Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bütçe 4-5k sabit köprü. Tarz olarak genellikle alternatif rock, Anadolu rock, rhcp, muse, rolling stones, u2 tarzı çalmak istiyorum ama arada Metallica vs de çalabilsem güzel olur. Sanırım hss veya hsh gerekiyor ama bunlarda da hiç sabit köprülü bulamıyorum özellikle hss lerde. Çoğu kişi 2. el diyor ama internette çok az gitar var onlar da uzun süredir ilanda kalanlar. Başka nereden 2. el bakılabilir bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim bir de amfi işinde 2. El alınır mı? Gitar ve amfi önerileri bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Bütçe 4-5k sabit köprü. Tarz olarak genellikle alternatif rock, Anadolu rock, rhcp, muse, rolling stones, u2 tarzı çalmak istiyorum ama arada Metallica vs de çalabilsem güzel olur. Sanırım hss veya hsh gerekiyor ama bunlarda da hiç sabit köprülü bulamıyorum özellikle hss lerde. Çoğu kişi 2. el diyor ama internette çok az gitar var onlar da uzun süredir ilanda kalanlar. Başka nereden 2. el bakılabilir bilenler yardımcı olabilirse çok sevinirim bir de amfi işinde 2. El alınır mı? Gitar ve amfi önerileri bekliyorum şimdiden teşekkürler.
1- Cahilim.
2- Fikirtepe çocuğu olduğun için dikkat edip cevap vermiyorum.

cevap.jpg

Jackson js-11 im var memnunum ama görüntüsünden sıkıldığım için yeni gitar almak istiyorum B.C Rich revenge ya da bronz ya da DEAN VMNTX Dave Mustaine signature almak istiyorum amfi olarak boss katana 50mk2 var B.C Rich ler hakkında çok forum okudum çin mallarına gofret,kağıt falan diyenler olmuş o kadar sıkıntı olur mu? Dean’ın görüntüsünü çok beğendim ama pek bilgim yok sizin gitar önerilerinizide bekliyorum

Jackson js-11 im var memnunum ama görüntüsünden sıkıldığım için yeni gitar almak istiyorum B.C Rich revenge ya da bronz ya da DEAN VMNTX Dave Mustaine signature almak istiyorum amfi olarak boss katana 50mk2 var B.C Rich ler hakkında çok forum okudum çin mallarına gofret,kağıt falan diyenler olmuş o kadar sıkıntı olur mu? Dean’ın görüntüsünü çok beğendim ama pek bilgim yok sizin gitar önerilerinizide bekliyorum

BC Rich biraz şans içi. yıllar evvel bir tane almıştım Çin üretimi tipik warlock. sapı, klavyesi öyle rahat ki kore gitarlarla ayni neredeyse.
Gövde rezonansi fena değil. titreşimi hissediyorsun az da olsa.

Yani öyle "kağıt", "çöp" vs diyenlerin sözlerini cepte tut fakat denemeden de alma.

Selamlar bütçem aşağı yukarı 10 bin lira civarı. Neck thru ya da set thru arıyorum. Bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz omuz ağrıtmayan bir shred gitarı var mıdır? Aklımdaki 2 model şimdilik bunlar;
  • Schecter Hellraiser C-1 hybrid
  • Ibanez RGT6EXFX

Elektro gitara başlayacağım ama ne almam konusunda kafam karışık. 3k kadar bütcem var HSS ya da HSH düşünüyorum daha tarzımda tam karalı olmadığım için. Ibanez grg170dx düşünüyordum ama köprüsü sabit değil o beni biraz düşündürüyor(sabitleniyor mu felan bilmiyorum olabiliyorsa söylerseniz sevinirim). Onun dışında madison mag de düşündüm ama bilmiyorum. 2. el alıcağım bu arada elektro gitar hakkında kendi çapımda araştırma yaptım ama ne alıcağım konusunda emin olmadım sizin önerileriniz nelerdir?

