Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhaba arkadaşım 1500 2000 lira bandında bir gitar istiyor. Metal çalmak istiyor ama clean tonları da fena olmayan bir gitar arıyor. Yardım edebilirseniz çok seviniriz.

selamlar hepinize , şuanki paramla 1500 tl lik bir elektro gitar alıcam , HH veya HSH dizilimli gitar istiyorum . ve bilinen bi marka istiyorum ki satarken kolay olsun . neyse her öneriye açığım . aklımdaki bazı linkler burda , bunların tamamı okeydir bana , hangisi benim için iyi olur tecrübelerinize bıraktım efenim . iyi akşamlar.

bu gitarın switchi yalama olmuş ama köprü manyetiği esp imiş . ne kadar orjinaldir bilemem yazdım geri dönüş bekliyorum .switci kaça yaptırırm tahmini ? veya karlı olurmuyum yaptırıp kullansam ?
bu arkadaşın gitarında 3 5 vuruk varmış ama iyidir diyo . buna da düşüncelerinizi bekliyorum .
bu arkadaş gitar sorunsuz diyor fakat js11 ler kötü imiş , forumda gördüğüm kadarı ile insanlar daha iyi ibanezlerin olduğunu söylüyorlar .

Özetleyeyim :

RG321 : İçinde spek olarak en tercih edilebilecek bu görünüyor. En azından üçü arasında seçim yapmaya zorlasalar beni bunu seçerim. Üretim yılını ve yerini öğrenin ilk çıkanları (2004) Kore yapımıymış öğrendiğime göre daha sonra Endonezya'ya kaymış. Maun gövdeli bir gitar, diğer iki opsiyondan daha iyi. Güzel bir bakım gerektiriyor, siz de yapabilirsiniz. Switch olayı basit, lehim yapabiliyorsanız Türkiye'den 80 TL civarına bir switch alıp değiştirebilirsiniz. Sabit köprü olması beginner arkadaşlar için genelde daha kolay oluyor. Tel değişim, akortlama, entonasyon bakım vs daha basit olduğu için. Manyetikleri çok sert tarzlara göre zayıf kalabilir ama manyetik her zaman değiştirilebilen bir şey. Potansiyeli en yüksek gitar bu, gönderdiklerin arasında. Deneyerek ve görerek almanı tavsiye ederim. Sap profilini seven var sevmeyen var.

Jackson JS 11 : Uzak dur. Headstock boyası, gövde boyası alayı atmış. İşçiliğini beğeneni görmedim bu JS11 serisinin. Jackson şekli verilmiş kahve sehpası kendisi. Üzerinde çay kahve içerim dersen ideal seçenek. JS32'den aşağısına yönelmeni tavsiye etmem.

GRG2708 : Başını RG'den daha çok ağırtabilir.

Özetleyeyim :

RG321 : İçinde spek olarak en tercih edilebilecek bu görünüyor. En azından üçü arasında seçim yapmaya zorlasalar beni bunu seçerim. Üretim yılını ve yerini öğrenin ilk çıkanları (2004) Kore yapımıymış öğrendiğime göre daha sonra Endonezya'ya kaymış. Maun gövdeli bir gitar, diğer iki opsiyondan daha iyi. Güzel bir bakım gerektiriyor, siz de yapabilirsiniz. Switch olayı basit, lehim yapabiliyorsanız Türkiye'den 80 TL civarına bir switch alıp değiştirebilirsiniz. Sabit köprü olması beginner arkadaşlar için genelde daha kolay oluyor. Tel değişim, akortlama, entonasyon bakım vs daha basit olduğu için. Manyetikleri çok sert tarzlara göre zayıf kalabilir ama manyetik her zaman değiştirilebilen bir şey. Potansiyeli en yüksek gitar bu, gönderdiklerin arasında. Deneyerek ve görerek almanı tavsiye ederim. Sap profilini seven var sevmeyen var.

Jackson JS 11 : Uzak dur. Headstock boyası, gövde boyası alayı atmış. İşçiliğini beğeneni görmedim bu JS11 serisinin. Jackson şekli verilmiş kahve sehpası kendisi. Üzerinde çay kahve içerim dersen ideal seçenek. JS32'den aşağısına yönelmeni tavsiye etmem.

GRG2708 : Başını RG'den daha çok ağırtabilir.
peki sizin aklınızda " buna da bakabilirsin " dediğiniz modeller var mıdır acaba ?

Köprüsü sorun çıkaracak olursa sabitlenip kullanılabilir.

Maalesef 1500 TL günümüz şartları için düşük bir bütçe. Çok fazla alternatif yok, kelepir gitara denk gelmedikçe.

arkadaşlar başka konuya yazdıklarımı kopyalicam şimdi .

Arkadaşlar ilanlarda olmayan bir gitar buldum .
LTD MH-50
Bu gitara şuan 1300 tl fiyat ćekiyor . Piyasanın altında evet sebepleri ise şu
1.alt manyetiğinde bi ufak cızırtı varmış( dimarzio dp 158 ile değişmiş , yanında orjinalini vericekmiş )

2.Fretler bi ufak erime var gibi

3. Fotolardaki gibi ufak vurukları var

4.köprü vidalarından bi kaçı yalama olmuş

Şuan ben bu gitarı almayı düşünmeli miyim ? Alıo bakimini yaptirsam yaptirdiğima değer mi ? Sadece manyetiği 90 dolar gibi bi fiyat sıfırı yani bana mantıkli geliyo ama çok yaşli gibi . 10 yillikmis . Gorüşlerinizi bekliyorum .

