 498T manyetikli elektro gitar ve boss katana 50 mk2 alma fikri var. sizlerin görüşü nedir, fikirlerinizi yardımlarınızı rica ediyorum.
Güzel günlerde çalın derim.

Merhaba,yakın zamanda bi elektro gitar almak istiyorum.Alternatif rock tarzında müzikler dinliyorum. H-S-S manyetik dizilimine sahip gitar önerilerine açığım.

Amfim yok o konuda da önerilere açığım.Bütçem gitar için 1000-2000 arası
benim önereceğim en ucuz amfi normalde blackstar id core 10(2. el 700-800, sıfır 1000 lira) olur ama 500-600 lira civarına marshall mg15 bulabilirsen o da iş görür. Gitar için 1500-2000 aralığında bir bütçeye 2. el Ibanez rg350-370, rgr321, rg321-421 gibi bir gitar bulunabilir sahibindende. İlla HSS olmasınna gerek yok geniş bir ton yelpazesine sahip olmak için. En az Humbucker en az 1 tane de Single manyetik olsun yeter, yani HSH de aynı işi görecektir hatta fazlası bile olacaktır. Ibanez'in 5 yollu switchli gitarlarından alırsan HH manyetikli bile olsa single tonları da alabilirsin, bu da iş görür HH gitar bulduysan uyguna. Ha yok illa geleneksel strat istiyorsan hss affinity stratlar falan da bulunur rahatlıkla o paraya, belki squier standart bile olabilir. SX'de bakabilirsin. Sahibindende bulunduğun şehri seçip yazdığım gitar isimlerine veya markalara göre arama yap ve fiyat bazlı sıralat ilanları. Gözüne kestirdiklerin varsa buraya atabilirsin görüş bildiririz.
Sıfır olsun diyorsan anca squier bullet strat veya SX strat olur o paraya.

Elektro gitar çalmaya yeni başlayacağım, biraz araştırdım bu iki model gözüme çarptı başlangıç olarak. Daha ucuzları falan da var ama fiyatlar her geçen gün artıyor zaten, bu seviye başlangıç için ideal diye düşünüyorum şu anki bütçemle. Sizce hangisi daha iyi? Başka model önerileriniz varsa onları da söylerseniz iyi olur. İkinci el demeyin lütfen, henüz hiçbir şey bilmiyorum ve çevremde bununla ilgilenen birisi de yok o yüzden güvenemem. Bunlardan birini iyice öğrendikten sonra daha iyi bir modele geçerken ikinci el düşünürüm diye planlıyorum. Ayrıca amfi olarak Blackstar ID Core 10 mu yoksa Marshall MG-15 mi önerirsiniz?

Elektro gitar çalmaya yeni başlayacağım, biraz araştırdım bu iki model gözüme çarptı başlangıç olarak. Daha ucuzları falan da var ama fiyatlar her geçen gün artıyor zaten, bu seviye başlangıç için ideal diye düşünüyorum şu anki bütçemle. Sizce hangisi daha iyi? Başka model önerileriniz varsa onları da söylerseniz iyi olur. İkinci el demeyin lütfen, henüz hiçbir şey bilmiyorum ve çevremde bununla ilgilenen birisi de yok o yüzden güvenemem. Bunlardan birini iyice öğrendikten sonra daha iyi bir modele geçerken ikinci el düşünürüm diye planlıyorum. Ayrıca amfi olarak Blackstar ID Core 10 mu yoksa Marshall MG-15 mi önerirsiniz?
ayynı fiyata bulunduysa blackstar kesinlikle. Aralarında %30 gibi bir fiyat farkı varsa mg15 de iş görür nakit sıkıntısı durumunda. Hangi gitarlardan bahsediyorsun bu arada linkler yok !?

Merhabalar, 4500-5500 tl aralığında gitar önerilerinize açığım.
-Jazz, neo-soul ve hafif sert tonlarda çalmak istiyorum.
-Sıfır düşünüyorum.
Teşekkürler şimdiden.
Stratocaster veya telecaster önerilir genelde 2. el olmaması kötü olmuş şuan 0 gitarların fiyatları ortada çünkü squier classic vibe serisini öneririm şahsen denemedim ama kullananlar epey iyi sonuçlar almış.

