Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

@_JuDaS

m600 şekil olarak tam istediğim gitar.. dediğin gibi tel takımına da en uygun gitarlardan biriyse süper..
ama istediğim sert tonları verecek mi acaba bu gitar? veya yeri geldiğinde yumuşak tonlarıyla beni cezbedecek mi? 2006 ve 2007 modelleri arasında manyetik farkı var.. hangisi benim tarza uyar peki?

@ ao

yumuşak tonlarda cezbedicidir :) sert ton konusunda ne beklediğine göre değişir ama bence işini görür. 2006 2007 modelleri arasındaki farkı bilmiyorum.

merhaba herkese selam...
1 sene süren ibanez grg170 döneminden sonra artık tam olarka ne istediğimi ne yapmam gerektiğini biliyorum, herkese tavsiyem de budur gitar alacaksanız çok kasmayın alın bi tane zamanla ne istediğiniz tam olarak netleşecektir ilk baştan bugünleri görmek bnm için çok zormuş bunu diyebilirim.
gelelim sormak istediğim soruya fener telecaster alacağım da amerika meksika yada kore yapımı arasında ne gibi farklar vardır mesela meksikja yapımı bi tane alsam ah keşke amerikan alsamıydım die pişman olur muyum?

_JuDaS demiş ki:
Manticore demiş ki:
12'lik tel ve yekpare gitar ilişkisi nedir acaba? Çözemedim, çok mu cahilim yoksa?

ahkam kesmek gibi olmasın da :) yekpare olmayan gitarlar 10 un üstündeki tellerde sapta sorun çıkartabiliyor diye biliyorum yamuluyorsam düzeltin

Benim bolt on ve Floyd Rose'lu gitarımda şu anda 10 - 52'lik bir set durmakta. Birkaç modifiye, bakım ve temizlik için Ankara Kıvılcım'a bıraktım gitarı, arkadaki standart 3 yayın yanına bir tane daha eklendi, vidalar sonuna kadar dayandı ama köprü şu anda son derece stabil ve sap da düzgün ayarlı duruyor. Bu tel mevzuunu hem Kenan Abi'ye hem de Tolga Abi'ye sormuştum, ikisi de "Sorun olmaz ama yay eklemek gerekir" demişti bana.

Daha önceki bolt on ve vintage tremolo gitarımda da aylarca 11'lik tel kullandım, hiçbir sorun da yaşamadım.

selamlar.İki sorum olcak.Bi süredir elektro gitar almayı düşünüyorum ve araştırma yapıyorum.İlgilendiğim gitar cort x-6.
- Bugün bi dükkana gittim ve satıcıya nette çeşitli forumlarda x-6'nın çok akord kaçırdığıyla ilgili yazılar olduğunu söyledim doğrumudur dedim adam böyle bişey olmadığını onu gitarı yeni alanların telleri sıkıştırdıktan sonra iyice kilitlemediğini bu yüzden akord kaçtığını falan söyledi.Bu gitarı kullanan arkadaşlar ne diyorsunuz varmıdır cort'un böyle bir sorunu.

- bir de yine x-6 nın ağacıyla ilgili çeşitli söylentiler olduğunu bazı farklı ağaçların kullanılarak aralara ek falan yapıldığını duyduğumu söyledim yok öyle bir şey dedi yine.Seri üretim mallarında bu gibi farklılıklar var mıdır acaba.Teşekkürler...

arkadaslar stevie ray vaughan stratocaster hakkinda bilgisi olan varmi, ozellikle 52' vintage ile kiyaslandiginda birbirlerinin +/- kisimlari nelerdir, aralarinda fiyat farki yok denilebilecek kadar az ..

tesekkurler

Mikado demiş ki:
selamlar.İki sorum olcak.Bi süredir elektro gitar almayı düşünüyorum ve araştırma yapıyorum.İlgilendiğim gitar cort x-6.
- Bugün bi dükkana gittim ve satıcıya nette çeşitli forumlarda x-6'nın çok akord kaçırdığıyla ilgili yazılar olduğunu söyledim doğrumudur dedim adam böyle bişey olmadığını onu gitarı yeni alanların telleri sıkıştırdıktan sonra iyice kilitlemediğini bu yüzden akord kaçtığını falan söyledi.Bu gitarı kullanan arkadaşlar ne diyorsunuz varmıdır cort'un böyle bir sorunu.

- bir de yine x-6 nın ağacıyla ilgili çeşitli söylentiler olduğunu bazı farklı ağaçların kullanılarak aralara ek falan yapıldığını duyduğumu söyledim yok öyle bir şey dedi yine.Seri üretim mallarında bu gibi farklılıklar var mıdır acaba.Teşekkürler...

İkinci soruna mümkün olduğunca cevap vereyim. Cort'un bu modelleri düşük fiyatlı olduğu için ağaçları 2 parçadan oluşabiliyor özellikle sapına arkadan bakarsanız belli olur bir noktadan kesik olan ağaç kıvrımları biter, yeni kıvrımlar başlar ama bu her modelde olmuyor bildiğim kadarıyla. Şanslıysan yekpare saplı bir X6'ya rastlayabilirsin. Bunun nedeni de fabrikasyon mallarda bazı spesifik özelliklerin oluşabilmesi olabilir...

arkadaşlar floydsuz gitar avındayım ancak jackson sl2th cok pahalı. kh602 cok hoş ancak oda floydlu başka ne önerirsiniz bana dkmgt ile 602 arasında cok fark olurmu? biri yekpare aslında olabilir ama gorusleriniz önemli benim için.

sanırım aksiyon bişi istiyon
esp ltd mh400nt var sanırım neckthru ve teller kasaya giriyo

cort kx1q tavsiye ederim
ibanez sz520 ve bilimum les pauller :)

neckthru olayında takılmassan jackson tavsiye ederim hem japon hem ömürlük

ltdler kore ama süper gitarlar

notrdame demiş ki:
arkadaşlar floydsuz gitar avındayım ancak jackson sl2th cok pahalı. kh602 cok hoş ancak oda floydlu başka ne önerirsiniz bana dkmgt ile 602 arasında cok fark olurmu? biri yekpare aslında olabilir ama gorusleriniz önemli benim için.

Ibanez RGT42 hardtail modeli :)

Geri