Dosyalar

• IMG-20210807-WA0013.jpg
    IMG-20210807-WA0013.jpg
    105.8 KB · Gösterim: 110
  • IMG-20210807-WA0000.jpg
    IMG-20210807-WA0000.jpg
    136.9 KB · Gösterim: 107
  • IMG-20210807-WA0001.jpg
    IMG-20210807-WA0001.jpg
    126.7 KB · Gösterim: 113
  • IMG-20210807-WA0003.jpg
    IMG-20210807-WA0003.jpg
    142.4 KB · Gösterim: 103
  • IMG-20210807-WA0004.jpg
    IMG-20210807-WA0004.jpg
    116.4 KB · Gösterim: 105
  • IMG-20210807-WA0005.jpg
    IMG-20210807-WA0005.jpg
    104.3 KB · Gösterim: 108
  • IMG-20210807-WA0006.jpg
    IMG-20210807-WA0006.jpg
    173.4 KB · Gösterim: 118
  • IMG-20210807-WA0007 (1).jpg
    IMG-20210807-WA0007 (1).jpg
    83 KB · Gösterim: 100
  • IMG-20210807-WA0008.jpg
    IMG-20210807-WA0008.jpg
    75.4 KB · Gösterim: 108
  • IMG-20210807-WA0009.jpg
    IMG-20210807-WA0009.jpg
    107.1 KB · Gösterim: 106
  • IMG-20210807-WA0010.jpg
    IMG-20210807-WA0010.jpg
    137.1 KB · Gösterim: 102
  • IMG-20210807-WA0002.jpg
    IMG-20210807-WA0002.jpg
    151.6 KB · Gösterim: 101

LTD MH-50
1.alt manyetiğinde bi ufak cızırtı varmış( dimarzio dp 158 ile değişmiş , yanında orjinalini vericekmiş )

Şuan ben bu gitarı almayı düşünmeli miyim ? Alıo bakimini yaptirsam yaptirdiğima değer mi ? Sadece manyetiği 90 dolar gibi bi fiyat sıfırı yani bana mantıkli geliyo ama çok yaşli gibi . 10 yillikmis . Gorüşlerinizi bekliyorum .
Cekilecek dert degil be dostum :)

LTD MH-50

En alt sekme gitarlarda sabit köprü tercih edin. Akort hep problem oluyor.
Bu gitar ile maceraya gerek yok.

Ben de bir adet jackson js11 gövdesi var.Fender Sap takıp tek manyetik ve Floyd rose ile kullanma hevesiyle almıştım.Oldukça memnunum şu an.Havalı tüfek ile atış yapmak için kesinlikle birebir.
Şaka bir yana js11 almayın aldırmayın.paletten gövde yapsanız bile en azından farklı bir şeyiniz olur.

Bu gitar baya iyi olur bence. İmkanınız varsa bir görüşün. Yine Cort X5 veya KX5 de zamanında kullandığım güzel gitarlardı. Üzmezler. Az kullanılmış olması şartıyla X6 da düşünebilirsiniz.

İyi günler.

bu gitara almaya karar kıldım , 2 gün sonra falan gidicem görmeye
1300 tlye indirdim fiyatı , şuan için daha uygun seçenek bulamadım 1500 lira bandında maalesef . fakat görüşlerinizi merak ediyorum .
ne dersiniz bu LTD EC-50 'ler hakkında .
forumda araştırdım , fiyatına göre okey denebilicek bir gitarmış . ama youtubeda izlediğim videolarda bana fazla boğuk geldi sesi .hem köprü hem sap manyetiğinde . acaba gitardan mı kaynaklı , yoksa başka bişi mi var . şimdiden teşekkürler vakit ayıran herkes için .

bu gitara almaya karar kıldım , 2 gün sonra falan gidicem görmeye
1300 tlye indirdim fiyatı , şuan için daha uygun seçenek bulamadım 1500 lira bandında maalesef . fakat görüşlerinizi merak ediyorum .
ne dersiniz bu LTD EC-50 'ler hakkında .
forumda araştırdım , fiyatına göre okey denebilicek bir gitarmış . ama youtubeda izlediğim videolarda bana fazla boğuk geldi sesi .hem köprü hem sap manyetiğinde . acaba gitardan mı kaynaklı , yoksa başka bişi mi var . şimdiden teşekkürler vakit ayıran herkes için .
O boğukluk les paul gitarların kısa skala olmasından kaynaklanır biraz da. Solo tonları için de genellikle istenen bir durumdur ama 24 perde olduğundan dolayı tam o hissiyatı alamayacaksın, 22 perde olsaydı biraz daha "boğuk" olacak ve gerçek bir les paul gibi tınlayacaktı. 24 perdenin de avantajı oktavı bend atmadan tamamlayabilmen oluyor işte. Gitarın ömrü boyunca birkaç kere kullanılacak 2 ekstra perdesi olması saçma birşey bana göre o da ayrı mesele. Genelde 24 perde takıntısı olan arkadaşları tatmin etmek için koyuyorlar.
Ben de 2 video dinledim, net diyebileceğim bir ses duyuyorum ben köprü manyetiğinde, bir sıkıntı yok bence. Kullanılan amfi daha önemli bu konuda.

selamlar gitara yeni başlıyacak biri olarak çok bir bilgim yok araştırmalrımda les paul, sg sonrasında pasifica 112v gibi gitarlar arasında kaldım 3000tlye kadar bütçem var.Dinlediğim gruplar ac/dc green day kıss iron maiden scorpions guns n roses bon jovi red hot chilli peppers gibi
NOT: 2 el düşünmüyorum

Geri