Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Metallica tonları istediğim için ve genel olarak sesini beğendiğim için emg 81 manyetik takmak istiyorum. Sapa da coil split yapılabilecek bir emg düşünüyorum. Başka öneriniz varsa onlara da açığım. Gitarına arkasına pil sığar gibi görünüyor. Sapın kalınlığını aslında seviyorum. Hellraiserlar kadar kalın değil Ibanez kadar ince değil. Manyetik işine girmeden önce takas edebileceğim bir jackson DKMG var yarın onu deneyeceğim.

152507 eklentisini görüntüle
metallica tonları için emg, seymour duncan veya dimarzio'lar oldukça iş görür. emg en tiz olanı. diğer manyetikler için swamp ash veya alder gövdeli gitar daha iyi olabilir.

seymour duncan invader ve black winter bu tarz tonlar için en çok tercih edilen sey. dun. modelleri. DiMarzio x2n de iyidir.

amfi olarak da marshall ve mesa/boogie. joyo british ve california preamp pedalları bu konuda fiyat performans. boss katana mkII'lerde power amp in girişi var. gitar -> joyo -> boss katana power amp in şeklinde bir yol izleyebilirsin.

aynı gitarla equalizer kullanıp da bu tonlara yaklaşabilirsin. aslında equalizer ton şekillendirmek için en iyi pedal. yani diğer manyetikleri alıp kullansan bile tam olarak aynı gitar ve amfi olmadığı sürece yine istediğin tona yaklaştırmak için equalizer gerekli oluyor.

Bugün Boss Katanayı almak için gittim satılmıştı, sonra bir laney l15t-112 tony iommi signature gösterdi satıcı. Deneyip beğendim 3700 tl'ye onu aldım sesi çok hoşuma gitti. İyi mi ettim kötü mü ettim birmiyorum. Hepinize teşekkür ederim vakit ayırdığınız için.

Merhaba arkadaşlar. Halihazırda Jackson JS11 elektrogitarım var. H-H manyetiklere sahip. Gitarın akort düzeni drop c'de. E standart düzende çalmak istediğim şarkılar var. Hem clean tonlar da almak istiyorum. Hambucker ve single coil içeren ikinci elini 1000 tl dolaylarında bulabileceğim bir gitar önerisi alabilir miyim? Yine ikinci elini 1000 tl civarında alabileceğim bir amfi ihtiyacım var. 1000 tl artık para değil ama umut ikinci elde işte. Elimde Behringer UMC202HD var ve aktif olarak kullanıyorum.

Merhaba arkadaşlar. Halihazırda Jackson JS11 elektrogitarım var. H-H manyetiklere sahip. Gitarın akort düzeni drop c'de. E standart düzende çalmak istediğim şarkılar var. Hem clean tonlar da almak istiyorum. Hambucker ve single coil içeren ikinci elini 1000 tl dolaylarında bulabileceğim bir gitar önerisi alabilir miyim? Yine ikinci elini 1000 tl civarında alabileceğim bir amfi ihtiyacım var. 1000 tl artık para değil ama umut ikinci elde işte. Elimde Behringer UMC202HD var ve aktif olarak kullanıyorum.
1.000-TL olup HSS ve HSH manyetik dizilimli gitarlar
Fender Squier - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 952119961
Aria Elektro Gitar 0 fiyatı 2100 tl - En Uygun Aria Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 938676991

1.000 -TL amfi

1.000-TL olup HSS ve HSH manyetik dizilimli gitarlar
Fender Squier - En Uygun Fender Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 952119961
Aria Elektro Gitar 0 fiyatı 2100 tl - En Uygun Aria Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 938676991

1.000 -TL amfi
Çok teşekkürler hocam. Gitar marka modellerinden çok anlamam. Aria, Extreme gibi markalar nasıldır? Daha önce duymadım. Önerir misiniz?

Bütçe buysa Aria tercihi mantıklı olur. F\P ürünüdür. Sx squier olabilir. Washburn için kendi şahi fikrimi belirtiyorum. Sıkıştırılmış talaşlar ile elde edilmiş tahta hissi veriyor.