Merhaba uzun zamandır elektro gitara başlama hevesim var fakat doğru gitarı seçim aşaması meşakatli biraz benim için çünkü nerdeyse hiç bilgim yok. Genelde alternatif rock gruplarını ve Anadolu rock tarzında müzikler dinlemeyi seviyorum. Başlangıç için amfi ve elektro gitar öneriniz nedir?
Bütçe:3500 TL

Merhaba uzun zamandır elektro gitara başlama hevesim var fakat doğru gitarı seçim aşaması meşakatli biraz benim için çünkü nerdeyse hiç bilgim yok. Genelde alternatif rock gruplarını ve Anadolu rock tarzında müzikler dinlemeyi seviyorum. Başlangıç için amfi ve elektro gitar öneriniz nedir?
Bütçe:3500 TL
hsh ibanez ve hss squier/sx stratları araştırmaya başlayabilirsin. Amfi olarak ezici çoğunluk blackstar id core 10 önerecektir. 2. el alırsan 1-2 yıl sonra zarar etmeden satabilirsin, sıfır alırsan 1-2 yıl sonra sıkıldığında satarken zarar edersin.

Selamlar herkese. Yeni değilim ama 4 yıldır müziğe - enstrumanlara uzak biriyim :D

Yıllar sonra tekrar müzikle haşır neşir olmaya karar verdiğim şu günlerde bir elektro gitar alma sevdasına düştüm. Bedroom gitarist olarak takılmayı planladığım için çok uçmadan, sahil şeridinde gezecek bir gitar peşindeyim. Ama fikre ihtiyacım var. Öncelikle müzik zevkim aşırı değişken. Geçmişte aynı dönemde hem heavy metal çalarken, hem de atonal jazz ile ilgilenebiliyordum.

Aklımda bir kaç model var, hazır nisan 2021'de mağazalarda indirimler mevcutken.

Bu modelleri şöyle sıralayayım.

İlk sırada Ibanez RG2550e var:

İkinci sırada İbanez'in Genesis serisinden olan RG550WH veya RG750JB var:

Üçüncü sırada ise daha uygun fiyatlı, ancak sert karakterli bir gitar olan Ibanez'in FRIX6FEAH Iron Label modeli var: IBANEZ FRIX6FEAH-CSF Iron Label Charcoal Stained Flat Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Bunun dışında da çok yükseğe çıkma taraftarı olmamakla birlikte Jackson'ın Pro Serisi Dinky DK2'si var listemde: Jackson Pro Serisi Dinky DK2 HT MAH Abanoz Klavye Natural Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Son olarak da Charvel'in Pro-Mod DK24 HH modeli var: Charvel Pro-Mod DK24 HH Hard Tail Akçaağaç Klavye Purple Phaze Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Bakıldığında geniş çaplı bir liste. Ne alacağım konusunda kararsızım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Selamlar herkese. Yeni değilim ama 4 yıldır müziğe - enstrumanlara uzak biriyim :D

Yıllar sonra tekrar müzikle haşır neşir olmaya karar verdiğim şu günlerde bir elektro gitar alma sevdasına düştüm. Bedroom gitarist olarak takılmayı planladığım için çok uçmadan, sahil şeridinde gezecek bir gitar peşindeyim. Ama fikre ihtiyacım var. Öncelikle müzik zevkim aşırı değişken. Geçmişte aynı dönemde hem heavy metal çalarken, hem de atonal jazz ile ilgilenebiliyordum.

Aklımda bir kaç model var, hazır nisan 2021'de mağazalarda indirimler mevcutken.

Bu modelleri şöyle sıralayayım.

İlk sırada Ibanez RG2550e var:

İkinci sırada İbanez'in Genesis serisinden olan RG550WH veya RG750JB var:

Üçüncü sırada ise daha uygun fiyatlı, ancak sert karakterli bir gitar olan Ibanez'in FRIX6FEAH Iron Label modeli var: IBANEZ FRIX6FEAH-CSF Iron Label Charcoal Stained Flat Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Bunun dışında da çok yükseğe çıkma taraftarı olmamakla birlikte Jackson'ın Pro Serisi Dinky DK2'si var listemde: Jackson Pro Serisi Dinky DK2 HT MAH Abanoz Klavye Natural Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Son olarak da Charvel'in Pro-Mod DK24 HH modeli var: Charvel Pro-Mod DK24 HH Hard Tail Akçaağaç Klavye Purple Phaze Elektro Gitar - Zuhal Müzik

Bakıldığında geniş çaplı bir liste. Ne alacağım konusunda kararsızım. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Eger taksitle sifir gitar alacaksanız aslinda hepsi güzel olmakla birlikte ben oncelikle Charvel'i veya RG2550'yi tavsiye ederim. Tabii Charvel sabit kopru, ona dikkat edin. RG570-550 deki V7 V8 manyetikler hard Rock metal işlerinde iyi olmakla birlikte fazla hot manyetikler ve clean jazz vs tonlarında absürt kalabiliyor.