sıfır durumunda emg-hz modlu fredleri ve köprüsü değiştirilmiş B.C Rich warlock one ile jackson js-11imin üstüne 1500 tl ekleyip takas etme şansım var yapmalımıyım değer mi gitarım görüntüsü yüzünden beni gitardan soğutuyor warlock kasayı başka forumlardada sormuştum ama warlock one ile ilgili bilgim yok

Selamlar bütçem aşağı yukarı 10 bin lira civarı. Neck thru ya da set thru arıyorum. Bu fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz omuz ağrıtmayan bir shred gitarı var mıdır? Aklımdaki 2 model şimdilik bunlar;
  • Schecter Hellraiser C-1 hybrid
  • Ibanez RGT6EXFX
Hellraiser Hybrid C-1 olabilir
Blackjack ATX
Blackjack SLS olabilir. Bende Blackjack ATX ve Blackjack SLS var. Kore üretimi, çok başarılı buluyorum gitarları. Çok kaliteliler, tonu güzel, sustaini iyi, fret işçiliği çok güzel, bütün aksamı da harika. Türkiye'de de bu modeller diğer markalara göre uyguna bulunabiliyorlar. Güzel temiz bir tanesine rastlarsanız deneyip almanızı öneririm.

Merhaba , elektro gitara yeni başlayacağım bu yüzden uygun fiyatlı başlangıç için gitar ve amfi önerilerinizi bekliyorum. Arctic Monkeys ve The Last Shadow Puppets gruplarını dinliyorum. Bütçem ise 5000 TL.

Maalesef amfi de alacağım için bütçemi aşıyor.
Sizce bu gitar nasıldır?
Tavsiye ettiğim gitarın mavisinden var bende, güzel bir bakım ve tel değişimi ile çok güzel iş görüyor ikinci gitarım olarak kullanıyorum o yüzden önerdim, diğerini hiç denemedim o yüzden bilemeyeceğim denemek lazım diye düşünüyorum taksim senkopta vardır kesin...fiyatına göre aria baya iyi diye düşünüyorum yine de...

Sx gerçekten uygun fiyatta kalite hissiyatı veriyor. Manyetikleri de seramik çubuk mıknatıslı ama kötü değil. Sap fret işçiliği güzel. Akort burguları vintage. Teli içinde sokarak takılanlardan. Jumbo fretler var. Sap ta fenderlere göre bir tık kalın ama kaba değil. Tek kötü yanı potansları ve switch. Çok ucuz gerçekten. Potanslar ve switch kaliteli olanlar ile değişirse çok stabil bir hissiyat veriyor. Bir de üzerine saddle ları bükme çelik saddlelar ile değişirse tellerin tınısı biraz daha belirginleşiyor.

15 bin lira bütçem var, floyd rose istiyorum sizce benim icin hangi gitar iyi olur?
Schecterın o bütçeye eli yüzü düzgün, modern standartları yakalamış gitarları var.

bütçenin biraz üstünde ama en iyi gitar bu aralarındaki -> Jackson Pro Serisi Dinky DK2 HT MAH Abanoz Klavye Natural Elektro Gitar Fiyatı, Özellikleri | Zuhal Müzik | Zuhal Müzik

yurtdışından alabiliyorsan ya da aldırabiliyorsan -> Jackson DK2X Dinky X Series Black
Bu gitarların hepsi aşağı yukarı sana aynı donanımı ve aynı kaliteyi sunarlar. Birinin köprüsü 1 tık geridedir, birinin manyetikleri geridedir ama ergonomisinden kazanıyordur. Pek fark yok, hissetmezsin deneyimli bir çalıcı değilsen.
Perde boyuna, sap kalınlığına, gitarın hissiyatına dikkat ederek dene alırken gitarı fırsatın varsa. Kişisel tercihim TR'de olsa ve Zuhal Müzik, Thomann'ın vergi dahil fiyatının 2 katına satmasa Jackson DK2X olurdu. Ondan sonra da yeni versiyon Omen Elite 6 FR'yi tercih ederdim illa FRli alacaksam. Ama FRli gitar almayı sahneniz yoksa saçmalık olarak görüyorum. Sahnede iyi akort tutması açısından çok iş görür, onun haricinde gereksiz-çok özel sebepleriniz yoksa.

Geri