Klasik gitardan elektro gitara geçmeyi dusunuyorum genelde rock metal falan dinliyorum ama en azından bi stratocaster kadar clean bi ses vermese de iyi olan sert tonları güzel veren elektro gitar var mı sıralama olarak zaten genelde onların H-S-S ya da H-S-H falan oluyolar nasıl bir şey alabilirim

Klasik gitardan elektro gitara geçmeyi dusunuyorum genelde rock metal falan dinliyorum ama en azından bi stratocaster kadar clean bi ses vermese de iyi olan sert tonları güzel veren elektro gitar var mı sıralama olarak zaten genelde onların H-S-S ya da H-S-H falan oluyolar nasıl bir şey alabilirim
Rock ve metal için 5 switchli H-H alırsan daha iyi olur. Humbucker ve single manyetik farklarına internetten bakarsın.

5 switchli veya coil taplı gitar alırsan, humbucker manyetikler single manyetik olarak kullanılabiliyor. 2 humbuckerı birbirine bağlayan switch de varsa en çok humbucker sesini alabilirsin.

Bence şu an SSS manyetikli bir gitar almak mantıksız geliyor. İçinde humbucker olan herhangi bir gitar iyi olsa da anlattıklarına göre 2 humbucker daha uygun. 3 manyetikli gitar alınca da ortada manyetik oluyor pena çarpabiliyor çalarken, biraz alışmak lazım. HH olanlar ergonomik. Üstelik ilerde manyetik yükseltme daha ekonomik olur. HH ve HSH için Ibanez ve Jackson; HSS için Yamaha pacifica serilerini öneririm. Cort da fiyatına göre iyi modeller üretiyor.

Son düzenleme:
Rock ve metal için 5 switchli H-H alırsan daha iyi olur. Humbucker ve single manyetik farklarına internetten bakarsın.

5 switchli veya coil taplı gitar alırsan, humbucker manyetikler single manyetik olarak kullanılabiliyor. 2 humbuckerı birbirine bağlayan switch de varsa en çok humbucker sesini alabilirsin.

Bence şu an SSS manyetikli bir gitar almak mantıksız geliyor. İçinde humbucker olan herhangi bir gitar iyi olsa da anlattıklarına göre 2 humbucker daha uygun. 3 manyetikli gitar alınca da ortada manyetik oluyor pena çarpabiliyor çalarken, biraz alışmak lazım. HH olanlar ergonomik. Üstelik ilerde manyetik yükseltme daha ekonomik olur. HH ve HSH için Ibanez ve Jackson; HSS için Yamaha pacifica serilerini öneririm. Cort da fiyatına göre iyi modeller üretiyor.
Araştırdıktan sonra Yamaha Erg121 diye bir gitar buldum onu aldım HSH manetik var amfi aldıktan sonra daha iyi inceleyecegim

Metal ve rock çalabileceğim les paul kasa bir gitar istiyorum. slayer,megadeth,sodom,metallica,gojira,guns n roses,nirvana,van halen,led zeppelin,pearl jam,queen,kıss,duman tarzında çalmak istiyorum
3 yıl kadar klasik çaldım bütçem 3-4k
2.el olabilir

Son düzenleme:
Araştırdıktan sonra Yamaha Erg121 diye bir gitar buldum onu aldım HSH manetik var amfi aldıktan sonra daha iyi inceleyecegim
Hayırlı olsun güzel gitar. Manyetikleri hakkında bilgi bulamadım fakat ufak bir lehim takımı ile değiştirilebiliyor. Gövde ağacı agathis miş; mahogany gibi ama daha açık sesi var deniyor. Bendeki mahogany gitarların sesi koyu örneğin; dolayısıyla ben de alder veya ash gövdeli gitar bakıyorum genelde veya ince Ibanez S serisinden herhangi bir model.

Tonun sesine gelene kadar (ki tonun sesi diye bir kavram neredeyse yok denilebilir) amfiye, manyetiklere bakın. Hangi ağaç olduğu son bakılacak şey gitar alırken.

Yamaha'nın manyetiklerinin ne olduğunu bulamaman normal bu arada, Yamaha bile söylemiyor. Fason üretilmiş, ucuz manyetik. Gitar iyi ama, geri kalan yanları hep fiyatına göre olması gerektiğinden daha iyi.

Geri