Eger bunların hepsinden daha iyi bir gitari benzer fiyata almak isterseniz benim sattığım RG2570EX gitari kesinlikle öneririm. Zira Tone zone, air norton ve true velvet manyetiklerin ust seviye donanım ve ağaç kombinasyonu ile hem clean ve crunch tonlarda hem de drive tonlarında paylaştığınız RG'lerden daha üstün olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla. Ayni seri Charvel DK24 gitarim vardi, FR'li olanından, o gitar daha parlak ve tiz sularda yüzüyor 2570EX'e göre. zdaha 80'ler gitari gibi düşünün. Onun dışında çok keyifli gitardir.

Taksit olayına bir beyanda bulunmak istiyorum. Do Re hiç kasmadan üzmeden anlaştığınız fiyata 11 taksit yapıyor eğer kredi kartınız world özellikli ise 1 ayda erteleme oluyor. Ama zuhal burnundan kıl aldırmıyor. Yani en azından benim 1 ay önce tecrübe ettiklerim bunlar. aklınızda bulunsun.

Eger taksitle sifir gitar alacaksanız aslinda hepsi güzel olmakla birlikte ben oncelikle Charvel'i veya RG2550'yi tavsiye ederim. Tabii Charvel sabit kopru, ona dikkat edin. RG570-550 deki V7 V8 manyetikler hard Rock metal işlerinde iyi olmakla birlikte fazla hot manyetikler ve clean jazz vs tonlarında absürt kalabiliyor.

Eger bunların hepsinden daha iyi bir gitari benzer fiyata almak isterseniz benim sattığım RG2570EX gitari kesinlikle öneririm. Zira Tone zone, air norton ve true velvet manyetiklerin ust seviye donanım ve ağaç kombinasyonu ile hem clean ve crunch tonlarda hem de drive tonlarında paylaştığınız RG'lerden daha üstün olduğunu söyleyebilirim rahatlıkla. Ayni seri Charvel DK24 gitarim vardi, FR'li olanından, o gitar daha parlak ve tiz sularda yüzüyor 2570EX'e göre. zdaha 80'ler gitari gibi düşünün. Onun dışında çok keyifli gitardir.

Teşekkür ederim yorumlarınız için. Nakit + taksit ya da komple taksit almak gibi bir düşüncem var. Malum pandemiden bir anda nakit çıkışı yapmaya yanaşamıyorum. Ama gitarınız çok güzel. Sahibinden üzerinden ilanlara bakarken görmüştüm :) Bu yeni seri rg550-570'leri merak ediyorum açıkcası.

Taksit olayına bir beyanda bulunmak istiyorum. Do Re hiç kasmadan üzmeden anlaştığınız fiyata 11 taksit yapıyor eğer kredi kartınız world özellikli ise 1 ayda erteleme oluyor. Ama zuhal burnundan kıl aldırmıyor. Yani en azından benim 1 ay önce tecrübe ettiklerim bunlar. aklınızda bulunsun.

Teşekkürler, do-re'de ayrıca şu an %10 indirim var neredeyse bütün gitarlarda.

Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim, elektro gitar hevesim var fakat bilgim yok denecek kadar az 3500 TL kadar bütcem var. Gitar 2. Elde olabilecek şekilde gitar, amfi, pedal istiyorum. Tarzım Anadolu rock, alternative rock bide Queen hastalığım var sanırım onun içinde uğraşırım ama ilerlerde.
Yardımlarınız ve cevaplarınız için teşekkürler şimdiden.

Şu gitar da aklınızda bulunsun.
(Neck-thru body, DiMarzio manyetikler, reverse headstock)

Teşekkür ederim, bunu da yazdım listeye. Yarın Tunel Zuhal'e gidip şunlardan birisini alacağım gibi duruyor.

Geri