Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

slm herkese
cort x6 ve stage narka anfi
475 ytl
anfi güzel yani
sizce bu fiyat iyimi
sıfır ikiside
+kılıf +askı+jak+rock gitar teori kitabı
var
xx

60 GA R EU modeli stagg amfi çok güzel geçenlerde stüdyonun birinde vardı eleman bırakmış denedim şaşırdım gerçekten çok güzel tonları.hem 60 watt rms çok yeterli.fiyatını bilmiyorum ama :)

Dean ML Noir XT hakkında bildiklerinizi paylaşırsanız sevinirim. biliyorum bu aralar bir sürü gitar sordum ama gerçekten karar aşamasındayım ve bütün seçenekleri değerlendirmeye çalışıyorum.ilk tercihim rr3 tü hiç bir yerde bulamadım(laylaylomu saymıyorum).ikinci tercihim ibanez xpt700 dü o da türkiyede yok ne zaman gelir kimse bilmiyor. şimdi de dean takıldı aklıma :) bu blade pick up lar falan nasıldır? klavyesi rahatmıdır floyd rose sağlammıdır falan işte ne biliyosanız söyleyin lütfen :) teşekkürler...

not: diğerleri hakkında bilginiz varsa onlarıda öğrenmek isterim. örneğin xpt700 ne zaman geliyo fiyat ne kadar olur veya rr3 nerden bulabilirim gibi...

selamlar.. floydrosesuz.. les paul kasa.. çift humbucker.. çok olmasa da ince saplı, çok ağır olmayan, hardcore, metalcore (grup isterseniz: hatebreed, as i lay dying, bury your dead vb.) tarz müzik için hangi gitarı tavsiye edersiniz? 12lik tel takacağım ve akord da re de olacak. hatta en üst tel do da olacak.. cort z44 uyar mı? m520?? m600? evl z4? bi de feedback yapmasın lütfen gitar.. cort modellerinin dışında ne önerirsiniz? şu an 550 ytl falan var.. ama başka önerileriniz olursa fiyatı üste çekebilirim biraz sanırım.. teşekkürler..

EGG4PBBH1.JPG

ao demiş ki:
selamlar.. floydrosesuz.. les paul kasa.. çift humbucker.. çok olmasa da ince saplı, çok ağır olmayan, hardcore, metalcore (grup isterseniz: hatebreed, as i lay dying, bury your dead vb.) tarz müzik için hangi gitarı tavsiye edersiniz? 12lik tel takacağım ve akord da re de olacak. hatta en üst tel do da olacak.. cort z44 uyar mı? m520?? m600? evl z4? bi de feedback yapmasın lütfen gitar.. cort modellerinin dışında ne önerirsiniz? şu an 550 ytl falan var.. ama başka önerileriniz olursa fiyatı üste çekebilirim biraz sanırım.. teşekkürler..

yukardakini öneririm.

teşekkürler.. çok hoş gitar ama kasa şekli bana çok itici geliyor bu gitarın.. başka ne önerirsiniz??

Merhabalar;
Bir kaç aydır gitar çalmaya çalışıyorum. Elimde cort x6 ve digitech rp80
var. Rp80 i müzik setine bağlayarak çalışıyorum. Ama ses beni tatmin etmiyor. Tele dokunduğum anda, gitarın sesinden farklı olarak hoş olmayan bir buğultu geliyor. Bun nedenle amfi almaya karar verdim. malum bütçem kısıtlı öğrenciyim. evde çalıyorum zaten. 180 milyon kadar biriktirebildim.
1- hangi afiyi önerirsiniz ? (10 w almayı düşünüyorum,Marshall MG10CD)
2- Alacağım amfiyi rp80 e bağlayınca gelen ses beni tatmin edermi, kalite artacakmı en azından?
3- bu paraya değermi. çünkü aldıktan sonra benim için geri dönüşü olmayacak? yoksa sorun gitarda yada rp80 in kalitesindemi?

teşekkürler...

10 watt amfilerin hepsi aynı hiç bi fark yok olsada çok şey değiştirecek bi fark yok.bence biraz daha para bul 30 watt bi amfi al.yoksa daha düşük bi amfiye ne bağlasan aynı sonucu verecektir.

ucuz yollu bişey istiyorsan stagglere bakabilirsin.hesaplı amfi çok piyasada.ama amfi önemli sık sık amfi değiştirirsen çok zarar ediyorsun bir kere al uzun süre kullan 10 watt bi amfi seni
çok çabuk sıkacaktır.

stagg derim strat kasa olanının klavyesi çok rahat zaten 200 ytl civarı bir gitar için ton malzeme kalitesi işçilik tartışmak yersiz olur.alacağın gitarda daha çok klavye rahatlığına bakmanı öneririm sonuçta çalışmak için ideal olacaktır.

Geri