Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Bana güvenmeyen Google'a güvensin... "Harmonik gitar " diye bir sonuç yok...

3-5 ay sonra sonuç bulabilirsiniz, çünkü muhtemelen bu başlık da Google tarafından listelenecektir... :D

Bence de aranan şey Godin MultiAC serisine benziyor ama hollow-body elektro gitar da atanıyor olabilir...

Lacey demiş ki:
KaRaBaSH demiş ki:
her kural için özel belirtilsin o zaman. "arada 1 harf büyük yazmak yasaktır" desinler.
karışıyorum çünkü rahatsız edici ve okumayı zorlaştırıcı olduğunu düşünüyorum. bunun için moderatör olmaya gerek yok takdir edersen. senin gibi kural delmeye niyetli herhangi biri GeLiyoruM yazıp "aa bak burda "y" ve "r" yi büyük yazmadım bir büyük bir küçük kullanmış olmuyorum. yuppi! kurallara uyuyorum" diyebilir.
bunu tartışmanın yeri bura olmasa da, merak ediyorum o l harflerini büyük yazmanın anlamı nedir? böyle rahatsız bir yazım tarzı kullanman için gerçekten gerek ve yeter koşul olan bir sebep var mı?
edebiyat kulübü başkanı olup böyle bir şeyde diretmen de bence ayrı bir şey.

konu benim yazım değiL,takdir edersen.Şurda senden başka kimse okumakta zorLanmadı şu ana kadar.kuraL deLmeye niyetLi fiLan değiLim,eLime ne geçecek ki kuraLLarı deLersem?! ben yıLLardır böyLe yazıyorum ve hiç de yadırganmadı şu ana kadar.Bu konuda bir gerekçeye ihtiyacım yok,kuraLLarı deLmek niyetinde de değiLim.rahatsız edecek biçimde de yazmıyorum.yaLnızca bir harf bu! o kadar rahatsız oLacak nesi var? ben L harfini seviyorum ve büyük yazıyorum => seni iLgiLendirmez.eğer moderatörLerde de "L" aLerjisi varsa bana söyLerLer,değiştirmeye çaLışırım ama başaramayacağımı düşünüyorum.ÖyLe bir durumda da forumdan çıkarım tabi.eğer bir harf insanLara bu kadar batarsa.

alınma darılma lütfen ama bir harf için bu kadar tantanaya değer mi? forumun belli kuralları var, amaç okuyanın gözünü yormadan, türkçeyi ve yazım kurallarını yozlaştırmadan ve bir arama yapıldığında fonksiyonun düzgün çalışması amacıyla yazılması. bunun için gerekli uyarıyı illa ki moderatör yapar diye bir şey yok ki sana da zaten gayet nazikçe hatırlatılmış. eğer el alışkanlığı ile böyle yapıyorsan gönder düğmesine basmadan önce düzeltmek de çok sorun olmamalı ki bu kadar açıklama yazana kadar elli kez düzeltirdin zaten.

harmonik gitar konusunda da, böyle bir gitar çeşidi yok. anlattığından anladığım kadarıyla yarı-akustik (semi-acoustic) denen gitarlardan bahsediyorsun.

o yazım tarzı ne? l'leri büyük yazınca daha mı karizmatik olduğunu sanıyorsun, ve Forum Kurallarını ihlal ettiğinin farkında değil misin?

sana da zaten gayet nazikçe hatırlatılmış.

hiçbir yorum yapmıycam.

harmonik gitar vardır.klasik gitarla klavye dizilmi aynıdır."harmonik" lafını ben de yeni duydum.böyle bir kelime olmayabilir ama gitar var.gözümün önünde çalındı.semi-acoustic olabilir bilmiyorum.mükemmel bilgili değilim gitar konusunda.

