Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

lacrimasband demiş ki:
herkese selam arkadaşlar.. ben ibanez 2550 yada 2570 almayı düşünyorum.. özelilkerinde bi fark yok gibi.. ama 2570 daha çok hoşuma gitti.. yarımcı olabilir misniz ?

RG2570ex in boyasında bir sorun var 1 sene yoğun çaldığın taktirde kolunu bileğini elini dayadığın her yerdeki boyalar dökülüyor. Bunu dert etmezsen al tabii ki. Dert edersen RG2550 den yana kullan tercihini. Aralarında konfigürasyon olarak bi fark yok zaten bildiğim kadarıyla.

lacrimasband demiş ki:
herkese selam arkadaşlar.. ben ibanez 2550 yada 2570 almayı düşünyorum.. özelilkerinde bi fark yok gibi.. ama 2570 daha çok hoşuma gitti.. yarımcı olabilir misniz ?

Renk, pickguard, inlay ve finish gibi estetik farklar dışında birbirinin aynısı iki gitar 2550 ile 2570. Yeni üretim 2550'lerde dot inlayleri kaldırıp sharktooht inlay'leri getirdiler zaten, o fark da ortadan kalktı, eğer dot inlay tercih etmezsen yeni üretimlerin stoklara gelmesini beklemeni tavsiye ederim, gerçi Ankara'da görmeye başladım sharktooth'lu 2550'ler ama... Bir de 2570'lere Vital Gold finish seçeneğini eklemişler, daha hiç görmedim ama Ankara'da.

Velhasılı, hangisinin görüşüşü hoşuna giderse onu al, zaten bir fark yok başka... :)

solak olup sag düzen calıyorum ve eskiden bu sitede anket yapılmıstı baya böyle çalan vardı.sol parmaklarını daha iyi kullandıgını varsayarsak klavyeye hakim olman daha saglam olur bence sag düzen calmayı dene.

notrdame demiş ki:
solak olup sag düzen calıyorum ve eskiden bu sitede anket yapılmıstı baya böyle çalan vardı.sol parmaklarını daha iyi kullandıgını varsayarsak klavyeye hakim olman daha saglam olur bence sag düzen calmayı dene.
yanlış bilmiyosam jimi hendrix de sağlakmış ama klavyeye daha iyi hakim olmak için solak çalmayı tercih etmiş.

arkadaşlar dkmgt ile dkmg arasında kaldım.ikisini seçme şansım var. sizlere bi danışayım dedim.lakin floyd rose birazda uğraştırıcı olmasından dolayı beni korkutuyor.bi de sustain açısından dkmgt teller kasanın içinden geçiyo ve sabit köprü.bunlara dayanarak ne önerirsiniz?

Epiphone Zakk Wylde Signature hakkında ne bilirsiniz arkadaşlar? Hastası oldum şahsen ve satın almak istiyorum... Ama işin kötü tarafı yazın elimde yaklaşık 3000 YTL'lik bir bütçe olacak ve elimde o kadar para varken 1200 ytllik bir gitar satın almak , daha iyisini almamak enayilik midir diye düşünüyorum... Ama dediğim gibi ,gitar hasta oldum...Zakk wylde'ın da hastasıyım zaten...Neler dersiniz?

Emgli gitar floydlu olmalı bana göre.O cayırtıyla ve klavye rahatlığıyla uç atraksiyonlar yapılmalı.Tabi tercih meselesi.Ayar çekmesi ıvır zıvırı zor işte.Üst-orta bi gitar için zor fazla zorlamaz diye düşünüyorum.Bende eski tip floyd var ki içler acısı.Schaller deniyor sanırım.

FxReturn girişi olan, 30w ( ya da 10 inch hoparlörlü) iyi bir amfi söyleyebilir misiniz? Cube30'um var fakat inputtan girmek zorunda olduğumdan Triacdan güzel sesler çıkmıyor ve pedalı kullanamıyorum.Triac için nasıl bir amfi önerirsiniz?

Solak Gitar

thunderhead demiş ki:
Para biriktirmeye devam etmeni oneririz. 150 ytl ye solak gitar bulmak zor gibi....
Ama evde çalacam öylesine alıştırma yapcam yani uyduruk bişey olsada olur sx vst 62 buldum bi tane ama nasıl bişeydir acaba

arkadaşlar 1000 ytl civarı paranız varsa ibanez rgt 42 yi öneririm , arkadaşım almış stüdyoda denedim çok hoşuma gitti , yekpare olması çok güzel.Peşin paranız varsa hatta daha uygun bi fiyata bulabilirsiniz.kanımca tek eksik özelliği sadece siyah renginin olması , siyah gitar sevmem :)

Manticore demiş ki:
lacrimasband demiş ki:

Renk, pickguard, inlay ve finish gibi estetik farklar dışında birbirinin aynısı iki gitar 2550 ile 2570. Yeni üretim 2550'lerde dot inlayleri kaldırıp sharktooht inlay'leri getirdiler zaten, o fark da ortadan kalktı, eğer dot inlay tercih etmezsen yeni üretimlerin stoklara gelmesini beklemeni tavsiye ederim, gerçi Ankara'da görmeye başladım sharktooth'lu 2550'ler ama... Bir de 2570'lere Vital Gold finish seçeneğini eklemişler, daha hiç görmedim ama Ankara'da.

Velhasılı, hangisinin görüşüşü hoşuna giderse onu al, zaten bir fark yok başka... :)

ben zaten 1-2 aya kadar anca alabilecem.. ozmana kadar çıkarmı ? ozman farklı bir model olucak sanırım ?

yaklaşık 700 ytl param var. metallice ve kurban tonlarınde parçalar çalabileceğim, aynı zamanda solo gitar temellerini çalışabileceğim bir gitar ve amfi almak istiyorum. üzerine ekleme yapıp cort x-11 ve laney'in 35 watt efektli amfisi ya da marshallın 35 watt efektli amfisini almayı düşünüyorum. sizce seçimim iyi mi? yani peşin paraya iki parçayı birrden alıcam indirim yapmalarını isteyeceğim bundan dolayı biraz zorlayayım diyorum.

Geri