Kimse sana zaten senin "harmonik gitar" olarak adlandırdığın gitarın olmadığından bahsetmiyor zaten. Hakkında bilgi istediğin gitarın kabul gören isminin "semi hollow" ya da "semi acoustik" olduğunu belirtiyor herkes. Bu iki terimle arattığın vakit yüzlerce gitar bulacaksın nette, emin ol.

lacey, yazımını değiştirdiğin için teşekkür ediyorum.
hiç kibarca belirtmemiştim açıkçası, o "kibarca" lafı biraz iltifat olmuş. seni kırdıysam özür dilerim ama gerçekten o tip yazım çok rahatsızlık veriyor bana.
söylediğin tip gitar semi-acoustic. iyisini godin yapar. hatta serisi de godin a serisidir. önceki mesajlarda linki vardı sanırsam.

selam beyler şu an elimde 900 ytl gibi bi para var metal müzik çalıyoruz ben solo çalıyorum tünel de bi gitar rastladım jackson dx10d valla deniyemedim ama internette youtube da fln dinlediğimde çok hoşuma gitti bana 600 dolara bırakırım dedi acaba nasıldır iimidr bu gitar başka önerileriniz var mı bu paraya bundan kaliteli gitar fln yardımcı olur musunuz

KaRaBaSH demiş ki:
lacey, yazımını değiştirdiğin için teşekkür ediyorum.
hiç kibarca belirtmemiştim açıkçası, o "kibarca" lafı biraz iltifat olmuş. seni kırdıysam özür dilerim ama gerçekten o tip yazım çok rahatsızlık veriyor bana.
söylediğin tip gitar semi-acoustic. iyisini godin yapar. hatta serisi de godin a serisidir. önceki mesajlarda linki vardı sanırsam.

hiç önemli değil ben özür dilerim.tamam,bundan sonra böyle yazıcam.yeter ki insanlar bir şeyi kibarca söylemeyi bilsin ;)

evet,sanırım semi-acoustic benim "harmonik" diye bildiğim şey..
sesi mükemmel ama gerçekten.arkadaş geçen dersanede getirdi amfiyi gitarı şuyu buyu,Dumandan girdi (millet de iyice havaya girdi) metallica'dan çıktı.
sonra, benim gibi klasikten başka birşey beceremeyen bir arkadaş tutturdu "çalıcam" diye.neyse,kız sadece klasik bildiği halde şebnem ferah çaldı ! hepimiz şaştık kaldık.sonra öğrendik ki klavye dizilimi klasikle aynıymış :LOL:

fen0men0;
vasat bir gitar görünüşe bakılırsa. 600 dolar verilir mi bu gitara dersen, bence verilebilir, zira amerika fiyatı dahi -en ucuz iddiası olan yerde- 449 dolar.
o 900 lirayı 1000 lira yaparak bundan fersah fersah üst aletler alabileceğini belirtmek isterim. mesela bir japon üretim ibanez.

fen0men0 demiş ki:
selam beyler şu an elimde 900 ytl gibi bi para var metal müzik çalıyoruz ben solo çalıyorum tünel de bi gitar rastladım jackson dx10d valla deniyemedim ama internette youtube da fln dinlediğimde çok hoşuma gitti bana 600 dolara bırakırım dedi acaba nasıldır iimidr bu gitar başka önerileriniz var mı bu paraya bundan kaliteli gitar fln yardımcı olur musunuz

Sıkı bir pazarlıkla sıfır Ibanez RG1570 alabilirsin o paraya, veya ikinci el bir Ibanez RG2550. Elindeki para oldukça iyi, hatta biraz fantezi yapmak suretiye bir adet Ibanez RG350'yi alıp üzerine EMG set takarsın, cayır cayır gitar olur afedersin. 2550'nin stok manyetikleri equaliser + zevkine uygun dist. pedalı sayesinde sana metal müziğe uygun tonlar sağlayacaktır, emin ol.

gitar aslında çok hoşuma gitmişti jackson fln die üstüne ama öle diyorsunuz 1 milyara ibanez s520 var o güzel gözüktü gözüme biraz kararsız kaldım şimdi aslında 600 dolara uygun bi gitar gibime geldi çünkü normalde 800 dolar fln diyorlardı neyse saolun benim istediğim en büyük özellik alder body olmasıydı gitarda yani başka alder body de bulamıyorum bide o var

S520 bence DX10D'den daha iyi bir gitar ama tabii alder tercihin varsa ve/veya Jackson'ı beğenmiş isen, bizim diyeceğimiz ancak "Hayırlı olsun"dur...

şimdi illa alder istiyorum diyorsan, gerçekten de istediğin tarz için ancak dx10d olabilir gibi görünüyor. ama tavsiyelerim(iz) hala geçerli.

epiphone

arkadaşlar merhaba ben alternatif tarzda çokta sert olmayan bir tarzda müzik için epiphoneun hangi modelini kullanmalıyım (modellerdeki tonlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.) [email protected]

Re: epiphone

fgucan demiş ki:
arkadaşlar merhaba ben alternatif tarzda çokta sert olmayan bir tarzda müzik için epiphoneun hangi modelini kullanmalıyım (modellerdeki tonlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.) [email protected]

epiphone les paul ve güzel bir prosesör bu aralar birçok bar gitaristinin ekipmanını oluşturuyor. tavsiyem, les paul standard'dan aşağısını almamak kaydıyla bir les paul. ortalama clean tonlar ve ortalamanın üstünde distortionlu tonlar alabilirsin diyebilirim.

Merhaba Arkadaşlar yaklaşık bir aydır gitarla uğraşıyorum.Elimde şu an klasik gitar ve yakın zamanda elektrik gitara geçmek istiyorum.Marshall ın 15 watt amfisini aldım .Elektroda çalacağım tarzlar ; Grunge , 70's Rock ,Blues , Thrash bunların birbirlerinden farklı türler olduğunu biliyorum ama alacağım gitarın hepsine uyumlu olmasını isterim (daha modifiyede edebilirim)
Elektro için maksimum finansmanım 600 ytl . 2.el olması tercihimdir(iyi durumda ise tabii)
Bana bi yardım eder misiniz

ubteoman demiş ki:
Merhaba Arkadaşlar yaklaşık bir aydır gitarla uğraşıyorum.Elimde şu an klasik gitar ve yakın zamanda elektrik gitara geçmek istiyorum.Marshall ın 15 watt amfisini aldım .Elektroda çalacağım tarzlar ; Grunge , 70's Rock ,Blues , Thrash bunların birbirlerinden farklı türler olduğunu biliyorum ama alacağım gitarın hepsine uyumlu olmasını isterim (daha modifiyede edebilirim)
Elektro için maksimum finansmanım 600 ytl . 2.el olması tercihimdir(iyi durumda ise tabii)
Bana bi yardım eder misiniz
Bahsettiğin tarzlar için en iyisi bir Meksika Fender Stratocaster ya da Telecaster almak. 2. el 600 milyona bulabilirsin diye düşünüyorum. Bu iki gitarda ağacın hissedildiği, tonun dolu dolu duyulduğu gitarlar bu tarzlara gider.

telecasterdan yana değilim ama stratocaster güzel bir düşünce.köprüye bir hotrails manyetik yada türevi birşey taktınmı o saydığın türlerin hepsini yaparsın.forumda uygun 2.eller var bakın bence.

kolay gelsin ;)

Trash dışında Meksika Strat iyi gider o türlere bence de, yanlız Fender ile Slayer çalmak ne kadar uygun kaçar, onu bilemeyeceğim... :)

Ibanez RG350 gibi bir gitar da alabilirsin, trash'e daha yatkın bir gitarın olmuş olur o zaman da. 600 liraya sıfırını alabilirsin gitarın, iyi pazarlık yaparsan

Ben oradaki trash yazısını görmemişim pardon :) Verdiğin aralıklar cidden çok geniş, hepsini hakkıyla verebilicek bir gitar zor, ama bu durumda belki bir Ibanez S (İkinci el fiyatları da uygun) en azından trash'e kadar da uzanabilir.
RG'lere göre daha iyi cleanleri olduğunu düşünüyorum S'lerin.

Geri